Zaczynają się przesłuchania lekarzy ws. śmierci trzyletniego Jasia

Przed warszawskim sądem zaczynają się przesłuchania sześciorga lekarzy oskarżonych o narażenie Jasia na niebezpieczeństwo utraty życia - informuje dzisiejsza ?Gazeta Wyborcza?. Od śmierci Jasia minęło prawie cztery i pół roku. Jak wykazała sekcja, był to zdrowy, dobrze odżywiony chłopiec.
Podstawą aktu oskarżenia o narażenie Jasia na niebezpieczeństwo utraty życia jest opinia zespołu biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Zespół nie stwierdza jednak, że między śmiercią dziecka a błędami lekarzy jest prosty związek przyczynowo-skutkowy. Przed warszawskim sądem rozpoczynają się właśnie przesłuchania sześciorga lekarzy, którzy przekazywali sobie Jasia z rąk do rąk.

W śledztwie żaden z lekarzy nie przyznał się do winy. Od żadnego z nich matka Jasie nie usłyszała przeprosin. - Niepotrzebne jest rozdmuchiwanie tego typu spraw - mówili nieoficjalnie. Ponad cztery lata po śmierci Jasia nadal nie zakończyła się sprawa dyscyplinarna dla lekarzy.

- Jak czekaliśmy na wyniki sekcji, to jeszcze miałam nadzieję, że Jasio zmarł na coś poważnego, że miał jakiś ukryty nowotwór. Ale był całkowicie zdrowy. Uratowałby go augmentin, najprostszy antybiotyk, który ja miałam w domu... - mówiła mama Jasia w wywiadzie dla Gazeta.pl.

Cały tekst czytaj w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej">>

Zobacz także
 • Matka 3,5-letniego Jasia: Dziecko umarło, bo lekarz potraktował je jak paczkę do nadania [WYWIAD]
 • Wstyd mi. Wstyd mi za pana, wstyd mi za ten szpital. Bo stała się tragedia, której nie może pan zaprzeczyć [LIST]
Komentarze (209)
Zaczynają się przesłuchania lekarzy ws. śmierci trzyletniego Jasia
Zaloguj się
 • benkmen

  Oceniono 1 raz 1

  Kibole Śląska chcą w czynie społecznym czynnie pomóc przy doprowadzaniu "oporników" na przesłuchania. Piękny dar serca. ;-)

 • freeelance

  0

  Niegdyś opiniotwórczy dziennik zaprzęgnięty do prywatnej wojny na emocje. Sąd też czyta zionące niespotykaną nienawiścią forum i widzi, jaki publiczny wydźwięk mają te "bezstronne" wywiady, w tym i we wszystkich innych mediach, do których dotarcie jest możliwe dzięki znajomościom. I to - wbrew intencjom - jest "take home message" dla sądu.

 • fotoma7

  Oceniono 4 razy 0

  Kurw........ mać. Czy w końcu lekarze staną się normalnymi ludźmi. Czy dalej będą świętymi krowami z przepastnymi kieszeniami???

 • gaba58

  Oceniono 1 raz -1

  Część ludzi zawsze chce więcej, (to nie jest naganne), ja tylko nie rozumiem tego uczucia wyzysku bo akurat lekarze mają w Polsce (i nie tylko) bardzo duże możliwości kształtowania swojego życia wg swoich potrzeb. No chyba że komuś się marzy 2 h pracy i 22 h rozrywek różnych

 • pulkownica

  Oceniono 1 raz -1

  Sześciorga lekarzy którzy mieli praktykę u dr.Mengele,powinni otrzymać orzeczenie zakaz wykonywania zawodu lekarza dożywotnio.

 • sardanapal62

  Oceniono 3 razy 1

  Po co przesłuchania, już ich rozstrzelaliście :) Ja buduję teraz dom i budują mi go sami k... rzetelni fachowcy, Spotykam się na co dzień z chamstwem i brakiem kompetencji. Zacznijcie OD SIEBIE to może się w kraju coś zmieni. Sitwa tzw fachowców do odstrzału. Program USTERKA - cała Polska :). Powiedzmy sobie szczerze jak wsadzicie wszystkich do więzienia będziecie jak Stalin co wybił swoich oficerów. Nie macie pojęcia wszyscy o prawie, Trzeba udowodnić winę. To że ktoś umarł nie znaczy że była błędna diagnoza bo można dostać np udaru po wyjściu od neurologa. Chyba że neurolog jest jasnowidzem.

 • fordysta

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież szkoda pieniedzy podatników na leczenie dzieci, starszych i starców./
  Pieniadze podatników potrzebne sa na premie, nagrody, dziesiątki tysięcy lewych etatów dla kolesi z PO.
  Na różne Madonny, Areny i całą tą złodziejska swołocz.

 • josif47

  Oceniono 3 razy -1

  Sporo konowalow w tym stadzie....

 • romek4805

  Oceniono 5 razy 1

  Gdyby Jasiu dostał antybiotyk Jasiu by żył stwierdzili biegli sądowi ale nie widzą ale nie widzą winy lekarzy spowodowania śmierć Jasia.to ja się pytam to wina jest mama która domagała się pomocy od 6ciu lekarzy i prawdopodobnie sąd i tak oczyści lekarzy z winy a jak nie to dostaną jakąś śmieszną grzywnę tak lekarka w Gliwicach ZA DOPROWADZENIE DO ŚMIERCI 20LETNIEJ dziewczyny przez to że przez 12godzin zostawiła dziewczynę bez udzielenia pomocy co doprowadziło do zgonu i dostała wyrok 7.500zł tyle wart jest życie dla sądu a pani doktór śmieje się i udaje że leczy dalej. Tak wygląda polska sprawiedliwości.i do puki lekarze sami nie wyeliminują tych niby lekarzy do puki będzie się o nich mówiło w samych złym świetle .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje