Korea Północna wystrzeliła rakietę krótkiego zasięgu. Czwartą w ciągu 48 godzin

(Prawdopodobnie) nowa rakieta, zaprezentowana przez Koreę Północną w 2012 r.

(Prawdopodobnie) nowa rakieta, zaprezentowana przez Koreę Północną w 2012 r. (Fot. Ng Han Guan AP)

Dzień po wystrzeleniu ze wschodniego wybrzeża trzech rakiet krótkiego zasięgu północnokoreański reżim odpalił dziś kolejną. Pjongjang wielokrotnie już dokonywał tego typu testów. Jednak po ostatnim zaostrzeniu sytuacji na Półwyspie Koreańskim wystrzelenie serii rakiet wywołało niepokój w Seulu i w ONZ.
- Korea Północna wystrzeliła rakietę krótkiego zasięgu, podobnie jak wczoraj - informuje południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap, powołując się na źródła w armii Korei Południowej. Ministerstwo obrony potwierdziło te doniesienia, nie podało jednak szczegółów.

Zaniepokojenie działaniami Pjongjangu wyraził pochodzący z Korei Południowej sekretarz generalny ONZ Ban Ki-Moon. W rozmowie z rosyjską agencją RIA Nowosti nazwał odpalenie rakiety "prowokacyjnym działaniem". Zaapelował do komunistycznego reżimu o powstrzymanie się od wystrzeliwania kolejnych rakiet krótkiego zasięgu i powrót do rozmów sześciostronnych ze światowymi mocarstwami.

Konflikt w Korei

Napięcie w Korei ostatnio opadło, po kilkutygodniowym okresie niezwykle intensywnej propagandowej ofensywy, pogróżek i zapowiedzi wojny. Bojowy nastrój na Północy wywołało nałożenie na Pjongjang przez Radę Bezpieczeństwa ONZ sankcji za test nuklearny z lutego tego roku.

Równocześnie południowokoreańskie Ministerstwo ds. Zjednoczenia Korei skrytykowało testy rakiet i zaapelowało do Północy o podjęcie rozmów w sprawie ponownego uruchomienia jedynego ogniwa gospodarczego łączącego oba kraje - zamkniętego w tym roku w związku z narastającą wrogością obu krajów parku przemysłowego Kaesong.

Zobacz także
 • Dzieci z miotłami idą sprzątać wokół pomników koreańskich przewódców Korea Północna prosi Mongolię o pomoc żywnościową
Komentarze (62)
Korea Północna wystrzeliła rakietę krótkiego zasięgu. Czwartą w ciągu 48 godzin
Zaloguj się
 • mapi7

  0

  I ostatnią, bo pewnie mają tylko 4.

 • wielewiem

  Oceniono 3 razy 1

  Kim wydał rozkaz:
  - Dziś o 12 wystrzelić rakiety na Amerykę!
  Na co ładowniczy z niedowierzaniem:
  - Obie?

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz -1

  Fajne, Korea Płn. pokazuje kto tam rządzi i pewnie znowu dostaną jedzenie a konta szefów zostaną odblokowane i napełnione dolarami.

 • naz_niepoprawna

  0

  To nie jest śmieszne!

  Gazem łzawiącym w islamistów. Tunezyjska policja pacyfikuje nielegalny protest - wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13939775,Gazem_lzawiacym_w_islamistow__Tunezyjska_policja_pacyfikuje.html - blokada komentarzy.

  Hans Lipschis usłyszał zarzuty: współudział w 9515 mordach -
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13939650,Niemcy__Byly_SS_man_Hans_Lipschis_oskarzony__Zarzut_.html - blokada komentarzy.

 • seros3

  Oceniono 2 razy 0

  A jeszcze nie dawno wielu matolkow pisalo ze rakiety sa z tektury . Polski debilizm przyjmuje czsami postac okrutnie smieszna

 • ewa5.0

  Oceniono 2 razy 0

  No jak czwarta, to już wystrzelili wszystkie!

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 2 razy 0

  Wczoraj "czi", dzisiaj jedna. Łaaaaaaaaaaaaa - panik rum. Stara, bierz kotlety. Koreańce nadciągają.

 • hamerykano

  Oceniono 2 razy 0

  s.raczki jakiejś dostali od tych rakiet?
  przecież to tylko dechtura!

 • bzgola

  Oceniono 3 razy 3

  I nasi eksperci znowu się mylili bo według ich wypowiedzi sprzed kilku tygodni, Koreańczycy wystrzeliwują rakiety ze sklejki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje