Kaczyński: Zakazać sprzedaży ziemi cudzoziemcom, zlikwidować gimnazja

19.05.2013 16:54
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- PiS jest alternatywą dla obecnej władzy, zarówno programową, jak i wyborczą - przekonywał dzisiaj w Gryfinie w woj. zachodniopomorskim Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zapowiadał także, że jeżeli jego partia dojdzie do władzy, zlikwiduje gimnazja i zakaże sprzedaży ziemi obcokrajowcom.
Kaczyński odwiedził w weekend cztery miejscowości na Pomorzu Zachodnim, poza Gryfinem - Police, Szczecin i Pyrzyce. - Trzeba się rozstać z tą władzą, jest alternatywa. (...) Jeśli taka zmiana w Polsce nie nastąpi, to trzeba będzie czekać, by Polak mógł się czuć w sensie materialnym tak mocny jak Niemiec, wiele pokoleń - mówił polityk do licznie zebranych mieszkańców Gryfina.

Jak tłumaczył, jest dla obecnego rządu alternatywa rozumiana dwojako - jako alternatywa wyborcza, oraz ta, która jest projektem społeczno-gospodarczym. - My mamy taki projekt - zaznaczył.

"Nas atakują, bo jesteśmy jedyną siłą, która może Polskę zmienić"

Kaczyński wskazywał na "próby podejmowane przez różne inicjatywy, które próbują uniemożliwić wprowadzenie projektu PiS w życie". - Organizowanie różnych ruchów, które mają ludziom zawrócić w głowach: "PiS to tak naprawdę niewiele się różni od PO, a my tu jesteśmy np. oburzeni, my tu tak naprawdę coś zmienimy; jest jakiś kamień filozoficzny, jednomandatowe okręgi wyborcze, który wszystko zmieni". Nie dajcie się na to nabierać - ostrzegał zebranych, nawiązując do inicjatyw Platformy Oburzonych, która lobbuje na rzecz wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. - Nas atakują dlatego, że to my jesteśmy jedyną siłą, która może Polskę zmienić - dodał.

Odnosząc się do regionalnych problemów, mówił m.in. o konieczności działań w sprawie elektrowni Dolna Odra i stworzenia konkretnego planu dla tego zakładu. - Ta ziemia musi mieć własne źródła energii - zaznaczył. Podkreślał, że Szczecin, tak jak niegdyś, może odgrywać rolę największego portu na Bałtyku, jeśli zadba się o infrastrukturę, szczególnie sieć połączeń transportowych.

Zabronić sprzedaży ziemi cudzoziemcom

Kaczyński mówił też o tym, że PiS będzie "bronić polskiej ziemi". - Zrobimy to, co zrobili Francuzi, nie będzie możliwości w Polsce sprzedaży ziemi obcokrajowcom. (...) Jednym aktem prawnym unieważnimy umowy dotyczące sprzedaży ziemi zawarte z ominięciem prawa - zaznaczył, nawiązując do procederów wyprzedaży ziemi obcokrajowcom z pomocą osób podstawionych, czyli tzw. słupów.

Pytany przez zebranych o system edukacji, zapowiedział likwidację gimnazjów i powrót do poprzedniego systemu ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroletniej średniej. W kwestii tzw. ustawy śmieciowej stwierdził, że nie ma mowy, by została ona podtrzymana.

"Sytuacja hegemonii jest sytuacją chorą"

Na pytanie dotyczące polskiej obecności w UE, odparł, że należy przyłączyć się do Wlk. Brytanii, która chce zracjonalizować Unię, wyeliminować przepisy, które są niepotrzebne i zmienić mechanizm jej funkcjonowania. - W tej chwili UE jest narzędziem przede wszystkim jednego państwa, czyli Niemiec. To jest sytuacja, która się musi dla Niemiec, Europy, także dla Polski źle skończyć - dodał.

- Sytuacja hegemonii jest sytuacją chorą. Unia została stworzona po to, by jej nie było. Trzeba wrócić do źródeł Unii - przekonywał. - Wyjście z UE nie byłoby dobrym zobowiązaniem, chyba że Unia się rozleci, co jest możliwe. (...) Wtedy trzeba będzie podejmować decyzje - odpowiadał Kaczyński.

Według ostatnich sondaży PiS wyprzedził w notowaniach PO . Kaczyński zaś w ostatnich miesiącach jeździ po Polsce i spotyka się z mieszkańcami rożnych miejscowości, których próbuje przekonać do głosowania na swoją partię.

Zobacz także
Komentarze (604)
Kaczyński: Zakazać sprzedaży ziemi cudzoziemcom, zlikwidować gimnazja
Zaloguj się
 • neostrada72

  0

  Nareszcie powiedział mądre zdanie o likwidacji gimnazjów,a poza tym komunały niemające nic z rzeczywistością.Nam wolno kupować ziemię wszędzie,nawet w Nimczech,a innym od naszej gleby wara?Przecież jest to utopia tak,jak i komunizm.

 • czerniak1940

  Oceniono 1 raz 1

  Dlaczego jak był u władzy,nie likwidował gimnazjum,dlaczego sprzedawał za bez cen ziemie.Kaczyński zawsze mądry przed wyborami.To co mamy to wiemy,co nam obiecuje Kaczyński ,to utopia,sam w to nie wierzy.

 • ayouseptim

  Oceniono 3 razy 3

  To znaczy odebrać też ziemię watykańczykom wyłudzoną za friko.

 • tedj

  Oceniono 4 razy 2

  Jarek, żryj mniej masła, to może pamięć ci się poprawi. Gimnazja zostały wprowadzone przez rządy AWS, do której należała taka śmieszna partyjka Porozumienie Centrum. Mówi ci to coś?

 • oakpark

  0

  Prezes Kaczyński teraz udaje endeka... 8^)... kogo ten facet jeszcze nie grał? Zresztą nie moze byc narodowcem z przyczyn, że tak powiem... 8^)...ZASADNICZYCH!

  Chce po prostu przejąc hasła ROSNACYCH W SIłę narodowców i zrobic Polaków w konia kolejny raz... nie ma szans aby facet chory na statolatrię zwinął cos z tych 500 tysiecy urzędników i przywrócił - ot, choćby ustawe Wilczka aby w Polsce rosła z przedsiębiorców powszechna klasa srednia i wróciła demokracja ....

  Nie wierzcie Mu. On kłamie...zresztą, nie po raz pierwszy... 8^)

 • oyayebye

  Oceniono 2 razy 0

  Kolo walczy, walczy dalej. Mściwy psychopata. Ściema wschodnia zostanie pozbawiona nawet pracy u niemieckich baorów do których, żeby przeżyć, jezdzi na szparagi. Z gówna bata nie ukręci a ziemniaków od poloczków to nawet "ruskie" nie chcą.

 • kaczkawrydzykach

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczyński gejem,jak Wam się to podoba?

 • ayouseptim

  Oceniono 4 razy 2

  Zakazać sprzedaży za 1% wartości (rozdawnictwa za bezcen) dóbr państwowych na cele "KOŚCIELNE" (sakralne).

 • matylda1963

  Oceniono 2 razy 0

  ciekawe jak ten pajac patrzy w lustro to co w nim widzi??? Przywódcę narodu który wypłaca z własnego konta pieniądze by dać matkom na każde dziecko 1000 złotych miesięcznie do pełnoletniości? Brakuje mu jedynie pelerynki i batmobila, nalezałoby zrobić publiczną zbiórke aby mu kupić. Może wtedy zrobiłby prawo jazdy? Widzę jak sunie Marszałkowską w tej pelerynie a po bokach 20 ochroniarzy z BOR uzbrojonych po zęby. Peleryna powiewa i trzepocze na wietrze a Prezes pozdrawia tłum zebrany w ojcowskim geście miłości.Film o prezesie może nakręcić tylko Tarantino, on by ten smaczek absurdu umiał pokazać bez słów.I istotę rzeczy - czyli dlaczego ten śmieszny głupol od 20 lat zyje za publiczne pieniądze dajac w zamian ludziom chore fantazje, a ludzie to kupuja i kupują. Włącznie z fantazją o tym ,że jest taki ubogi i zadłużony że musi wyciagac rękę do PIS po osobiste dotacje - do spłodzonej książki, do ochrony, do prawnika.Na jedzenie też mu dają? 9000 tysięcy miesięcznie od 20 lat to za mało żeby zapewnić godna opiekę mamusi, majac do dyspozycji sztab oddanych zakonnic gotowych podcierać jej tyłek za darmo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje