Sikorski: Prezes Kaczyński się nie wypowiada i od razu PiS-owi urosło

18.05.2013 09:50
Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński

Radosław Sikorski, Jarosław Kaczyński (Fot. AG)

PiS osiąga lepsze notowania w sondażach, bo Jarosław Kaczyński jest ostatnio rzadziej widoczny. PO z kolei potrzebna jest konsekwentna realizacja celów - mówił w sobotę w radiowej Jedynce minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Z majowego sondażu CBOS wynika, że w wyborach parlamentarnych na PiS zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, na PO głos oddałoby 23 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie SLD - z 9-proc. poparciem, i PSL, które w sondażu otrzymało 6 proc. Z kolei TNS podaje, że PiS ma 34-procentowe poparcie.

Nie ma prezesa, są wzrosty

- Koledzy z Prawa i Sprawiedliwości osiągają ostatnio lepsze notowania. Osobiście przypisuję to temu, że schowali medialnie swojego prezesa. Prezes Kaczyński się nie wypowiada i od razu PiS-owi urosło. Gdy ludzie widzą, kim jest Jarosław Kaczyński, jak skrajne ma poglądy, jak dzieli Polaków, to widzą, że takiej alternatywy by nie chcieli. Gdy się chowa za prof. Glińskim czy wycofuje się ze sceny - zapominają. Ale mam dziwną pewność, że Jarosław Kaczyński przypomni o sobie" - powiedział Sikorski, pytany o sondaż.

Inni mówią, my robimy

Minister mówił też o tym, jak na spadające poparcie powinna reagować PO. - To, czego nam potrzeba, to konsekwentna realizacja celów - powiedział Sikorski. Podał przykład budowy gazoportu w Świnoujściu, którą w piątek odwiedził minister transportu Sławomir Nowak. - Inni o tym mówili, my - robimy. Kończymy drogi, modernizujemy Polskę. Mam nadzieję, że w dniu wyborów, a nie w sondażach, ludzie to docenią" - mówił Sikorski.

Poparcie dla PO to i tak fenomen

- Atutem PO jest to, że daliśmy Polakom poczucie stabilności, to jest też wielkim atutem w Europie. Rzadko który rząd był wybrany w ostatnich latach ponownie. Musimy konsekwentnie realizować to, co premier w swoim "drugim exposé" obiecał - podkreślił.

Pytany o możliwość wcześniejszych wyborów odpowiedział: "nie sądzę". Sikorski zauważył też, że fenomenem jest to, że po sześciu latach PO idzie łeb w łeb z opozycją. Zaznaczył, że wyniki jego partii na tle Europy nie są złe.

Sikorski: Widzę Polskę w "grupie trzymającej w Europie władzę"

Zobacz także
Komentarze (163)
Sikorski: Prezes Kaczyński się nie wypowiada i od razu PiS-owi urosło
Zaloguj się
 • shootthemall

  Oceniono 5 razy -1

  kiedy drugi kłamczyński zejdzie Polska znormalnieje

 • gabrielr

  Oceniono 7 razy 5

  Natomiast PO traci bo za dużo widać Sikorskiego, który teraz dorzyna swoją watahę.

 • 31.februarius

  Oceniono 2 razy 2

  Gdy PiSowi rośnie w maju,
  "wesoło" bądzie w całym kraju.

  Przysłowie starokabaretowe.

 • bog43

  Oceniono 6 razy 0

  albo pisowscy wariaci albo post komuna - czego to się doczekałem .

 • krzy-czy

  Oceniono 8 razy 2

  nikodem dyzma-rad.sikorski.
  no i ten O X F O R D.

 • gela1

  Oceniono 6 razy 4

  kolejne merytoryczne przemyślenia przedstawiciela mocnej grupy pod wezwaniem
  "i kto tu mądry",

  parafrazując sformułowanie Twitterowego Ministra, że UE nic nie zrobi bez nas,
  obecnie kończy się repertuar zwalania swojej nieudolności na Kaczora bezlitośnie obnażając
  mit o zielonej wyspie i tanim Państwie

 • ta56

  Oceniono 4 razy 4

  Wymiana Tuska na Schetynę mogłaby jeszcze uratować sytuację. Schetyna to sprawny i doświadczony polityk, który mógłby ogarnąć ten chaos w jaki Tusk zamienił państwo polskie. Bo teraz w Polsce nic nie działa jak należy i nikt za nic nie odpowiada. Trwonione są środki publiczne na prawo i lewo, a premier nad tym absolutnie nie panuje. Myślę, że Schetyna to jeden z nielicznych polityków PO, który jeszcze mógłby, choć częściowo naprawić to, co zepsuł Tusk z Rostowskim. Problem w tym, iż takie rozwiązanie to dla Tuska śmierć polityczna. Schetyna jest pamiętliwy i nie omieszka odegrać się na Tusku za szereg upokorzeń, które spotkały go za jego przyczyną. W związku z powyższym Tusk będzie trwał, aż przegra w wyborach. Chyba że wcześniej splot jakichś okoliczności w sposób gwałtowny pozbawi go stanowiska.

 • tomtg123

  Oceniono 7 razy -3

  Sikorski ma słuszność, ale niestety widać skutki idiotycznych działań Kaczyńskiego, np takie. Przed chwilą się dowiedziałem że mamy jutro jakieś tam "święto handlowe" czyli sklepy są nieczynne, krótko mówiąc. Jako że jestem osobą naprawdę ciężko pracującą i w tygodniu raczej nie mam czasu na zakupy (planowałem je włąśnie na jutro ) to muszę teraz "awaryjnie" przeorganizować sobie czas tak, żeby uwzględnić tą paranoję.
  Podsumowując : sami się domyślcie "co w co" panu Kaczyńskiemu i jego partii.

 • dareckiwawa

  Oceniono 12 razy 2

  A może PISowi rośnie bo wyborcy widzą zakłamanego Tuska, Nowaka z zegarkami, wiceministrów rządu spotykających się z przedstawicielami firm w dwuznacznych sytuacjach. Może również dlatego, że widzą Giertycha w objęciach Sikorskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje