Europarlament na Twitterze o gejach. A poseł Pięta odpisuje: "Zboczeńcy, pedofile"

Parlament Europejski zapowiedział dziś na Twitterze prezentację przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej wyników badań nt. dyskryminacji osób LGBT, prezentowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią. I doczekał się dość ciekawej odpowiedzi posła PiS Stanisława Pięty.
Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią jest obchodzony 17 maja na pamiątkę wykreślenia tego dnia w 1990 roku homoseksualizmu z listy chorób Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Z tej okazji działająca przy UE Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej zaprezentowała raport z doświadczeń osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych z przypadkami dyskryminacji czy zbrodni nienawiści (według Encyclopedia Britannica zbrodnia nienawiści to "akt przemocy werbalnej lub fizycznej, wynikający z antyspołecznych uprzedzeń przejawianych względem danych grup społecznych").

To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób. Średnio ze wszystkich krajów UE bycie ofiarą dyskryminacji lub prześladowań zadeklarowało 47 proc. badanych. "Polska zajmuje trzecie miejsce od końca" - skomentowała działaczka kampanii "Miłość nie wyklucza" Wiktoria Beczek.

Ostre słowa posła Pięty. "Degeneraci, dewianci"

Na wiadomość Parlamentu odpisał na Twitterze poseł PiS Stanisław Pięta. "Degeneraci, dewianci, zboczeńcy i pedofile chcą zniszczyć religię, rodzinę i podważyć prawo naturalne. Nie uda się!" - napisał.

Odpowiedź posła może zobaczyć każdy, kto ogląda jego profil na Twitterze. Prowadzący profil Parlamentu Europejskiego na razie nie wdali się w dyskusję z posłem PiS.

Wybryki posła Pięty

Poseł Pięta słynie z ostrego języka. Niedawno doświadczył tego portal Gazeta.pl. Gdy opublikowaliśmy na Twitterze zaproszenie do lektury artykułu z wypowiedzią prezesa Fundacji Batorego Aleksandra Smolara, odpisał nam: "Nadchodzi wasz koniec". Dopytywany o to przez nas poseł wyjaśniał, że zależy mu na tym, "by tego rodzaju ideologia, ideologia aborcyjna, ideologia akceptacji dla komunistycznych zbrodniarzy, walki z chrześcijaństwem, była możliwie osłabiona". Indagowany, kto konkretnie jest adresatem jego słów, wytłumaczył: - Gazeta.pl ma coś wspólnego ze spółką Agora? No właśnie. Adresatem tego wpisu jest cała ta spółka, to środowisko.

Wcześniej poseł Pięta proponował m.in. powołanie Obywatelskiej Straży Narodowej, która miałaby m.in. chronić pomniki i "zwracać uwagę społeczeństwa na proceder ataków na narodowe i chrześcijańskie symbole". We wrześniu 2012 r. Pięta pokazał w Sejmie "gest Kozakiewicza", co udokumentował fotograf. W rozmowie z nami poseł najpierw wypierał się, że pokazał to, co pokazał, a po zobaczeniu zdjęcia śmiał się: - Jakieś takie zamazane, nic nie widzę, mam okulary, nie potrafię tutaj nic podobnego dostrzec.

Więcej o:
Komentarze (225)
Europarlament na Twitterze o gejach. A poseł Pięta odpisuje: "Zboczeńcy, pedofile"
Zaloguj się
 • albireodeneb

  0

  Tak sobie myślałem na temat europarlamentu i doszedłem do koncepcji że, czego by nie pisali, na 100% pewne jest, że Tusk tłoczy do unii celebrytów. Nie ma tu nigdzie konkretnej treści tylko tandeta. Zobaczcie jakich posłów przedstawia prawo i sprawiedliwość wybory-2014.info Przynajmniej oni stawiają na fachowców.

 • jur56

  0

  Czyli pisior - putynista , ale obciach dla prezesa . Europejskie salony tak pożądane przez prezia nie dla homofobów z jego partyjki .

 • drugiepietro

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe, dlaczego ten Pięta tak się produkuje? Czyżby miał coś na sumieniu i odwraca uwagę od siebie? Moja babcia mawiała, że jak kot miauczy, to znaczy, że wypił śmietankę.

 • ciupciuszek171

  Oceniono 2 razy 0

  Za późno, pośle Piętaszku! Zniszczyliśmy już wszystko. Niczego nie odbudujesz, bo nic nie umiesz!

 • evergreen111

  Oceniono 2 razy 0

  ZBOCZEŃCY I PEDOFILE? Ostro się ta Pięta przejechała po księżach...

 • alexy-dwa

  Oceniono 4 razy 0

  Pan poseł Pięta jest idiotą który stracił instynkt samozachowawczy. Jego szef J.K nigdy mu nie zapomni tej wypowiedzi o gejach.

 • bayadera

  Oceniono 3 razy 1

  Dyskryminowane sa kobiety i ich rodziny.
  Nie bardzo pojmuje gdzie i kto dyskryminuje pedalow. Przeciez im dopiero wszystko wolno! Np. brac do sadu ludzi, ktorzy ich nie lubia! Czy mozna wziac do sadu pedala, ktory nie lubi nie-pedala?

  Najpierw opowiadaja, ze sa uniseksy, a do slubu wystepuja w sukienkach i wiankach na glowie.
  I jeszcze maja wielu adoratorow, ktorzy nie widza w tym nic cyrkowego!

 • euro67

  Oceniono 6 razy 6

  Informuje ze zyjemy jeszcze w wolnym kraju do jasnej cholery kazdy ma prawo miec swoje zdanie i je wypowiadac!
  Wystarczy juz tej duktatury lewackiej jednomyslnej poprawnosci politycznej, ktora dzis juz odbiera innaczej myslacym prawo do mowienia a jutro do istnienia!
  To juz bylo w CSSR, ZSRR, PRL, NRD, KRLD, Kuba, Wietnaml, Nikaragua, kiedys Meksyk etc!
  Historia dwan i obecna jasno pokazala ze nazisci i lewacy to dwa rozne obrazki tej samej totalitarnej rodzinki!

 • dorik2

  Oceniono 5 razy -1

  Dziś w katolickiej Portugalii wprowadzono małżeństwa jednopłciowe. Już prawie w całej UE są albo małżeństwa dla par homo, albo związki partnerskie, i w niczym to nie szkodzi "normalnym" małżeństwom i rodzinom. Tylko polski zaścianek broni okopów św. Trójcy, opowiadając bzdury, że homoseksualizm szerzy się przez naśladownictwo, więc jeśli ja, kobieta hetero, zobaczę sąsiadki lesbijki szczęśliwe w legalnym związku, to na pewno porzucę męża i dzieci, i ucieknę z domu, żeby zamieszkać z koleżanką...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX