Wnukowo w Moskwie zamknięte. Po lądowaniu boeing stanął w płomieniach

18.05.2013 12:24
Podczas lądowania na międzynarodowym lotnisku Wnukowo zapaliło się podwozie boeinga 737-400. Nikomu nic się nie stało, ale ewakuowano 136 pasażerów i moskiewskie lotnisko.
Zdarzenie miało miejsce przed godz. 8 na lotnisku Wnukowo. Podczas lądowania boeinga linii UTair doszło do poważnej awarii. Po zetknięciu podwozia z pasem startowym zapaliły się koła, potem lewa podstawa podwozia. Lotnisko zacznie pracować po tym, jak samolot zostanie usunięty z pasa startowego.

Nikomu nic się nie stało.

Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • rajmund.siewierny

  Oceniono 65 razy 33

  To sabotaż pierwszego partyzanta IV RP profesora Leszka Kaczyńskiego. On który jako jeden z trzech przeżył wypadek pod Smoleńskiem zaszył się w lasach i podjął walkę z sowietami. W 2010 podpalił torfowiska pod Moskwą a teraz niszczy infrastrukturę przemysłowo zbrojeniową i czeka aż przejdzie front a wtedy on kanałami przedostanie się na tyły wroga i go zniszczy. My wdzięczni Polacy już teraz postawiliśmy mu symboliczny pomnik/sarkofag i co dzień pijemy za jego zdrowie !

 • fat_horselover

  Oceniono 60 razy 32

  Lądował na pasie startowym, to nic dziwnego, że coś poszło źle.

 • sisi2gogo

  Oceniono 74 razy 28

  Mi się pali podwozie jak widzę przystojnego ministra Nowaka opatulonego zegarkiem.

 • sniezka55

  Oceniono 31 razy 23

  Pewnie nie zmieniono opon z zimowych na letnie

 • kryszard_lwie_serce

  Oceniono 14 razy 14

  @supertlumacz

  Utair nie jest mala firma. Maja calkiem spora flote samolotow, glownie rosyjskich i caly czas ja unowoczesniaja - stad 737. Lataja glowne lokalnie po syberii bo firma pochodzi z Tyumenu ale staraja sie rowniez rozkrecic siatke na europe. np od dawna utrzymuja polaczenie pomiedzy tyumenem a frankfurten 2 razy w tygodniu. ich samoloty operuja na syberii wiec w ekstremalnych warunkach...

  Przewozy lotnicze pasazerskie to nie jest glowny nurt ich biznesu. firma zajmuje sie glownie czarterem helikopterow i to jest ich glowny biznes. posiadaja imponujaca flote helikopterow wszelkiej masci np kilkadziesiat MI-26 latajacych miedzy innymi w barwach NATO. Ktos kto widzial mi 26 w akcji szybko tego nie zapomni :). Jeszcze pare lat temu mieli calkiem spora flote Tu 154 i to te wlasnie samoloty lataly na trasie tyumen frankfurt.

 • moro01

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko nie ruski.

 • supertlumacz

  Oceniono 34 razy 2

  www.vesti.ru/doc.html?id=1085731
  Lot krajowy ze Stawropola. Właścicielem mała firma Utair. Wypadek praktycznie po lądowaniu. Lądowanie w pozycji nieco przechylonej, ale płynne i miękkie. Wyłączenie lotniska na krótko - przesunięto tylko 7 lądowań.

  Incydent drobny ale pouczający. Federacja Rosyjska MUSI zaprojektować ekonomiczny samolot pasażerski zdolny do przelotów międzykontynentalnych. Kryterium optymalizacyjne praktycznie tylko jedno : minimalizacja kosztu przelotu w przeliczeniu na pasażerokilometr.

  Odradzam, z różnych względów, współpracę z innymi krajami. Z chinami z powodu tradycji darmowego kopiowania, a potencjał wytwórczy Brazylii czy Indii jest zbyt mały.

  Wprost przeciwnie, w projekcie trzeba ukryć pułapki technologiczne i konstrukcyjne, które po nieświadomym skopiowaniu będą powodowały awarie. O ile znam życie, tak USA zabezpieczają się przed stosowaniem części zapasowych do samolotów marki BOEING nie pochodzących z oryginalnego serwisu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane