Polacy wykorzystują brytyjską służbę zdrowia? "Guardian": To mit. Są młodzi, zdrowi i mają lepszą służbę zdrowia

18.05.2013 16:42
Marsz imigrantów w Londynie w maju 2009 r.

Marsz imigrantów w Londynie w maju 2009 r. (Fot. Iwona Kadluczka / AG)

Polscy imigranci rzadko korzystają z usług brytyjskiej służby zdrowia (NHS); nie mają o niej zbyt dobrego zdania, na ogół są młodzi i zdrowi, a wielu z nich nie założyło rodzin - pisze dzisiejszy "Guardian".
Zobacz także
Komentarze (111)
Polacy wykorzystują brytyjską służbę zdrowia? "Guardian": To mit. Są młodzi, zdrowi i mają lepszą służbę zdrowia
Zaloguj się
 • b.kiddo

  0

  W Kanadzie miałam atak wyrostka (jak się okazało był pęknięty) w poniedziałek rano. Nie zadzwoniłam po pogotowie bo nie wiedziałam co się dzieje (przeważnie jestem zdrowa jak koń). Ok 4 po południu trafiłam do przychodni. Lekarz od razu odesłał mnie na pogotowie. Trafiłam tam ok. 6, po południu poczekałam kilka godzin...lekarz zbadał, stwierdził że nie wie co mi jest, przepisał jakiś silny srodek przeciwbólowy (nie paracetamol :) ) i odesłał do domu...Na drugi dzień znowu testy - skończyło się na skanerze.. Około. 4 po południu skapneli się wreszcie że to wyrostek, operację miałam ze 2 godziny później "na gwałt".

  Po operacji pielęgniarka tłumaczyła mi że w brzuchu już mi się wszystko rozlewało i że z tego powodu dostałam jakieś super kosmiczne antybiotyki kosztujące dziesiątki tysięcy dolarów (choć tego nie jestem do końca pewna bo byłam przymulona po operacji, ale wydaje mi się że usłyszałam taką cenę). Jestem za to wdzięczna, ale wolałabym że po prostu szybciej potrafili zdiagnozować atak wyrostka...

 • 31.februarius

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko patrzeć, jak Elka II przyjedzie do Otwocka ząbki sobie zrobić.

 • sniezka55

  Oceniono 8 razy 2

  Polskie szpitale są bardzo dobre . Pacjenci nie chcą z nich wychodzić , trzeba ich wynosić.

 • jmb2

  Oceniono 10 razy 6

  Kolega pracujący od 9 lat w UK, od dłuższego czasu, doznawał dość uciążliwego bólu kręgosłupa.
  Zapisał się do swojego lekarza GP - przyjął go pielęgniarz i przepisał Ibuprofen. Z bólem pracował więc dalej, ból się nie zmniejszał a po pewnym czasie na jego ciele pojawiła się bąble i wysypka. Zapisał się ponownie do GP - znowu przyjął go pielęgniarz - przepisał Citronizinum ale i po nim ani ból kręgosłupa ani bąble na całym ciele i wysypka nie ustępowała.

  Kolega pojechał do Polski na urlop i prywatnie poszedł do polskich lekarzy. Lekarz alergolog zrobił testy, wykluczył uczulenie, zakazał brać Citronizinym przepisanego w UK, bo to lek starej generacji i może wywoływać objawy niepożądane - przepisał też nowy lek, który pomógł szybko usunąć bąble i wysypkę.
  W Polsce kolega poszedł także do ortopedy, prywatnie zrobił Rezonans Magnetyczny kręgosłupa i okazało się, że ma prawie zmiażdżone oraz mocno przesunięte dwa dyski w kręgosłupie (a to wyciek płynu ze zmiażdżonych dysków mógł wywoływać bąble i uczulenie na całym ciele).

  Kolega wrócił do swojej pracy w UK. Po pewnym czasie, gdy leki przepisane w Polsce skończyły się zapisał się ponownie do lekarza GP w UK - tym razem z siłą perswazji przekonał, że musi do doktora no i został w końcu przyjęty przez panią lekarkę. Zanim przedstawił wynik Rezonansu Magnetycznego z Polski przedstawił problem i poinformował panią lekarkę o silnym bólu kręgosłupa, utrzymującym się już od dłuższego czasu ... z prośbą o pomoc i przepisanie nowych leków - dostał odpowiedz - że wszystko jest w porządku - panu się nie chce pracować i nie dostał żadnych leków, gdy poinformował o wynikach Rezonansu Magnetycznego lekarka z niechęcią wręczyła mu wizytówkę do Szpitala Rehabilitacyjnego.

  My Polacy wiemy od dawna, że służba zdrowia w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie (w stosunku do innych krajów europejskich) i dlatego powinniśmy tą ważną dziedzinę naszego zdrowia oraz życia rozwinąć do najwyższego poziomu na świecie (bo mamy w tej dziedzinie duży potencjał rozwojowy) po to, by to do nas do Polski przyjeżdżali pacjenci w ramach turystyki zdrowotnej z całego świata. Wtedy też dodatkowo rozwiną się u nas w Polsce ... i lotniska, i autostrady, i hotele, i restauracje a polską żywność będą mogli turyści posmakować na miejscu. Ten pomysł oraz kierunek rozwoju Polski jako centrum medycznego dla całego świata może mieć i ma wielką wartość - Jurek Owsiak też o tym wie i pomaga to dodatkowo rozwijać.

 • ucago

  Oceniono 5 razy 3

  W Niemczech wcale tak kolorowo nie ma, na wizyty u specjalisty też czeka się i pół roku.
  A w Anglii jak za papy Bismarcka - aspiryna i lewatywa.

 • turmalinka

  Oceniono 6 razy 2

  Najwiekszym problemem polskiej sluzby zdrowia jest chamstwo jej pracownikow i liczenie na lapowki. Jak sie czlowiek chce leczyc i byc dobrze traktowany to zazwyczaj chodzi prywatnie. Poza tym jest taka jak wszedzie, raz sie trafi na dobrego specjaliste a raz na debila :/

 • porque

  Oceniono 5 razy 3

  Guardian bedzie "bronil" kazdego byle tylko miec okjazje dokopac kapitalizmowi.

 • savrin

  Oceniono 4 razy 2

  gdyby wartościować to wyszłoby, że Kuba na pierwszym miejscu, potem chyba Kanada, Francja i Polska gdzies na czwartym może. Poproszę o podstawy waszych poczynań ?

 • kmwsm

  Oceniono 6 razy -4

  SONDASZ dla Polakow w Polsce. Co cie irytuje Polaku? Wynik sondarzu: WSZYSTKO hehehehehehehehehehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje