Nowak już nie chce 30 mln od "Wprost"

20.05.2013 09:26
Sławomir Nowak

Sławomir Nowak (Fot. Dawid Chalimoniuk / AG)

- Żeby być dobrze zrozumianym, wycofam wniosek o zabezpieczenie na tytule - zapowiedział w rozmowie z "GW" Sławomir Nowak. Chodzi o 30 milionów złotych, które tygodnik "Wprost" miał zapłacić jako zabezpieczenie procesu, jaki Nowak wytoczył mu za, zdaniem polityka krzywdzący, artykuł. - Ale z pozwu się nie wycofam, a przeprosiny także będą ich kosztować - dodał Nowak.
- Szkalujące mnie teksty niszczą mnie jako człowieka i polityka - stwierdził minister infrastruktury na łamach "Gazety Wyborczej". - Przecież nie chodzi o 30 milionów dla mnie! Większość środowiska medialnego nie zrozumiała intencji. Żeby być dobrze zrozumianym, wycofam wniosek o zabezpieczenie - zapowiedział.

Jakie zatem były intencje ministra, który zażądał od wydawcy "Wprost" 30 milionów złotych zabezpieczenia? - Jest wiele sygnałów, że "Wprost" ma ogromne kłopoty finansowe. Istnieje ryzyko, że nie będą mieć pieniędzy, by mnie przeprosić - wyjaśnia Nowak. - A ja chcę, żeby przeprosili tam, gdzie to kłamstwo zostało powtórzone: we wszystkich telewizjach, gazetach, portalach - dodał.

Sławomir Nowak chce, by tygodnik "Wprost" przeprosił go za artykuł, w którym padały sugestie, iż minister transportu ma koleżeńskie układy z biznesmenami, którzy zarabiają na kontraktach z rządowymi firmami i doradzają PO. "Wprost" opisał wizyty ministra w najdroższych warszawskich klubach, gdzie bywał zapraszany przez osoby związane z firmą CAM Media, m.in. w ekskluzywnym Prive. Ceny za wieczór spędzony w loży dochodzą tam do 150 tys. zł. Jak zauważa "Wprost", firma Michalewicza zarabia krocie na kontraktach z państwowymi spółkami i instytucjami rządowymi. Jej pracownicy doradzają też Platformie Obywatelskiej.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (124)
Zaloguj się
 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 281 razy 183

  Nie moge potrzec na ta cyniczna morde ze zdjecia, prosze zmiencie zdjecie.

 • kapitan_popczyk

  Oceniono 217 razy 157

  Już zrobiłeś z siebie błazna i nic ci Nowak nie pomoże. Wsiadaj do PKP i sio do Gdańska na wybieg.

 • milorex10

  Oceniono 209 razy 147

  Super dyletant Nowak zmienił zdanie, gdyż PO zaczęło tracić poparcie, na wieść o kneblowaniu ust prasie. Cenzura PO gorsza od komunistycznej, gdyż powodowała niechybne bankructwo "Wprost" (słynne 30 milionów). Już wiemy do czego zdolna jest PO, gdy się pisze prawdę o jej poczynaniach.

 • idiot_hunter

  Oceniono 174 razy 126

  Czy normalny mężczyzna nosi na przemian kilkanaście zegarków? A jak nie jest normalny, to co on robi w rządzie?

 • palekh

  Oceniono 117 razy 93

  Na miano błazna to trzeba zasłużyć. Nowak na razie jest tylko zasłużonym idiotą co w razie czego przed sądem będę musiał udowodnić. Panie Nowak bez trudu tego dokonam. To moje szczere i poparte rozległą wiedzą zapewnienie więc Panie Giertych do roboty !

 • annx78

  Oceniono 81 razy 55

  najlepiej by zrobił medialnie gdyby ten swój zegarek sprezentował dobrej fundacji dla potrzebujących a pomstowanie pismaków przyjął z godnością.

  znam lepszych na stanowisko tego ministra...................

 • tot14

  Oceniono 55 razy 47

  Jednak zegarek za 10 tyś. oraz Volvo za ponad 100 tyś. raptem znalazło się w zeznaniu majątkowym pana ministra.

  Zegarek można sobie darować, natomiast pan minister jest tak zamożny, że zapomniał o majątku ruchomym, którego wartość wynosi 100 tysięcy zł. ?

 • sop3

  Oceniono 61 razy 43

  taki żart z czasów komuny: do górala idącego z przemytem na Słowacje woła WOPiśta-Baco a dokąd to-na co ten odpowiada-teraz to juz do rzyci.Pan Nowak jest jak ten góral.

 • cena1309

  Oceniono 78 razy 38

  No,chociaż jeden poszedł po rozum do głowy!Pycha nie popłaca,Panie Nowak?Jeszcze niech ,Pan ,,mądrze" wytłumaczy się -skąd te ,,sikory"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje