PO znów przegrywa. Tym razem w sondażu TNS

17.05.2013 20:54
Jarosław Kaczyński na wiecu wyborczym w 2010 r.

Jarosław Kaczyński na wiecu wyborczym w 2010 r. (Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta)

To już drugi dziś sondaż poparcia partii politycznych, w którym Platforma Obywatelska przegrywa z Prawem i Sprawiedliwością. Tym razem w badaniu TNS Polska na zlecenie programu "Forum" PiS z wynikiem 34 proc. poparcia o 2 pkt proc. wyprzedza Platformę Obywatelską, na którą głosować chce 32 proc. wyborców - podaje serwis TVP Info.
Trzecie miejsce zajmuje SLD z poparciem 15 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze partia Janusza Palikota (7 proc.) i Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.).

W porównaniu z poprzednim miesiącem poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło o 1 pkt proc., zaś na Platformę głosowałoby o 2 pkt proc. ankietowanych mniej. Wzrosło poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na który dziś swój głos oddałoby 15 proc. badanych (w kwietniu 13 proc.).

Według najnowszego sondażu TNS Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry - Polska Jest Najważniejsza i Nowa Prawica dziś nie mogłyby liczyć na miejsca w Sejmie.

Więcej na stronie TVP Info.

Jeszcze wyraźniejszą porażkę PO pokazuje sondaż CBOS. Według badania na PiS zagłosowałoby w maju 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, na PO głos oddałoby 23 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze tylko dwie partie: SLD - z 9-proc. poparciem - i PSL, które w sondażu otrzymało 6 proc.

Według sondażu poza Sejmem pozostałyby m.in. Ruch Palikota, który otrzymał 4 proc. poparcia wśród osób zdecydowanych na udział w wyborach, oraz Solidarna Polska, na którą zagłosowałoby 2 proc.

Poparcie dla PiS wzrosło w porównaniu z poprzednim sondażem - z kwietnia - o 3 pkt proc. Z kolei grupa deklarujących głosowanie na PO zmniejszyła się o 2 pkt proc.

Odnotowując zmianę lidera rankingu, CBOS zauważa, że PiS po raz pierwszy od września 2007 r. zdobył najwięcej głosów zdeklarowanych uczestników wyborów.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (391)
Zaloguj się
 • notozobaczymy

  Oceniono 257 razy 117

  Żałosne jest, że dyskutuje się o kuriozalnych sĄdaRzaH na 2 i pół roku przed wyborami, gdy rząd ma stabilną większość w parlamencie. Żałosne są wypociny już nie tylko publicystów od bredni smoleńskich, ale całego niemal mainstreamu. Bo rząd za mało kons, za mało lib, za mało soc. Bla bla bla.

  A jeśli ktoś chce przeczytać relację o sytuacji w Syrii? o wyborach we Włoszech i powołaniu tam nowej koalicji? o pacie politycznym w Bułgarii? o pogłębiającym się kryzysie na Słowenii? już o wyjściu dalej nie wspominając...

  Czy czytelnicy są głupi? Wątpię. Po prostu nie tylko fanatycy smoleńscy, ale i mainstream w rodzaju Lisów czy Żakowskich ma o poważnych politycznych kwestiach (poważnych dla Europy i nieraz bezpośrednio dla Polski) zerowe pojęcie. To już nie jest dno. To jest kilka metrów mułu...

 • agap.e

  Oceniono 161 razy 113

  Rozumiem,że PO na czele z Tuskiem rządzi źle.Bardziej ciekawi mnie zmasowana krytyka Tuska i jego rządu przez dotychczasowych lizusów Tuska.Nagle każdy dziennikarski przydupas Tuska zaczął go krytykować.Czyżby ktoś przestawił wajchę i pora na Schetynę.

 • matyldas1234

  Oceniono 393 razy 65

  ostatnimi laty głosowałam na PO....zawiedliście mnie....teraz zagłosuję na PiS na takiej samej zasadzie, na jakiej głosowałam przez ostatnie lata na was....teraz wy jesteście straszakiem.....tępe, aroganckie, durne, zapatrzone w siebie towarzystwo wzajemnej wymiany zegarków!....

 • nedlog123

  Oceniono 91 razy 63

  Czy też uważacie, że nagle (od mniej więcej 2 tygodni) Tusk stał się passe i tfu tfu i tylko źle się o nim mówi?

 • milorex10

  Oceniono 227 razy 37

  Jak długo można tolerować pasożytów z PO. Doją olbrzymie pieniądze z wszelkich państwowych i samorządowych struktur oraz marnotrawią publiczne środki w sposób urągający dobrym obyczajom (Mucha i 5 mln zł straty na koncercie Madonny). Czy Polacy nie widzą, że są oszukiwani przez Tuska i jego drużynę. Czy Tusk nadal będzie kpił z Polaków, wybierając na ministra taką Muchę, Nowaka, czy innego Gowina? Jak długo ten partyjny kacyk będzie pozorował rządzenie? Polski nie stać na to, by Premierem był tchórz i lawirant. Jeśli go nie zmienimy, to niebawem zbankrutujemy.

 • tadjan

  Oceniono 139 razy 31

  ja jestem za wygraną pis-u w najbliższych wyborach parlamentarnych, nawet takich większościowych..... by potem z lubością patrzeć, jak ta kanciarska solidarność na spółkę z odmóżdżonymi moherami będą wieszać za jaja na latarni zbawców: Kaczyńskiego, Hofmana, Piechę, Brudzińskiego, Spłaszczaka i jeszcze wielu innych uczonych władców, a że tak będzie to jestem pewien. Zapłacą za Tusków, Millerów, Pawlaków, Kwaśniewskich, Kaczyńskich itd.
  Nie będę również przeciwko tysiącom pomników Lecha niedojdy, pomników ojca antychrysta oraz kolejnych papieży, a także milionom krzyży ustawianych na każdej ulicy, skrzyżowaniu, skwerze oraz powieszonych na każdej możliwej ścianie wewnętrznej ale również zewnętrznej, a także lekcji religii osiem razy w tygodniu. Bo wszystkie te głupoty zrekompensuje mi widok wiszących za jaja na latarni zbawców z pis-u.
  A, i jeszcze jedno: ten idiota od wybuchów smoleńskich może być bogiem ojcem, synem bożym czy duchem świętym lub całą trójcą jednocześnie.
  Liczy się tylko pyszny widok na który czekam z niecierpliwością...... ktoś pomyśli oszołom! Nie, ja wiem, że tego kraju, tego narodu już nic dobrego nie czeka, bo to pokazała historia Polski z ostatnich kilku setek lat.
  Bawcie się dobrze sqwy,yny, macie mój głos.

 • cena1309

  Oceniono 55 razy 29

  Białą różę,ofiaruję Wam na znak mej łaskawości!Już blisko coraz bliżej,czekajcie,a będziecie nagrodzeni--IV Rp :)))

 • 31.februarius

  Oceniono 50 razy 26

  "Jaka róża, taki cierń - nie dziwi nic."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje