Turcja: Wypadek balonu. Zginęli dwaj brazylijscy turyści, 24 osoby ranne [WIDEO]

20.05.2013 09:23
Wypadek balonu turystycznego w Turcji

Wypadek balonu turystycznego w Turcji (Fot. youtube.com)

Dwóch brazylijskich turystów zginęło, a 24 osoby zostały ranne, w większości niegroźnie, w wypadku balonu turystycznego w Kapadocji, w centralnej Turcji - poinformowały lokalne władze w telewizji informacyjnej NTV.
Balon wystartował ok. godz. 6 rano czasu lokalnego w dolinie Goreme, po czym na wysokości ok. 300 metrów zderzył się z innym balonem. W rezultacie jeden z nich spadł w pobliżu wioski Ortahisar - powiedział gubernator prowincji Nevsehir, Abdurrahman Savas. Dodał, że większość rannych ma różnego rodzaju złamania. Dwie osoby - turyści z Brazylii - zginęły.

To kolejny wypadek balonu

Loty balonami turystycznymi w ostatnich latach są coraz popularniejsze w Turcji, zwłaszcza w Kapadocji, gdzie znajdują się widowiskowe formy tufowe i wydrążone w nich wczesnochrześcijańskie świątynie i podziemne miasta.

Pod koniec 2012 roku w dynamicznie rozwijającym się sektorze działało 20 firm dysponujących 140 balonami - wynika z danych dyrekcji generalnej lotnictwa cywilnego. Zaledwie 10 lat wcześniej przedsiębiorstw takich było sześć z ok. 30 balonami.

Wypadek w Kapadocji zdarzył się ponad dwa miesiące po podobnym incydencie w Luksorze w Egipcie. 26 lutego zginęło tam 19 ludzi.

Zobacz także

Najnowsze informacje