Zaczynają się przesłuchania lekarzy ws. śmierci trzyletniego Jasia

20.05.2013 06:00
Przed warszawskim sądem zaczynają się przesłuchania sześciorga lekarzy oskarżonych o narażenie Jasia na niebezpieczeństwo utraty życia - informuje dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Od śmierci Jasia minęło prawie cztery i pół roku. Jak wykazała sekcja, był to zdrowy, dobrze odżywiony chłopiec.
Podstawą aktu oskarżenia o narażenie Jasia na niebezpieczeństwo utraty życia jest opinia zespołu biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zespół nie stwierdza jednak, że między śmiercią dziecka a błędami lekarzy jest prosty związek przyczynowo-skutkowy. Przed warszawskim sądem rozpoczynają się właśnie przesłuchania sześciorga lekarzy, którzy przekazywali sobie Jasia z rąk do rąk.

W śledztwie żaden z lekarzy nie przyznał się do winy. Od żadnego z nich matka Jasie nie usłyszała przeprosin. - Niepotrzebne jest rozdmuchiwanie tego typu spraw - mówili nieoficjalnie. Ponad cztery lata po śmierci Jasia nadal nie zakończyła się sprawa dyscyplinarna dla lekarzy.

- Jak czekaliśmy na wyniki sekcji, to jeszcze miałam nadzieję, że Jasio zmarł na coś poważnego, że miał jakiś ukryty nowotwór. Ale był całkowicie zdrowy. Uratowałby go augmentin, najprostszy antybiotyk, który ja miałam w domu... - mówiła mama Jasia w wywiadzie dla Gazeta.pl.

Cały tekst czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej">>

Zobacz także
Komentarze (209)
Zaloguj się
 • adela_30

  Oceniono 334 razy 280

  ####################################################################

  Może wreszcie ktoś się dobierze do tyłków członkom lekarskiej sitwy....
  Zapominają co powinno być celem ich pracy.

  Bo są lekarze dobrzy, fachowi i rzetelni.....ale są też nieroby, cwaniaczki i kombinatorzy.

  ####################################################################

 • 24u

  Oceniono 240 razy 208

  Wspolczuje rodzicom dziecka, gdyz opinia bieglych sadowych jest klasykiem rozmydlenia winy lekarzy.

 • apolis

  Oceniono 187 razy 163

  Nic się w tej kwestii nie zmieni, jeśli ludzie odpowiedzialni za takie rzeczy nie będą ponosić odpowiedniej kary. KARY - nie "nagany" czy "upomnienia". Jak to do k...y nędzy jest możliwe, że lekarz przyjmujący pacjentów pod wpływem alkoholu otrzymuje "karę" w postaci nagany, a jego kolega, który jest skazany za przyczynienie się do śmierci pacjenta nadal leczy, a potem dostaje upomnienie?! Kto tworzył to prawo?

 • 1966jerry

  Oceniono 167 razy 149

  oglądałem u Lisa Rodziców Jasia - bardzo mądrzy ludzie ,którzy domagają się tylko sprawiedliwości .,sam mam ciężko chorą matkę i wiem jaka to sztuka trafić na prawidłowe diagnozy i leczenie.,akurat mam szczęście ,bo trafiam na dobrych lekarzy w pobliskim szpitalu.,szkoda Jasia bo to był mały chłopczyk który mógł żyć gdyby nie niedbalstwo konowałów ,którzy wykształcili się za naszą kasę i teraz robią łaskę ,że będą leczyć obywateli tego państwa.,to chore i Arłukowicz powinien już dawno pie...ąć ręką w stół ,by to zmienić - jest przecież lekarzem.,3mam kciuki za ukaranie winnych tego haniebnego wyroku na Jasiu i solidaryzuję się z Jego Rodzicami.,

 • 31.februarius

  Oceniono 125 razy 109

  Jaś jest dopiero 4 lata aniołkiem, a już się przesłuchania zaczynają?
  Zobaczycie, że z tego pośpiechu nic dobrego nie wyniknie.

 • szats69

  Oceniono 122 razy 94

  "W śledztwie żaden z lekarzy nie przyznał się do winy. Od żadnego z nich matka Jasie nie usłyszała przeprosin. - Niepotrzebne jest rozdmuchiwanie tego typu spraw - mówili nieoficjalnie."
  ---------------------------
  Trzeba mieć tupet.... Ja w takim razie chciałem zapytać kto odpowiada za brak podania tego antybiotyku jak nie lekarz? Matka, która biegała po sześciu lekarzach błagając o pomoc? No proszę powiedzieć kto za to odpowiada? Dziecko zdrowe umiera i winnych brak? Samo sobie winne? Jeśli nie lekarz to może matka, proszę to po prostu powiedzieć.

 • satirre

  Oceniono 113 razy 87

  lekarze - brudni, nierzetelni, spychający sprawy na kogoś innego, niedouczeni, egoiści - gdzie się podział etos zawodu... Już niewielu jest lekarzy, wczuwających się w cierpienie pacjenta. Kasa Kasa Kasa - rozmydliła sens tego powołania.

 • ksks3

  Oceniono 110 razy 82

  Sędziowie, lekarze, adwokaci, prokuratorzy - odpowiedzialność ?
  Nic takiego dla nich nie istnieje . Oni maja korporacje i są sędziami samych siebie. Z ty trzeba skończyć . Nie się stowarzyszają, ale żadnych wiążących decyzji na swój temat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje