Nowy trop ws. Madeleine McCann. Scotland Yard zainteresował się sprzątaczami

19.05.2013 11:42
Zaginiona Madeleine McCann

Zaginiona Madeleine McCann (fot. Daily Mail)

Nowy trop w sprawie zaginionej w 2007 r. trzyletniej Madeleine McCann. Scotland Yard poszukuje brytyjskich sprzątaczy i portugalskich robotników. Mieli oni szukać dorywczych prac w hotelu, w którym mieszkała rodzina dziewczynki - pisze "Daily Mail". Powołuje się jednak na anonimowe źródła.
Brytyjska policja poszukuje sześciu brytyjskich sprzątaczy, którzy pracowali w portugalskim hotelu w 2007 r. w okresie, gdy zaginęła Madeleine. Nie pojawili się oni w portugalskich dokumentach śledztwa - informuje "Daily Mail". Nie ujawnia jednak źródeł swoich informacji.

Ale to właśnie podczas powtórnego przeglądu portugalskiego śledztwa Scotland Yard miał trafić na ślad sprzątaczy - pisze brytyjska gazeta. Ludzie, którymi według "DM" "interesuje się" brytyjska policja, mieli poruszać się białym vanem i oferowali swoje usługi (poszukiwali dorywczej pracy) gościom apartamentów wypoczynkowych w Praia da Luz.

Brytyjczycy: trzeba otworzyć śledztwo na nowo

- Jest wiele osób, które powinny być dokładniej przeanalizowane - choćby tylko po to, by wykluczyć ich powiązanie [ze zniknięciem Madeleine] - powiedział "DM" Hamish Campbell, szef komendy Scotland Yardu ds. zabójstw i ciężkich przestępstw.

Brytyjczycy uważają, że portugalskie śledztwo powinno zostać wznowione, ponieważ nie wykorzystano wszystkich możliwych kierunków śledztwa, np. nie namierzono i nie przesłuchano niektórych pracowników i gości hotelu Ocean Club, w którym przebywała rodzina Madeleine. Portugalczycy uzależniają jednak ponowne otwarcie śledztwa od pojawienia się nowych dowodów w sprawie.

Portugalczycy zamknęli śledztwo, Brytyjczycy wciąż szukają

Tymczasem w ubiegłym roku brytyjska policja oświadczyła, że zidentyfikowała 195 nowych śladów, które powinny być przeegzaminowane albo poprzez kolejne przesłuchania świadków, albo dokonanie badań laboratoryjnych, których wyników brak w dokumentach śledztwa z 2007 r.

Policjanci znaleźli w ówczesnych działaniach śledczych luki. Brakuje np. wyników kontroli połączeń telefonów komórkowych w okolicy w noc zaginięcia Madeleine.

Zaginięcie Madeleine McCann

Sprawa Madeleine McCann wstrząsnęła kilka lat temu opinią publiczną. W luksusowym kurorcie zniknęło bez śladu trzyletnie dziecko. Córka Kate i Gerry'ego McCann zaginęła 3 maja 2007 r., na kilka dni przed swoimi czwartymi urodzinami. Rodzice dziewczynki wyszli na kolację do pobliskiej restauracji i co jakiś czas wracali do pokoju, by sprawdzić, czy z dziećmi wszystko w porządku. Około godziny 22 okazało się, że Madeleine zniknęła. Jej rodzeństwo nadal spało.

W sprawie Madeleine powstało wiele hipotez, m.in. podejrzewano rodziców (mieli tuszować śmierć dziewczynki), siatkę pedofilów, obsługę hotelową. Mimo rozesłania listów gończych i długotrwałego śledztwa los dziecka pozostaje nieznany.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (57)
Zaloguj się
 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 182 razy 134

  Jakie to szczęście, że jest ktoś, kto czyta brytyjskie tabloidy i informuje o ich doniesieniach czytelników w Polsce.

 • mili_23

  Oceniono 154 razy 50

  Jeszcze parę lat temu ryczałabym jak lwica, że to niemożliwe aby rodzice zabili swoją córeczkę ale po historii z naszą rodzimą "celebrytką" w roli głównej kto wie, może i oni mieli taki sam kocyk?

 • observ-atorka

  Oceniono 54 razy 44

  daily mail to szmatławiec pokroju FAKTU ...gratuluję źródła :]

 • atosatos1

  Oceniono 35 razy 33

  Po 6 latach nikt normalny nie przypomni sobie, co robił w tym dniu, ani nawet gdzie wtedy był. Chyba, że prowadzi pamiętnik lub blog i zapisuje dzień po dniu.

 • luketjorself

  Oceniono 44 razy 28

  Sprawa nagłośniona na całym świecie i przez tyle lat nie udało się znaleźć żadnego wyjaśnienia...
  Myślałem, że taka nieudolność śledczych jest możliwa tylko w Polsce (patrz sprawa Olewnika).

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 18 razy 16

  W takim tempie to tylko Jacques Clouseau jest ratunkiem.

 • prof.miauczur

  Oceniono 11 razy 9

  ślady będą przeegzaminowane? a w jaki sposób: wypracowanie, test czy egzamin ustny?
  eh, stażyści z wybiórczej:P

 • jezory.pasiukowski

  Oceniono 12 razy 8

  Policja portugalska powinna zatrudnic mame Madzi z Sosnowca w harakterze celebrytki-konsultantki. Sprawa od razu by poszla do przodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje