Gowin: Złe sondaże nie dziwią. Sprawy zamiatane są pod dywan

- Przyczyny spadku poparcia dla Platformy są dla mnie oczywiste. To jest fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często zaczyna się Polakom kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów po dywan - mówił w RMF FM poseł PO Jarosław Gowin.
Dwa ostatnie sondaże pokazują przewagę PiS nad PO. W CBOS, PiS wyprzedza PO o 3 punkty procentowe, w sondażu TNS OBOP dla TVP Info PiS ma 2 proc. przewagę nad Platformą . - Nie dziwią mnie te wyroki... te wyniki - wyroki to jeszcze przedwczesne, myślę, że to jest do odwrócenia. Przyczyny tego spadku poparcia dla Platformy są dla mnie oczywiste. Po pierwsze, to jest fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często zaczyna się Polakom kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów po dywan.

I dodaje. - Po drugie, wystarczy przeanalizować ten szczegółowy sondaż CBOS-u, żeby znaleźć drugą odpowiedź na pytanie o przyczyny spadku popularności mojej partii. Otóż w ciągu kilku miesięcy dramatycznie - podkreślam: dramatycznie - spadło poparcie dla Platformy wśród wyborców, którzy swoje poglądy określają jako prawicowe. Jeszcze parę miesięcy temu trzydzieści kilka procent ludzi o poglądach prawicowych głosowało na Platformę, dzisiaj zaledwie 17 - uważa Gowin.

"Moje opinie są wołaniem na puszczy"

Gowin twierdzi, że od dawna przestrzega PO "przed tym dryfem w lewo". - Ale gdy słyszę o tym, że rząd promuje podręcznik, w którym za przejaw homofobii uznawany jest polonez na studniówkach, to widzę, że moje opinie są wołaniem na puszczy - ubolewa.

Były minister sprawiedliwości twierdzi, że choć jest w sporze z Grzegorzem Schetyną, docenia, że był "świetnym ministrem". - Nie wydaje mi się, żeby Grzegorz Schetyna chciał przedkładać jakieś osobiste porachunki nad interes partii, a przede wszystkim interes Polski. Ja jestem w pewnym sporze z Grzegorzem w sprawach światopoglądowych. Mam do niego trochę pretensji, że w takich sprawach jak związki homoseksualne czy in vitro przeciąga nas nieco za bardzo na lewo, ale też doskonale pamiętam poprzednią kadencję. Wtedy, kiedy on był wicepremierem, kiedy chciało się rozwiązać jakiś problem, to trzeba było iść do Grzegorza Schetyny. On był świetnym ministrem, bardzo dobrym wicepremierem - stwierdził.

"Nie poprę projektu Dunina"

Pytany, czy poprze projekt już nie o związkach partnerskich, ale o umowie partnerskiej, odpowiedział: - Ten nasz projekt jest, wysłaliśmy go do kierownictwa klubu i ślad po nim zaginął. Ja tego projektu, takiego nieco podrasowanego, złagodzonego pana posła Dunina na pewno nie poprę - oświadczył.

- Platforma jest partią, w której w sprawach światopoglądowych obowiązuje zasada wolności sumienia. Jeżeli pan premier, słusznie moim zdaniem, twierdzi, że taka wolność sumienia będzie w sprawie uboju rytualnego, to tym bardziej powinna ona być w sprawach takich, jak aborcja czy paramałżeństwa homoseksualne - przekonuje Gowin.

Więcej o:
Komentarze (44)
Gowin: Złe sondaże nie dziwią. Sprawy zamiatane są pod dywan
Zaloguj się
 • belferski

  Oceniono 1 raz -1

  Wg Goovina polityka zimnej wody w kranach i darmowych rozruszników umysłu dla radyjomaryjnych dałaby lepsze wyniki sondażowe. Zapewne zastosuje te zasady jako prezydent Krakowa - już z rekomendacji pisu.

 • arno-ger

  Oceniono 3 razy -1

  Gowin to niestety od dawna piąta kolumna pisuarow w PO ! Przykre to bo wielu myślalo, że to calkiem inny facet a nie pisowski wichrzyciel

 • oloros

  Oceniono 3 razy -1

  czy on nie widzi ze w ogromnej mierze przyczynil sie do spadku notowan PO
  wrecz niewiarygodne jak ludzie potrafia byc slepi

 • me2free

  Oceniono 3 razy -1

  Durny jak Gowin po szkodzie, skoro pan Gowin taki reformatorski, to dlaczego, jego poglady na fundusz koscielny sa nieznane? Jak dzialac to makro, dlaczego pan Gowin nie powiedzial wygonic katechetow ze szkol, panstwo ma byc swieckie? Jako minister sprawiedliwosci zajmowal sie zwiazkami i in vitro, dobrze ze ruszyl korporacje, inaczej mialby u mnie totalny minus.

 • klarneta8

  Oceniono 9 razy -1

  Dla mnie p. GOWIN,to zarozumialec, szuja katolicka, plotkarz i totalnie niewiarygodny czlowiek. Jest pod wplywem swego mentora Rokity. Marzy im sie objecie wladzy.

 • bkgazeta

  Oceniono 7 razy -1

  taki "człowiek"załatwił platformę !
  czemu takich się nie kastruje

 • michu-najlepszy

  Oceniono 4 razy -4

  „Przyczyny spadku poparcia dla Platformy są dla mnie oczywiste. To jest fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często zaczyna się Polakom kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów po dywan „
  Ma Pan rację Panie Gowin tylko należy to wytłumaczyć w taki sposób.
  W państwie, w którym mówi się o budżecie a o planie gospodarczym nie, to nie jest państwo tylko karter. Wielu debilków wymyśliło sobie że plan gospodarczy to dotyczył systemu komunistycznego Oni nawet nie rozumieją że taki plan jest wytyczną rozwoju państwa oraz podstawą do udzielenia absolutorium rządowi a budżet jest tylko podliczeniem i wskaźnikiem do wytyczenia planu gospodarczego państwa na następny okres , natomiast jeżeli mówi się ciągle o budżecie i jakiś planach poszczególnych osób i te plany Ich nazwiskiem się nazywa to nie jest państwo tylko organizacja które nie przewiduje rozwoju tylko realizuje pomysły na przykład poszczególnych osób to nie może być planem gospodarczym Państwa tylko jakimś elementem w nim. Na przykład plan Balcerowicza który od nominałów pieniędzy ucina 4 zera i nazywa się go geniuszem a nie złodziejem , i każe wszystko wyprzedawać za bezcen i prywatyzować . POpaprańcy takich baranów z takim rozumieniem gospodarczym świat ogląda po raz pierwszy od narodzin Chrystusa więc zajmujecie 1 miejsce na liście Guinessa.
  Z poważaniem

 • zyks

  Oceniono 5 razy -1

  Gowin dalej bryka. Ale jest za słaby. Spadek PO wynika m.in. z tolerowania Gowina.

 • 2jan5

  Oceniono 26 razy 4

  Platforma wyhodowała pisowca w swoich szeregach.Nie dziwi mnie,że tak dzieje się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX