Kaczyński: Pewien stabilny system partyjno-rządowy zaczyna się chwiać. Widoczne objawy kłopotów, osłabienia, nerwów...

19.05.2013 11:26
Jarosław Kaczyński i rzecznik PiS - Adam Hofman

Jarosław Kaczyński i rzecznik PiS - Adam Hofman (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Wyraźnie mamy do czynienia z sytuacją, gdy jest zakłócenie odbioru rzeczywistości przez rządzących. To objaw poważnego kryzysu - powiedział Jarosław Kaczyński. - Jeśli PiS dojdzie do władzy, najpierw uporządkuje finanse publiczne. I na tym się nie skończy, bowiem "we wszystkich resortach trzeba bardzo dużo zmienić. Wszędzie polityka jest fatalna".
- Trzeba zacząć sprzątać od finansów publicznych, bez uporządkowania tej sfery będzie trudno będzie skutecznie walczyć z bezrobociem, naprawić służbę zdrowia. Już w tej chwili jest bardzo źle - powiedział Jarosław Kaczyński, lider Prawa i Sprawiedliwości. - Z całą pewnością trzeba uporządkować sprawy strategiczne w gospodarce. Kwestia chemii ciężkiej jest bardzo aktualnym przykładem - dodał. Zastrzegł, że gospodarka to tylko wierzchołek góry - we wszystkich resortach trzeba bardzo dużo zmienić, bo wszędzie polityka "jest fatalna, począwszy od polityki przemysłowej wobec górnictwa, a skończywszy na oświacie i kulturze".

"W naszych sondażach mamy jeszcze więcej"

Lider Prawa i Sprawiedliwości odnosząc się do ostatnich sondaży, w których PiS wyprzedza PO, powiedział, że we własnym sondażu jego partia ma 7-punktową przewagę nad Platformą. Według badania TNS dla piątkowego programu "Forum" TVP Info, PiS może liczyć na 34 proc. poparcia, PO na 32 proc. Opublikowane tego samego dnia badanie CBOS dało PiS 26 proc. wobec 23 proc. wskazań na partię Donalda Tuska.

Historia jeszcze nie ruszyła z miejsca, ale...

Prezes PiS zauważył zmianę nastrojów politycznych i społecznych, ale - jak zaznaczył - nie jest ona zasadnicza. - Gdybym powiedział, że historia ruszyła z miejsca, tobym przesadził, bo to nie są wydarzenia jeszcze miary historycznej - podkreślił.

- Pewien bardzo stabilny system partyjno-rządowy zaczyna się chwiać, widać objawy różnego rodzaju kłopotów, osłabienia, nerwów. Te kolejne oświadczenia, że wszystkiemu winne media, które dotąd popierały tę władzę - to jest wyraz znacznego już rozchwiania. Wyraźnie mamy do czynienia z sytuacją, gdy jest zakłócenie odbioru rzeczywistości przez rządzących, co też jest objawem bardzo poważnego kryzysu - zaznaczył.

"PO tylko uprawia socjotechnikę"

- Ta władza nie potrafi działać w sferze politycznej sensu stricto. Działa albo przy pomocy propagandy, która sprowadza się do pewnego rodzaju socjotechniki, co trochę zaczyna zawodzić, albo przy pomocy oskarżeń. Oni już dawno wpadli na pomysł, że nie trzeba dobrze rządzić, wystarczy niszczyć wizerunek przeciwnika. Pewnie będą próbowali do tego wrócić. Jak? Nie wiem, bo żadną uczciwą metodą naszego wizerunku nie da się zniszczyć, ale można stosować także metody nieuczciwe, coś już na ten temat słyszymy" - powiedział.

Osypywanie się Platformy z posłów

- Mamy do czynienia z początkiem takiego procesu "osypywania się" PO. Większość tej koalicji jest niewielka, więc nawet przy niewielkim osypywaniu trzeba szukać nowych koalicjantów, a to może spowodować kolejne napięcia - powiedział prezes PiS o zauważalnych jego zdaniem napięciach w Platformie. - Są zapowiedzi wychodzenia z PO ludzi o poglądach podobnych do eksministra Gowina, ale też słyszę o planach odchodzenia kolejnych osób, które wcale takich poglądów nie mają - powiedział. Jak mówił, na pewno są w PO tacy posłowie, którzy nie chcą być w tej partii z powodu "sytuacji lokalnej".

Schowali mnie? Z czego Sikorski wnosi?

Wczoraj Radosław Sikorski mówił, że korzystne dla PiS sondaże to wynik tego, że partia "schowała" prezesa. - Nie wiem skąd on wnosi, że mnie schowano - skomentował Kaczyński i podkreślił, że w ostatnich dwóch miesiącach spotkał się z mieszkańcami ok. 30 miejscowości. - To próba obrony przed ośmieszeniem się tych, którzy jeszcze niedawno twierdzili, że PiS to partia anihilacji i wieszczyli jej koniec. Stąd takie reakcje; będą mówić, że mnie nie ma, choć stoję na pierwszym planie cały czas - zaznaczył.

Zobacz także
Komentarze (141)
Kaczyński: Pewien stabilny system partyjno-rządowy zaczyna się chwiać. Widoczne objawy kłopotów, osłabienia, nerwów...
Zaloguj się
 • ooiuyy78

  0

  "Pewien bardzo stabilny system partyjno-rządowy zaczyna się chwiać..." - aż tak szczerze o koalicji PO-PiS?
  No no... Nie spodziewałem się...

 • eu-antonio

  0

  Kwa kwa kwa kwa

 • sigizm

  0

  te kwakanie to muzyka niebios, no, dalej tak

 • drbob20

  0

  kacza gnida smierdziogeba. zasraniec.

 • aarvedui

  Oceniono 1 raz 1

  koszt możliwości linii kredytowej w MFW dla Polski by Vincent Rostowski to 727 mln złotych.

  727 mln pln za nic.

  można oczywiście spekulować, że to łapówka Rostowskiego dla MFW za możliwość przyszłego zatrudnienia.

  ale pewnie Rostowski lekką rączką wydał 727 mln z dobroci serca

 • orion57

  Oceniono 1 raz 1

  zastanawiam się jak długo jeszcze Polacy maja znosić tego pana. Wszystkim którzy "wierzą" J.Kaczyńskiemu polecam film "O dwóch takich co ukradli księżyc" Wszystkie cechy charakteru widoczne jak na dłoni.

 • razb1947

  Oceniono 2 razy 0

  Nareszcie nadszedł koniec na Tuska i PO, ponad 80% ludzi którzy głosowali na PO teraz będą głosować na PIS, ludzie mają już dosyć korupcji, rozdawnictwa dla siebie pieniędzy z budżetu państwa i biedy do jakiej doprowadziła PO na czele z Tuskiem.

 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  Szanse !
  Rodacy, dzis minelo juz dwie dekady
  przemian gospodarczych,a my nadal
  jestesmy bez pracy,gabinety rzadowe
  ciagle sa w zmowie .
  Ich programy gospodarcze ,przekreslily
  nasze zyciowe szanse .
  My dzis mlode pokolenie,szukamy chleba
  na obcym terenie ,stoimy z torbami przed
  zachodnimi bramami.
  Ten kryzys skonczyc sie musi ,kiedy PiS do
  rzadu powroci.
  .

 • zygosz

  Oceniono 1 raz 1

  PiS !

  Prawo i Sprawiedliwosc to narodowa
  sila ,ona zawsze w nim bedzie tkwila.
  Juz niebawem Jaroslaw Kaczynski ,
  otworzy mozliwosci dla wszystkich,
  klamstwa zamilkna i krzywdy znikna,
  a narod wejdzie na droge czysta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje