Schetyna: PiS może wygrać wybory. "Trzeba tak zrekonstruować rząd..."

20.05.2013 06:15
Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

- Brak akceptacji dla rządu i PO może otworzyć drogę do władzy dla PiS. Jarosław Kaczyński może wygrać konstytucyjną większością, co da mu ogromną władzę - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wiceszef PO Grzegorz Schetyna.
W Platformie Obywatelskiej oczekuje się na głęboką rekonstrukcję rządu, gdyż "jest gęsta atmosfera wokół rządu i koalicji". - Dlatego trzeba tak zrekonstruować rząd i przygotować plan działań na lata 2014 i 2015, żeby odzyskać zaufanie wyborców - dodał Schetyna.

Polityk zwrócił m.in. uwagę na konieczność nowego otwarcia programowego, czyli powrót do podstawowych postulatów Platformy.

Jego zdaniem, jeśli nastąpi zmiana w PO, jeśli będzie mobilizacja i nowe otwarcie jesienią, to Platforma może wygrać kolejne wybory. - Mamy jeszcze dwa lata - powiedział.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Zobacz także
Komentarze (269)
Zaloguj się
 • zzziutek60

  Oceniono 276 razy 172

  Panie Schetyna, nie bądź pan śmieszny!
  Po pierwsze - w praktyce wy się niczym nie różnicie od PiS-u. Robicie to samo co PiS, tylko w białych rękawiczkach. No i macie tylko lepszy PR.
  Po drugie - nawet jeśli PiS wygra, to niczego w Polsce bardziej nie spieprzy. Bo już nic do spieprzenia nie pozostało po waszych rządach :))
  Po trzecie - w przygotowywaniu planów i głośnym trąbieniu o tym, czego to nie zrobicie , jesteście mistrzami świata. To może wreszcie cokolwiek zróbcie? Bo 6 lat to przebimbaliście pierdząc w stołki i przyznając sobie nagrody.
  Ja na was nie zagłosuję. Inna sprawa że w tym kraju nie ma na kogo głosować. Wybory to farsa!
  Mamy wybór między dźumą, cholerą albo malarią :/

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 274 razy 132

  każda siła która weźmie się za Kościół Katolicki i poodbiera im grunty które otrzymali za 1% wartości otrzyma w wyborach co najmniej 15% głosów. Czas przestać się bać, afery Zbycha czy Rycha to kilka lub kilkanaście milionów...afery kościoła to miliardy ! nie patrzmy na drobne, zajmijmy się gruba kasą i to szybko.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 132 razy 64

  od 30 lat jestem socjologiem i powiem Państwu tak :
  .
  straszenie PIS ma tylko jeden cel, cel jest taki aby zmobilizowac wyborców PO i żeby notowania PO wzrosły, niestety tym razem będzie kłopot i wzrosną notowania ale na pewno nie PO lecz wyłącznie Ruchowi Palikota i SLD.
  .
  PIS i PO razem z mediami robia wszystko aby do władzy nie doszła duża trzecia siła, ale to juz jest przesądzone...
  .
  .

 • vidi12

  Oceniono 118 razy 40

  Myślę, że pora już zastanowić się gdzie należy umiejscowić te obozy pracy dla PO-wców

 • cwdj

  Oceniono 111 razy 33

  Zaczyna się trzęsienie doooopami przed PiS-em, postraszcie jeszcze trochę Kaczorem, ale już tylko twardogłowi na to się jeszcze nabierają

 • witek818

  Oceniono 94 razy 26

  Zamieściłem komentarz , napisałem prawdę o której mówi się w pracy i na ulicy, każdy z kim rozmawiam podobne ma o tym wszystkim zdanie, i o dziwo !
  Jak się tylko coś napisze prawdziwego o rządzeniu PO to zaraz działać zaczynają ,,oceniacze" którzy są zapewne na usługach rządzących i taka wypowiedź zaraz na ma oceną minusową!
  W takim razie my wyborcy pokażemy ten prawdziwy minusik w czasie wyborów!
  Dość oddziaływań na media i internet!

 • dorjan52

  Oceniono 44 razy 20

  Panie pośle Schetyna,piSSopaci nie wygrają wyborów dlatego że są dobrzy.To PO jest do dupy.Obiecywać i ogłupiać to można ale tylko do czasu.PiSSopatia już raz wygrała dzięki Millerowi i co?Było strasznie ale jeszcze żyjemy a historia lubi się powtarzać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX