Newsweek: Kaczyński zarobił 160 tys. na książce. A partia zapłaciła wydawcy 186 tys.

Jarosław Kaczyński zarobił na książce "Polska naszych marzeń" 160 tys. zł. W tym samym roku PiS przelało na konto jego wydawcy 186 tysięcy - pisze "Newsweek". Właściciel drukarni nie pamięta, za co była to zapłata, a przedstawiciele partii nie odpowiadają na pytania dziennikarzy.
Kaczyński w swoim najnowszym oświadczeniu majątkowym podał, że dzięki "Polsce naszych marzeń" wzbogacił się o mniej więcej 160 tys. zł. W całej sprawie jest jednak coś dziwnego. "Newsweek" odkrył, że w styczniu 2012 roku PiS przelało ze swojego konta wydawcy "Polski naszych marzeń" 186 tys. zł, czyli sumę zadziwiająco zbliżoną do tej, którą dostał prezes.

Książkę wydała Drukarnia Akapit, mało znana firma z Lublina, która, jak sama nazwa wskazuje, na co dzień zajmuje się głównie poligrafią, a nie książkami. Akapit to spółka nieprzypadkowa - jej właściciel jest znajomym senatora PiS Grzegorza Czeleja, który prowadzi w Lublinie prężne wydawnictwo. Czelej to z kolei dobry kolega Adama Hofmana, rzecznika PiS i jednego z najbliższych współpracowników Kaczyńskiego.

Niestety, prezes Akapitu Grzegorz Kieloch nie pamięta, za co PiS przelało drukarni 186 tys. zł. Sprawę przelewu dziennikarze Newsweeka próbowali zweryfikować w samym PiS. Bezskutecznie. Cały artykuł przeczytasz na stronie tygodnika Newsweek.

Więcej o:
Komentarze (449)
Newsweek: Kaczyński zarobił 160 tys. na książce. A partia zapłaciła wydawcy 186 tys.
Zaloguj się
 • amicht

  0

  Kolejny "prawy i sprawiedliwy" geszeft....cichutko,żeby nikt nie wiedział...a jak się dowiedzą,to nie odpowiemy, albo zwalimy winę na Tuska....

 • benkmen

  0

  Czyli ta różnica 26 000 zł - tej ową "książką marzeń". Ładny geszefcik.

 • stanluk

  Oceniono 1 raz 1

  Tak właśnie będzie wyglądała nasza gospodarka gdy PiS wygra!!!!!

 • wat2607

  Oceniono 2 razy 2

  ten krentacz jezdzi po polsce tam gdzie go jeszcze psami nie szczuja i te brednie opowiada za pieniadze podatnika

 • alexy-dwa

  Oceniono 1 raz 1

  Z tym napisaniem książki przez Kaczyńskiego jest pewnie podobnie jak z tym tabletem w sejmie.Nie zdążyli go biedaki obsługi nauczyć.Ciekawe kto jest prawdziwym autorem tej książki ?

 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  "nie pamięta" mówicie? :-)

 • jurekzoliwy

  Oceniono 3 razy 3

  Jarosław Kaczyński zarobił na książce "Polska naszych marzeń" 160 tys. zł. W tym samym roku PiS przelało na konto jego wydawcy 186 tysięcy - pisze "Newsweek"
  *********************************************************************************
  Jeśli to prawda, zrozumiałe się staje dlaczego "Jarosław Polskę zbaw" wszędzie węszy przekręty i malwersacje, bo dlaczego inni mieliby postępować inaczej niż on sam.

 • zyks

  Oceniono 5 razy 5

  Śmiejcie się i najlepiej nie idźcie na wybory. A po tych wyborach będzie to obowiązkowa książka w każdym polskim domu (jak Mein Kampf za Hitlera albo biblia w każdym pokoju hotelowym w USA). Nb. Hitler otrzymał w sumie gigantyczne honoraria autorskie za swoje dzieło; był też bardzo uczciwy i nic nie uszczknął do kieszeni z państwowego (w przeciwieństwie do swoich paladynów - już widzę np. Hofmana w tej roli). Te głupie 160 tys. to pikuś przy tym. Ale nie idźcie na wybory, bo PO paskudna. W parę lat będzie to 160 milionów. Ale pismaki nie będą już szukać dziury w całym. Będą głosić chwałę Ojca Narodu i Jego Nieśmiertelnego Brata, który poległ za Ojczyznę, tysiącletnią IV RP i spoczął na wieki na Wawelu :))
  PS: czy fabryka czekolady będzie się jeszcze mogła nazywać "Wawel"? Myślę, że wątpię

 • zyks

  Oceniono 4 razy 4

  Dwa pytania:
  1. Czy wydrukowano faktycznie "ponad" 35 tys. egz. tego bestsellera? Ile rzeczywiście wydrukowano?
  2. Jeśli 35 tys., to ile sprzedano (faktury do hurtowników, księgarni...) a ile poszło (rzekomo) na przemiał prosto z drukarni ?
  3. Cała sprawa pachnie praniem pieniędzy - co na to kontrola skarbowa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX