"Rzeczpospolita": 3 mln zł dotacji szły przez konto Serafina?

20.05.2013 06:09
Władysław Serafin

Władysław Serafin (Fot. Grzegorz Skowronek / AG)

Członkowie zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych podejrzewają, że 3 mln zł dotacji dla tej organizacji szły przez konto prezesa Władysława Serafina - informuje "Rzeczpospolita".
Kontrola resortu rolnictwa potwierdziła nieprawidłowości w wykorzystaniu ubiegłorocznej dotacji przez Związek Kółek Rolniczych Władysława Serafina. Zakwestionowano 25 przelewów z konta dotacyjnego na cele niezwiązane z dotacją. Ponadto za niezgodny z umową dotacyjną uznano wydatek ponad 607 tys. zł.

O nieprawidłowościach w wydatkowaniu pieniędzy rolnicy zawiadamiali ministra rolnictwa. Dziś Krajowa Rada Izb Rolniczych ma powiadomić prokuraturę o wykrytych nieprawidłowościach, a także o braku reakcji na nie ministra rolnictwa.

Władysław Serafin w rozmowie z "Gazetą" odparł stawiane mu zarzuty.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolita" >>

Zobacz także
Komentarze (78)
Zaloguj się
 • natenczas_wojski

  Oceniono 170 razy 156

  To my - podatnicy utrzymujemy Związki Zawodowe ??? 3 miliony na nierobów KRUSowskich !!

  -W Polsce, rolnictwo to 3.4% PNB, a zatrudnienie w rolnictwie to 17.4%. We Francji: 1.8% PNB, a zatrudnienie w rolnictwie to 3.8%.
  -Liczba traktorów w Polsce; okolo 1.350 miliona (5-te miejsce na swiecie po USA, Japonii, Wloszech, i Indiach. Polska wyprzedza tutaj Francje, Niemcy, Turcje, Hiszpanie, i Chiny).
  -Blisko jedna trzecia statystycznych gospodarstw chłopskich w Polsce nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej lub prowadzi jedynie działalność śladową. Do tego trzeba dodać ćwierć miliona gospodarstw, których średnia wartość rocznej sprzedaży zamyka się kwotą 2,5 tyś. zł, a więc nieco ponad 200 zł miesięcznie.
  -W tym roku budżet dopłaci do KRUS 15,9 mld zł, a ze składek od rolników wpłynie zaledwie 1,6 mld zł. Oznacza to, że 90 proc. tego, co wydaje Kasa, pokrywane jest przez pozostałych podatników.

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 109 razy 93

  prpoblem jest taki że ABW i CBś boją się sprawdzac polityków i księży - więc te dwie grupy kradna najwięcej. Księża miliardy a politycy miliony..i tak sie kręci.
  .
  jak się urodzilem Polska miala 38 mln obywateli i za pare lat miała mieć w okolicach 40 mln - ale w tym katolandzie żyje sie tak wspaniale że ponad 1,5 mln ludzi wyjechało, z czego ponad milion nie ma juz do czego wracać.
  do tego doprowadziły rządy kaczyńskiego ( Porozumienie Centrum, PIS ) oraz Tuska ( KLD, UW, obecnie PO )
  .
  tępy naród zawsze będzie kiwany, bo nie pamieta nazwisk polityków, nazwy partii bowiem są czesto zmieniane dla niepoznaki, a to ci sami ludzie :)

 • compost

  Oceniono 88 razy 86

  A po co się wstępuje do PSL-u? Aby kraść.

 • kain_brat_abla

  Oceniono 83 razy 77

  Buraki z PSL...

 • kotylia5

  Oceniono 63 razy 59

  Pan prezes, jak zwykle , uważa że to celowe działania jego wrogów, którzy chcą go zniszczyć. On oczywiście jest czysty jak łza. Zawsze taki był. Wstrętne pismaki, wstrętni zawistni koledzy z partii, robią wszystko byle mu zaszkodzić. Zobaczycie, wszystko okaże się podłą prowokacją A pan Serafin zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów ( jak w sprawie taśm)

 • calli

  Oceniono 72 razy 46

  Rodzina PO-PSL na 'swoim'.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 64 razy 36

  .
  Jest to zupelnie bez znaczenia z czyjego konta.
  .
  Jesli 3 miliony sobie tam gdzies na luzie podrozuja zostana wczesniej czy pozniej ukradzione.
  Tak to ostatnio funkcjonuje.
  .
  Gumofilce robia to prymitywnie wiec wychodzi to natychmiast.
  Platfusy i rudy to cwane liski wiec najczescie wcale nie wychodzi.
  A juz jesli to od tego sa CBA i ABW. Mistrzowie w zamiataniu pod dywan Tuska.
  Czego tam juz nie ma ?
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje