Europarlament na Twitterze o gejach. A poseł Pięta odpisuje: "Zboczeńcy, pedofile"

17.05.2013 22:55
Odpowiedź Stanisława Pięty na tweet Parlamentu Europejskiego

Odpowiedź Stanisława Pięty na tweet Parlamentu Europejskiego (fot. Twitter)

Parlament Europejski zapowiedział dziś na Twitterze prezentację przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej wyników badań nt. dyskryminacji osób LGBT, prezentowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią. I doczekał się dość ciekawej odpowiedzi posła PiS Stanisława Pięty.
Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią jest obchodzony 17 maja na pamiątkę wykreślenia tego dnia w 1990 roku homoseksualizmu z listy chorób Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Z tej okazji działająca przy UE Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej zaprezentowała raport z doświadczeń osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych z przypadkami dyskryminacji czy zbrodni nienawiści (według Encyclopedia Britannica zbrodnia nienawiści to "akt przemocy werbalnej lub fizycznej, wynikający z antyspołecznych uprzedzeń przejawianych względem danych grup społecznych").

To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób. Średnio ze wszystkich krajów UE bycie ofiarą dyskryminacji lub prześladowań zadeklarowało 47 proc. badanych. "Polska zajmuje trzecie miejsce od końca" - skomentowała działaczka kampanii "Miłość nie wyklucza" Wiktoria Beczek.

Ostre słowa posła Pięty. "Degeneraci, dewianci"

Na wiadomość Parlamentu odpisał na Twitterze poseł PiS Stanisław Pięta. "Degeneraci, dewianci, zboczeńcy i pedofile chcą zniszczyć religię, rodzinę i podważyć prawo naturalne. Nie uda się!" - napisał.

Odpowiedź posła może zobaczyć każdy, kto ogląda jego profil na Twitterze. Prowadzący profil Parlamentu Europejskiego na razie nie wdali się w dyskusję z posłem PiS.

Wybryki posła Pięty

Poseł Pięta słynie z ostrego języka. Niedawno doświadczył tego portal Gazeta.pl. Gdy opublikowaliśmy na Twitterze zaproszenie do lektury artykułu z wypowiedzią prezesa Fundacji Batorego Aleksandra Smolara, odpisał nam: "Nadchodzi wasz koniec". Dopytywany o to przez nas poseł wyjaśniał, że zależy mu na tym, "by tego rodzaju ideologia, ideologia aborcyjna, ideologia akceptacji dla komunistycznych zbrodniarzy, walki z chrześcijaństwem, była możliwie osłabiona". Indagowany, kto konkretnie jest adresatem jego słów, wytłumaczył: - Gazeta.pl ma coś wspólnego ze spółką Agora? No właśnie. Adresatem tego wpisu jest cała ta spółka, to środowisko.

Wcześniej poseł Pięta proponował m.in. powołanie Obywatelskiej Straży Narodowej, która miałaby m.in. chronić pomniki i "zwracać uwagę społeczeństwa na proceder ataków na narodowe i chrześcijańskie symbole". We wrześniu 2012 r. Pięta pokazał w Sejmie "gest Kozakiewicza", co udokumentował fotograf. W rozmowie z nami poseł najpierw wypierał się, że pokazał to, co pokazał, a po zobaczeniu zdjęcia śmiał się: - Jakieś takie zamazane, nic nie widzę, mam okulary, nie potrafię tutaj nic podobnego dostrzec.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (225)
Zaloguj się
 • idiot_hunter

  Oceniono 393 razy 287

  Jeden chłop wlazł w parku na ławkę i zaczyna się drzeć:
  - Precz z hipokryzją!
  Ludzie patrzą zdziwieni, a chłop:
  - Precz z pazernością!
  Coraz więcej gapiów przystaje, a ten dalej:
  - Precz z pedofilią!
  W końcu jakaś babcia nie wytrzymała:
  - Panie, coś się pan tak do tych księży przyjebał!?!

 • y.y

  Oceniono 296 razy 178

  Pięta to zwykły Burak, który nie ma żadnego innego pomysłu na siebie poza chamstwem. Wiadomo to od dawna, szkoda na niego czasu.

 • odowk

  Oceniono 280 razy 170

  Wyborców tego kretyna zachęcam do publicznego pokajania się i przeproszenia Narodu Polskiego za przyczynienie się do wyrządzonej Narodowi zniewagi, jaką jest obecność tego szympansa w polskim Sejmie.

  Pokutującym zostanie wybaczone.

 • m_j_1977_byd

  Oceniono 218 razy 150

  Czy każdy brzydki i niedorozwinięty mężczyzna może zrobić karierę w PiS, tak jak poseł Pięta?

 • frajtak

  Oceniono 61 razy 47

  "Pięta słynie z ostrego języka" W starych, dobrych czasach dla mediow napisano by: Pięta jest chamem.

 • 1warren

  Oceniono 50 razy 36

  To nie tylko Pieta jest winny wlasnego debilizmu. Wspoluczestnicza w tym rowniez ci, ktorzy wybieraja takie zero.

 • zbyszekjitu

  Oceniono 44 razy 32

  Nie wiem dlaczego posel Pieta tak sie irytuje???...przeciea mu nic nie grozi!....jest tak brzydki i brzydko pachnie /ma niemily zapach potu/ ,ze nie ma obaw aby ktokolwiek sie nim zainteresowal.Bez obaw posle pieta....nikt i nic panu nie zrobi.Z tego co wiem nie jedna dama panu odmowila ...a nie jedna "dalej ucieka....."!

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 42 razy 28

  Serio Pięta, powstrzymaj się czasem bo to nawet wstyd czytać a tobie powinno być wstyd to pisać. I to jest poseł! Czy w tym kraju już nikt kto ma mózg i jest w miarę zdrowy na umyśle nie zostaje już posłem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje