Noc Muzeów już dziś! Będziesz na mieście? Wyślij nam zdjęcie pod 605 24 24 24. Stworzymy galerię z tej niezwykłej nocy

To już dziś. Jedna z tych nocy, w którą nie warto spać. Dlaczego? Bo w całej Polsce będzie można za darmo zwiedzać muzea, galerie, urzędy, Sejm i ministerstwa. W akcji bierze udział 150 miast. Będziecie się włóczyć nocą po swoim mieście? Oglądać to, co na co dzień jest niedostępne albo czego obejrzeć nie masz czasu? Wyślijcie nam zdjęcie. Stworzymy galerię najciekawszych zdjęć z Nocy Muzeów!
Zdjęcia możesz przesłać MMS-em pod nr 605 24 24 24 lub wysłać nam na Alert 24 tutaj >>>

"Nieprezentowane na co dzień eksponaty. Zakątki niedostępne dla zwiedzających. Tajemnice muzeów i galerii. Nocna odsłona sztuki. Gry miejskie, historyczne i legendarne postaci schodzą z obrazów, aby snuć magiczne opowieści przybliżające widzom ich niezwykły świat, powaga muzealnych fasad ustępuje miejsca niezwykłej grze świateł. Wykłady, specjalne wystawy, filmy, koncerty" - tak Noc Muzeów reklamuje się na swojej stronie internetowej.

W tym roku w akcji bierze udział 150 miast. Jest tylko jedna taka noc w roku. Nigdy nie widzieliście kilkudziesięcio- albo kilkusetmetrowej kolejki do muzeum czy galerii? To znaczy, że nie było was na Nocy Muzeów.

Jak zwykle polskie miasta otwierają swoje podwoje nocą i prześcigają się w pomysłach, żeby skusić zwiedzających. Przyjrzeliśmy się największym atrakcjom. Uwaga, znowu jest w czym wybierać! W tym roku po raz pierwszy w Nocy Muzeów bierze udział fabryka Wedla na Pradze. Będzie tam można m.in. obejrzeć replikę legendarnego samolotu RWD-13, który przed wojną transportował słodkie wyroby tej polskiej firmy.

Historia Nocy Muzeów

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w 1997 roku w Berlinie. Impreza cieszyła się tak dużym powodzeniem, że z miejsca jej ideą zaraziły się inne metropolie. Obecnie odbywa się ona w ponad 120 miastach Europy. W jej organizację angażują się nie tylko muzea, lecz także galerie, urzędy i klubokawiarnie.

Jesteście na miejscu? Zobaczyliście coś niesamowitego? Pokażcie nam, jak się bawicie. Wyślijcie zdjęcia pod numer telefonu 605 24 24 24 lub na Alert24 >>>

Więcej o:
Komentarze (3)
Noc Muzeów już dziś! Będziesz na mieście? Wyślij nam zdjęcie pod 605 24 24 24. Stworzymy galerię z tej niezwykłej nocy
Zaloguj się
  • tokontoniejestwolne

    Oceniono 5 razy 3

    Później je ustawicie w slajdy i będziecie zarabiać na odsłonie reklam. Idźcie i róbcie sami jeśli chcecie mieć zdjęcia.

  • kremilek

    Oceniono 8 razy -6

    co by się nie działo to i tak jutro gw będzie się zachwycać, że największe tłumy były w muzeum żydostwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX