Iran ogłasza: dokonano egzekucji na dwóch szpiegach Mossadu i CIA

19.05.2013 09:22
Modlitwa w Teheranie

Modlitwa w Teheranie (Fot. Vahid Salemi AP)

Dwóch mężczyzn, skazanych za szpiegowanie dla obcych służb specjalnych, izraelskiego Mossadu i amerykańskiej CIA, zostało powieszonych dziś rano w Teheranie - poinformowała prokuratura generalna w Iranie i tamtejsze radio państwowe.
Egzekucji dokonano na Mohammadzie Hejdarim, który został oskarżony o dostarczanie Mossadowi tajnych informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego Iranu w zamian za pieniądze. Z kolei drugi skazany Kurosz Ahmadi przekazywał informacje na temat Iranu amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej. Nie podano, kiedy Irańczycy zostali aresztowani.

Władze w Teheranie regularnie informują, że udało im się rozbić zachodnią siatkę szpiegowską i aresztować podejrzanych o szpiegostwo, głównie na rzecz USA, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Zobacz także
Komentarze (121)
Zaloguj się
 • klakson49

  Oceniono 83 razy 23

  Prymitywne, ortodoksyjne, nawiedzone pajace. My zmierzamy prostą drogą w tym kierunku.

 • queserasera

  Oceniono 77 razy 23

  Modlenie się człowieka z twarzą skierowaną w odbyt tego co przed nim jest mi jakoś niegodne, ba, obrzydliwe. Ale to kwestia smaku - człowiek ze Wschodu jest inny

 • mich64

  Oceniono 32 razy 18

  Gimbusy do nauki a nie komentować w niedzielę rano.

 • uoft1

  Oceniono 104 razy 18

  Staalkeer coś ci się dobrze pomieszało. Kukliński szpiegowal przeciw oprawcom i okupantom więc pomni mu się jak najbardziej należy. Warto choć trochę poznać historie kraju zanim zacznie się pisać bzdury!

 • plpolak

  Oceniono 68 razy 12

  Chrześcijanie powinni zbombardować Mekkę. Mamy siłę militarną, nie bójmy się jej użyć. Czas się bronić.

 • jezierskiadam

  Oceniono 28 razy 6

  Są ludzie, którym marzy się III Wojna Światowa. Gdzie są? Wśród nas. Jest ich coraz więcej. Skąd się oni wzięli? To jedna sprawa. Ta mniej ważna. Skutki są o wiele ważniejsze i poważniejsze od przyczyn.

  Ludzie, którym marzy się III Wojna Światowa są wśród biednych i wśród bogatych.

  Są wśród władców-decydentów i wśród takich, na których indywidualną opinię nikt nie zwraca uwagi.

  Czy władza dąży do zaspokojenia potrzeb społeczeństwa? Czy też odwrotnie? Władza dąży do tego, żeby zmusić społeczeństwo do zaspokojenia swoich potrzeb i ambicji?

  To też jest bardzo ważne pytanie. Dużo jest pytań, na które nikt nie potrafi odpowiedzieć.

  Mam jedną odpowiedź, ale za to bardzo ogólną:

  Jeżeli ilość zainteresowanych osiągnie „masę krytyczną”, to III Wojna Światowa stanie się faktem.W ostatnim czasie ta ilość wzrasta.

  Wzrasta też ilość obojętnych (pogodzonych z losem). Takich, którzy uważają, że wojny były, są i będą. To oni swoją biernością stwarzają pole do działania podżegaczom wojennym.

  Na co liczą ci, którym marzy się nowa wojna? Na jakie liczą korzyści? Dla siebie i dla społeczeństwa? Dla narodu? Dla ludzkości?

  Wiecej: www.eioba.pl/a/3vec/marzenie-o-iii-wojnie-swiatowej#ixzz2Tizm7S7k

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje