"Obudźcie się, Polacy". Biało-czerwona majówka rodzinna w obronie TV Trwam

19.05.2013 13:59

Fot. Sławomir Kamiński/AG

Pod hasłem "Obudźcie się, Polacy!" na placu Zamkowym odbywa się w niedzielę manifestacja w obronie TV Trwam i wartości katolickich. Uczestnicy manifestacji mają biało-czerwone flagi, niektóre z logo Radia Maryja, oraz balony z logo "Naszego Dziennika".
Jak zaznaczają organizatorzy - Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam oraz Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - manifestacja ma mieć charakter majówki rodzinnej. Ma być wyrazem poparcia dla wartości katolickich w życiu społecznym i publicznym. Ma też przypomnieć szefowi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Janowi Dworakowi, że katolicy cały czas domagają się miejsca dla Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym.

W programie manifestacji znalazła się m.in. wspólna modlitwa i koncerty. Wystąpić mają zespoły: Arisa Vinci, Duo Fenix-Dwa Fyniki, Orkiestra Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica w Gliwicach oraz Romuald Spychalski, Anna Jurczyńska, Maciej Wróblewski, Bogdan Trojanek i Terne Roma oraz aktorki: Halina Łabonarska i Katarzyna Łaniewska. Zaplanowano również wystąpienia zaproszonych gości: naukowców, dziennikarzy i polityków.

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka, nadawca TV Trwam, była jednym z 17 nadawców startujących w konkursie na cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1); Krajowa Rada rozstrzygnęła go w kwietniu 2011 r. Wniosek Lux Veritatis został odrzucony, bo - zdaniem KRRiT - sytuacja finansowa Fundacji nie zapewniała powodzenia przedsięwzięcia; Fundacja w minionych latach miała ujemne wyniki finansowe, które były pokrywane np. z darowizn.

Sytuacja finansowa Fundacji na koniec 2010 r. pozwalała na terminowe wywiązywanie się z bieżących zobowiązań, jednak nie miała ona nadwyżki środków, którymi mogłaby finansować koszty nadawania naziemną drogą cyfrową.

Po decyzji KRRiT odmawiającej fundacji miejsca na MUX-1 w wielu miastach odbywały się marsze protestacyjne. Wciąż zbierane są też podpisy pod listem do KRRiT z żądaniem przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie.

Obecnie trwa konkurs na cztery miejsca na multipleksie cyfrowym, w którym także bierze udział nadawca TV Trwam. Wyniki konkursu na ostatnie cztery miejsca na multipleksie znane będą w czerwcu. Nowi nadawcy będą jednak mogli zacząć emisję najwcześniej za rok.

Komentarze (279)
Zaloguj się
 • e-komentarz

  Oceniono 412 razy 292

  Lepiej niech nie budzą Polaków, bo Polak nie w porę obudzony bywa zły.
  Może pogonić Tadeusza R. pseudonim "Ojciec" tam gdzie był zanim go wygonili do Polski.
  Zamiast organizowania marszów i zbierania podpisów lepiej byłoby gdybyście za tę kasę
  wynajęli kogoś kto potrafiłby udowodnić KRRiT że macie na multipleks wystarczające pieniądze.
  Bo w 2010 mówiliście że macie kasę, bo pożyczyliście od zakonu. Normalni ludzie zrozumieli
  że nie macie kasy tylko długi na które nie macie pokrycia w przychodach. A teraz???

 • turkiestan

  Oceniono 228 razy 182

  Ja jestem Polakiem i nie śpię bo muszę pracować w godzinach pracy i po godzinach żeby utrzymać rodzinę i dom.Rydzyk!!!jako ziomalowi powiem ci tak -weź się chłopie sam do uczciwej roboty a nie całe życie żebrać .Oczywiście ja nigdy pracując uczciwie nie dorobię się tego co ty żebrając.Dziwi mnie tylko czy w Olkuszu cię tak wychowali czy potem.Mnie rodzice i dziadkowie uczyli że jak nie mam kasy to trzeba się wziąć do roboty i zarobić -dlatego ja i moja rodzina brzydzimy się takimi żebrakami którzy toną w przepychu a nie wstydzą się do swojej limuzyny wlać paliwo płacąc wdowim groszem.Jako chrześcjanin kontakt z Bogiem zapewnia mi kościół.Tak uczyli mnie księża.Rydzyk-jeżeli nie wiesz co to jest tabernaklum i ołtarz w kościele to zapytaj kogoś z chrześcjan.Ja doskonale pamiętam jak tu w okolicy Olkusza (co nie chodziłeś do kościoła-Rydzyku) w każdym kościele księża z ambon wyzywali na tych co woleli patrzeć w szklany ekran (telewizor) zamiast bliskość Boga (kościół).O co tu chodzi? W co mam wierzyć? Czy telewizor ma być moim ołtarzem???.Jeżeli chodzi o telewizję Trwam to pamiętam że była kilka razy na multipleksie cyfrowym na satelicie.Co najmniej 2 razy bankrutowała-pamiętam bo były wtwdy plansze z prośbą o wpłacanie na konto (podany był nr konta) celem ratowania.Kilka razy wchodzili we współudział z innymi stacjami tworząc program.Też bankrutowali.Uważam że postąpiłem po chrześcjańsku informując o tym.Przemilczanie takiej wiedzy też było by grzechem i musiałbym się spowiadać z tego.Przecież jeżeli ojczulku masz źródło finansowania to jaki problem.Ja naprzykład zanim założyłem internet zrezygnowałem z telewizji satelitarnej.to pokryło abonament za internet.Zeby kupić nowszy samochód trzeba było kilka lat pedałować rowerem do pracy.Wkoło w pracy sami chrześcijanie i nikt nie przyznał mi racji że należy mi się podwyżka bo stary rzęch(samochód) już się rozlatuje.Może zamiast prawdy trzeba było pchać wszystkim kit -prawdopodobnie to dałoby większy skutek.No ale to przecież nie po chrześcijańsku.Tak jak radzili zasuwałem za kilku a i tak okazało się że nie dostanę podwyżki bo nie ma pieniędzy.Jednego nie mogę zrozumieć!!! Jak osoba duchowna może kogoś obrażać za to że nie chce mu dać pieniędzy za frajer -bo ten tak chce.Widać że człowiek nie dorósł emocjonalnie do szkoły podstawowej.Przecież każdy uczeń wie że za wszystko trzeba płacić (nawet księdzu) a żeby mieć pieniądze idzie się do pracy a nie zaczyna się od pomstowania na kogoś i organizowania krzykaczy którzy wymuszą to siłą.

 • kczyna

  Oceniono 199 razy 159

  " Wciąż zbierane są też podpisy pod listem do KRRiT z żądaniem przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie."
  A kasa?

 • 31.februarius

  Oceniono 177 razy 127

  .I rzekł Pan do Ducha swego:
  zsyłam cię dzisiaj do Polski, abyś odmienił oblicze tej ziemi.

  Duch św.:
  Boże wszechmogący, Ty mnie najwidoczniej mylisz z Syzyfem?

 • stan-1

  Oceniono 84 razy 56

  "Obudźcie się, Polacy".
  Czas konkordat rozwiązać, jak na razie niczego dobrego to nie dało dla nas Polaków.

 • stenia312

  Oceniono 41 razy 25

  Rydzyk bardzo się ubiega o miejsce na multipleksie nie dla tego że kocha wiernych jemu głównie chodzi jak zwykle o kasę ktora łatwo przychodzi to jest gość który idzie uparcie po pieniądze do telewizjii już kiedys powiedział Alleluja i do przodu on nic dobrego dla wiernych nie robi tylko szczuje jjednych na drugich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje