Europarlament na Twitterze o gejach. A poseł Pięta odpisuje: "Zboczeńcy, pedofile"

Odpowiedź Stanisława Pięty na tweet Parlamentu Europejskiego

Odpowiedź Stanisława Pięty na tweet Parlamentu Europejskiego (fot. Twitter)

Parlament Europejski zapowiedział dziś na Twitterze prezentację przez Agencję Praw Podstawowych Unii Europejskiej wyników badań nt. dyskryminacji osób LGBT, prezentowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią. I doczekał się dość ciekawej odpowiedzi posła PiS Stanisława Pięty.
Międzynarodowy Dzień Walki z Homofobią jest obchodzony 17 maja na pamiątkę wykreślenia tego dnia w 1990 roku homoseksualizmu z listy chorób Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Z tej okazji działająca przy UE Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej zaprezentowała raport z doświadczeń osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych z przypadkami dyskryminacji czy zbrodni nienawiści (według Encyclopedia Britannica zbrodnia nienawiści to "akt przemocy werbalnej lub fizycznej, wynikający z antyspołecznych uprzedzeń przejawianych względem danych grup społecznych").

To pierwsze tak duże i tak kompleksowe badanie na ten temat. Ankietę w internecie we wszystkich krajach wypełniły 93 tys. osób. Średnio ze wszystkich krajów UE bycie ofiarą dyskryminacji lub prześladowań zadeklarowało 47 proc. badanych. "Polska zajmuje trzecie miejsce od końca" - skomentowała działaczka kampanii "Miłość nie wyklucza" Wiktoria Beczek.

Ostre słowa posła Pięty. "Degeneraci, dewianci"

Na wiadomość Parlamentu odpisał na Twitterze poseł PiS Stanisław Pięta. "Degeneraci, dewianci, zboczeńcy i pedofile chcą zniszczyć religię, rodzinę i podważyć prawo naturalne. Nie uda się!" - napisał.

Odpowiedź posła może zobaczyć każdy, kto ogląda jego profil na Twitterze. Prowadzący profil Parlamentu Europejskiego na razie nie wdali się w dyskusję z posłem PiS.

Wybryki posła Pięty

Poseł Pięta słynie z ostrego języka. Niedawno doświadczył tego portal Gazeta.pl. Gdy opublikowaliśmy na Twitterze zaproszenie do lektury artykułu z wypowiedzią prezesa Fundacji Batorego Aleksandra Smolara, odpisał nam: "Nadchodzi wasz koniec". Dopytywany o to przez nas poseł wyjaśniał, że zależy mu na tym, "by tego rodzaju ideologia, ideologia aborcyjna, ideologia akceptacji dla komunistycznych zbrodniarzy, walki z chrześcijaństwem, była możliwie osłabiona". Indagowany, kto konkretnie jest adresatem jego słów, wytłumaczył: - Gazeta.pl ma coś wspólnego ze spółką Agora? No właśnie. Adresatem tego wpisu jest cała ta spółka, to środowisko.

Wcześniej poseł Pięta proponował m.in. powołanie Obywatelskiej Straży Narodowej, która miałaby m.in. chronić pomniki i "zwracać uwagę społeczeństwa na proceder ataków na narodowe i chrześcijańskie symbole". We wrześniu 2012 r. Pięta pokazał w Sejmie "gest Kozakiewicza", co udokumentował fotograf. W rozmowie z nami poseł najpierw wypierał się, że pokazał to, co pokazał, a po zobaczeniu zdjęcia śmiał się: - Jakieś takie zamazane, nic nie widzę, mam okulary, nie potrafię tutaj nic podobnego dostrzec.

Zobacz także
Komentarze (225)
Europarlament na Twitterze o gejach. A poseł Pięta odpisuje: "Zboczeńcy, pedofile"
Zaloguj się
 • albireodeneb

  0

  Tak sobie myślałem na temat europarlamentu i doszedłem do koncepcji że, czego by nie pisali, na 100% pewne jest, że Tusk tłoczy do unii celebrytów. Nie ma tu nigdzie konkretnej treści tylko tandeta. Zobaczcie jakich posłów przedstawia prawo i sprawiedliwość wybory-2014.info Przynajmniej oni stawiają na fachowców.

 • jur56

  0

  Czyli pisior - putynista , ale obciach dla prezesa . Europejskie salony tak pożądane przez prezia nie dla homofobów z jego partyjki .

 • drugiepietro

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe, dlaczego ten Pięta tak się produkuje? Czyżby miał coś na sumieniu i odwraca uwagę od siebie? Moja babcia mawiała, że jak kot miauczy, to znaczy, że wypił śmietankę.

 • ciupciuszek171

  Oceniono 2 razy 0

  Za późno, pośle Piętaszku! Zniszczyliśmy już wszystko. Niczego nie odbudujesz, bo nic nie umiesz!

 • evergreen111

  Oceniono 2 razy 0

  ZBOCZEŃCY I PEDOFILE? Ostro się ta Pięta przejechała po księżach...

 • alexy-dwa

  Oceniono 4 razy 0

  Pan poseł Pięta jest idiotą który stracił instynkt samozachowawczy. Jego szef J.K nigdy mu nie zapomni tej wypowiedzi o gejach.

 • bayadera

  Oceniono 3 razy 1

  Dyskryminowane sa kobiety i ich rodziny.
  Nie bardzo pojmuje gdzie i kto dyskryminuje pedalow. Przeciez im dopiero wszystko wolno! Np. brac do sadu ludzi, ktorzy ich nie lubia! Czy mozna wziac do sadu pedala, ktory nie lubi nie-pedala?

  Najpierw opowiadaja, ze sa uniseksy, a do slubu wystepuja w sukienkach i wiankach na glowie.
  I jeszcze maja wielu adoratorow, ktorzy nie widza w tym nic cyrkowego!

 • euro67

  Oceniono 6 razy 6

  Informuje ze zyjemy jeszcze w wolnym kraju do jasnej cholery kazdy ma prawo miec swoje zdanie i je wypowiadac!
  Wystarczy juz tej duktatury lewackiej jednomyslnej poprawnosci politycznej, ktora dzis juz odbiera innaczej myslacym prawo do mowienia a jutro do istnienia!
  To juz bylo w CSSR, ZSRR, PRL, NRD, KRLD, Kuba, Wietnaml, Nikaragua, kiedys Meksyk etc!
  Historia dwan i obecna jasno pokazala ze nazisci i lewacy to dwa rozne obrazki tej samej totalitarnej rodzinki!

 • dorik2

  Oceniono 5 razy -1

  Dziś w katolickiej Portugalii wprowadzono małżeństwa jednopłciowe. Już prawie w całej UE są albo małżeństwa dla par homo, albo związki partnerskie, i w niczym to nie szkodzi "normalnym" małżeństwom i rodzinom. Tylko polski zaścianek broni okopów św. Trójcy, opowiadając bzdury, że homoseksualizm szerzy się przez naśladownictwo, więc jeśli ja, kobieta hetero, zobaczę sąsiadki lesbijki szczęśliwe w legalnym związku, to na pewno porzucę męża i dzieci, i ucieknę z domu, żeby zamieszkać z koleżanką...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje