"Obudźcie się, Polacy". Biało-czerwona majówka rodzinna w obronie TV Trwam

19.05.2013 13:59

Fot. Sławomir Kamiński/AG

Pod hasłem "Obudźcie się, Polacy!" na placu Zamkowym odbywa się w niedzielę manifestacja w obronie TV Trwam i wartości katolickich. Uczestnicy manifestacji mają biało-czerwone flagi, niektóre z logo Radia Maryja, oraz balony z logo "Naszego Dziennika".
Jak zaznaczają organizatorzy - Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam oraz Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - manifestacja ma mieć charakter majówki rodzinnej. Ma być wyrazem poparcia dla wartości katolickich w życiu społecznym i publicznym. Ma też przypomnieć szefowi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janowi Dworakowi, że katolicy cały czas domagają się miejsca dla Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym.

W programie manifestacji znalazła się m.in. wspólna modlitwa i koncerty. Wystąpić mają zespoły: Arisa Vinci, Duo Fenix-Dwa Fyniki, Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach oraz Romuald Spychalski, Anna Jurczyńska, Maciej Wróblewski, Bogdan Trojanek i Terne Roma oraz aktorki: Halina Łabonarska i Katarzyna Łaniewska. Zaplanowano również wystąpienia zaproszonych gości: naukowców, dziennikarzy i polityków.

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka, nadawca TV Trwam, była jednym z 17 nadawców startujących w konkursie na cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1); Krajowa Rada rozstrzygnęła go w kwietniu 2011 r. Wniosek Lux Veritatis został odrzucony, bo - zdaniem KRRiT - sytuacja finansowa Fundacji nie zapewniała powodzenia przedsięwzięcia; Fundacja w minionych latach miała ujemne wyniki finansowe, które były pokrywane np. z darowizn.

Sytuacja finansowa Fundacji na koniec 2010 r. pozwalała na terminowe wywiązywanie się z bieżących zobowiązań, jednak nie miała ona nadwyżki środków, którymi mogłaby finansować koszty nadawania naziemną drogą cyfrową.

Po decyzji KRRiT odmawiającej fundacji miejsca na MUX-1 w wielu miastach odbywały się marsze protestacyjne. Wciąż zbierane są też podpisy pod listem do KRRiT z żądaniem przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie.

Obecnie trwa konkurs na cztery miejsca na multipleksie cyfrowym, w którym także bierze udział nadawca TV Trwam. Wyniki konkursu na ostatnie cztery miejsca na multipleksie znane będą w czerwcu. Nowi nadawcy będą jednak mogli zacząć emisję najwcześniej za rok.

Komentarze (279)
"Obudźcie się, Polacy". Biało-czerwona majówka rodzinna w obronie TV Trwam
Zaloguj się
 • drbob20

  Oceniono 4 razy 0

  sram na trwam. sami zlodzieje, oszusci, hohsztaplerzy i oblesny kaldun belzebuba.

 • alexy-dwa

  Oceniono 6 razy 2

  Na zdjęciu powyżej ojciec Ryzyk zatroskany o losy Polski , Narodu , prezesa Jarosława i telewizji TRWAM.

 • alexy-dwa

  Oceniono 8 razy 2

  Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne niż rydzyk dostanie miejsce na multipleksie cyfrowym dla TRWAM.Amen !

 • klarneta8

  Oceniono 3 razy -1

  ''CIEMNY LUD, SIE STARZEJE I ZA MOMENT JUZ NIEKUPI TYCH BREDNI RYDZYKA'' ,kto bedzie placil za utrzymanie tego kosciola co on i wdowy buduja?

 • mitochondrium

  Oceniono 4 razy 0

  cos jakos zapomina sie ze odmowiono koncesji tej gadzinowce nie dlatego byla w kiepskiej sytuacji finansowej tylko ze nie dostarczyla wymaganych dokumentow dotyczacej tejze sytuacji, ale szemrany kombinator "byznesmen" Rydzyk uwaza ze jest ponad prawem (i czesciowo niestety jest, bo juz dawno powinien siedziec za przekrety) i dokumentow nie dostarczyl

 • bp_2

  Oceniono 3 razy 1

  Moherki, weźcie swoje zabawki i idźcie do swojej piaskownicy,
  nam "dupy" nie zawracajcie.

 • gbgb26

  Oceniono 3 razy -1

  Katolicy przecież możecie się opodatkować na telewizję Trwam.

  My płacimy abonament na coś czego tak naprawdę nie chcemy, płacimy bo musimy.

  To wy też możecie.Rydzyk sobie kupi nowy samochód i was pobłogosławi.

 • wilem07

  Oceniono 4 razy -4

  Polska spi od 966 czas sie obudzic i wypedzic sukienkowych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje