"Rzeczpospolita": 3 mln zł dotacji szły przez konto Serafina?

20.05.2013 06:09
Władysław Serafin

Władysław Serafin (Fot. Grzegorz Skowronek / AG)

Członkowie zarządu Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych podejrzewają, że 3 mln zł dotacji dla tej organizacji szły przez konto prezesa Władysława Serafina - informuje "Rzeczpospolita".
Kontrola resortu rolnictwa potwierdziła nieprawidłowości w wykorzystaniu ubiegłorocznej dotacji przez Związek Kółek Rolniczych Władysława Serafina. Zakwestionowano 25 przelewów z konta dotacyjnego na cele niezwiązane z dotacją. Ponadto za niezgodny z umową dotacyjną uznano wydatek ponad 607 tys. zł.

O nieprawidłowościach w wydatkowaniu pieniędzy rolnicy zawiadamiali ministra rolnictwa. Dziś Krajowa Rada Izb Rolniczych ma powiadomić prokuraturę o wykrytych nieprawidłowościach, a także o braku reakcji na nie ministra rolnictwa.

Władysław Serafin w rozmowie z "Gazetą" odparł stawiane mu zarzuty.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolita" >>

Zobacz także
Komentarze (78)
"Rzeczpospolita": 3 mln zł dotacji szły przez konto Serafina?
Zaloguj się
 • alkana11

  0

  Wszystkie partie ,mające skrót składający się z trzech liter to totalne buractwo. Nie głosujmy na żadną z osób ,która "podpiera się kwitami z tych partii.
  Dlatego są partie np. RP, SP, PO . Jest więc w czym wybierać. PSL, PiS czy SLD, to dziady polityczne.

 • koniu800

  Oceniono 2 razy 2

  co tam taki serafin przecież to pionek to ile muszą brać przy głównym korycie

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 2 razy 2

  I między innymi za takie zagrania drogi Donaldzie, padniecie na umazane kawiorem pyski. Za to że utrzymujecie fikcję, naszym kosztem, za to że obiecaliście coś z tym zrobić. Podobnie będzie z następcami, którzy w imię posiadania choćby śladowej większości w celu utrzymana władzy - praktycznie nie będą zdolni rządzić. Nie można się było w 205 po odsunięciu Millera - dogadać, w imię lepszego jutra? Ale napinka na wizytówki była zbyt wielka, prawda? Sępy z PiS już zataczają kręgi.

 • topiramax

  Oceniono 2 razy 2

  Nazwisko Serafin nie od dziś kojarzy mi się z kanciarstwem.

 • atosatos1

  Oceniono 3 razy -3

  No i co z tego, że szły przez jego konto. On nie wzbogacił się na tym, a ile dobrego zrobił dla partii, to już nikt nie pamięta. Należy bronić takich członków PSL !

 • sigizm

  Oceniono 1 raz 1

  bardzo sprytne takie przelewy, wystarczy kilka procent odsetek za samo przechowywanie forsy i nie ma zarzutu, że defraudacja publicznych pieniędzy, ma facet łep

 • ksks3

  0

  Czy i tym razem Serafin zasłoni się "swoim Immunitetem" ?
  Funkcjonowanie w sferze publicznej takiego gościa jak Serafin to dowód na słabość Państwa !

 • wlomat1

  Oceniono 2 razy 2

  A nie prościej było by rozwiązać ten cały PSL jako organizację quasi-przestępczą? Elewarr, marszałek Podkarpackiego, a teraz znów Serafin. A poza tym my się o czymkolwiek dowiadujemy tylko jak sprawa się rypnie.
  Czy to państwo musi tak wyglądać że jakieś kliki kasują kosmiczne pieniądze nie wiadomo za co, a równocześnie ludziom korzystającym z opieki społecznej obcina się i tak już nędzne zasiłki? Przecież to jest q......wo do kwadratu>!>!>!>!>!>!>!>!>!>!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje