Sikorski: Prezes Kaczyński się nie wypowiada i od razu PiS-owi urosło

18.05.2013 09:50
Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński

Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński (Fot. AG)

PiS osiąga lepsze notowania w sondażach, bo Jarosław Kaczyński jest ostatnio rzadziej widoczny. PO z kolei potrzebna jest konsekwentna realizacja celów - mówił w sobotę w radiowej Jedynce minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Z majowego sondażu CBOS wynika, że w wyborach parlamentarnych na PiS zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, na PO głos oddałoby 23 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie SLD - z 9-proc. poparciem, i PSL, które w sondażu otrzymało 6 proc. Z kolei TNS podaje, że PiS ma 34-procentowe poparcie.

Nie ma prezesa, są wzrosty

- Koledzy z Prawa i Sprawiedliwości osiągają ostatnio lepsze notowania. Osobiście przypisuję to temu, że schowali medialnie swojego prezesa. Prezes Kaczyński się nie wypowiada i od razu PiS-owi urosło. Gdy ludzie widzą, kim jest Jarosław Kaczyński, jak skrajne ma poglądy, jak dzieli Polaków, to widzą, że takiej alternatywy by nie chcieli. Gdy się chowa za prof. Glińskim czy wycofuje się ze sceny - zapominają. Ale mam dziwną pewność, że Jarosław Kaczyński przypomni o sobie" - powiedział Sikorski, pytany o sondaż.

Inni mówią, my robimy

Minister mówił też o tym, jak na spadające poparcie powinna reagować PO. - To, czego nam potrzeba, to konsekwentna realizacja celów - powiedział Sikorski. Podał przykład budowy gazoportu w Świnoujściu, którą w piątek odwiedził minister transportu Sławomir Nowak. - Inni o tym mówili, my - robimy. Kończymy drogi, modernizujemy Polskę. Mam nadzieję, że w dniu wyborów, a nie w sondażach, ludzie to docenią" - mówił Sikorski.

Poparcie dla PO to i tak fenomen

- Atutem PO jest to, że daliśmy Polakom poczucie stabilności, to jest też wielkim atutem w Europie. Rzadko który rząd był wybrany w ostatnich latach ponownie. Musimy konsekwentnie realizować to, co premier w swoim "drugim exposé" obiecał - podkreślił.

Pytany o możliwość wcześniejszych wyborów odpowiedział: "nie sądzę". Sikorski zauważył też, że fenomenem jest to, że po sześciu latach PO idzie łeb w łeb z opozycją. Zaznaczył, że wyniki jego partii na tle Europy nie są złe.

Sikorski: Widzę Polskę w "grupie trzymającej w Europie władzę"

Zobacz także
Komentarze (163)
Zaloguj się
 • coo-baa

  Oceniono 132 razy 54

  Jak PO spada to też wina Pis-u - bo nic nie robi. Żal, takie myślenie...

 • maaac

  Oceniono 71 razy 45

  Sikorski się myli. PiSowi wcale nie urosło. Mają tyle samo ile zwykle miewali. To PO spadło na łeb na szyję. PiS ma więcej niż PO bo im nie spadło.

 • rydzyk_fizyk

  Oceniono 33 razy 25

  Zabawne, że mówi to Minister Obrony Narodowej w rządzie... Jarosława Kaczyńskiego.

 • jamcijest44

  Oceniono 60 razy 24

  Czyli, w skrócie, "Wina Kaczyńskiego". Bardzo słuszną linię prezentujecie, towarzyszu Sikorski. Myślcie tak dalej, a a najbliższych wyborach dostaniecie takie wciry, jakich nawet się jeszcze nie spodziewacie...

 • dorjan52

  Oceniono 103 razy 21

  Kaczyński-premier,Pawłowicz-policja,Brudziński ksywa"jojo"transport+koleje,Hofman-sprawiedliwość,Szyszko-rzecznik,Błaszczak-środowisko+wyprowadzanie kota,Pięta-obyczajówka,Terlikowski św.inkwizycja,Rydzyk-finanse.Niech żyje wolska.

 • monika.libra36

  Oceniono 24 razy 18

  Popularność jest jak księżyc. Jeśli się nie powiększa, to się zmniejsza:))

 • fakiba

  Oceniono 57 razy 13

  Teraz prezes może milczeć i wygrywać ale w kampanii wyborczej będzie musiał dzioba rozewrzeć a wtedy znowu tylko moralne zwycięstwo zostanie do ogłoszenia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje