Sondaż CBOS: PiS wygrywa z PO. Platforma notuje najniższe poparcie od 8 lat

17.05.2013 11:23
PiS po raz pierwszy od 2007 roku wysuwa się na prowadzenie w sondażu CBOS, PO notuje z kolei najniższe poparcie od 8 lat - wynika z najnowszego sondażu, który opisuje serwis 300polityka.pl.
Według sondażu na PiS oddałoby swój głos 26 proc. potencjalnych uczestników wyborów. W porównaniu z kwietniem poparcie dla tej partii wzrosło o 3 punkty procentowe. Na PO, która znalazła się na drugim miejscu, zagłosowałoby 23 proc. ankietowanych. W porównaniu z kwietniem poparcie dla Platformy spadło o 2 punkty procentowe. Ponadto ostatni raz tak słaby wynik w sondażu CBOS PO uzyskała w 2005 roku, czyli aż 8 lat temu.Na trzecim miejscu w rankingu CBOS znalazło się SLD, popierane przez 9 proc. zdeklarowanych uczestników głosowania. PSL po raz trzeci z rzędu uzyskało poparcie 6 proc. potencjalnych wyborców. Ruch Palikota z kolei nie wszedłby do Sejmu, zdobywając 4 proc. głosów (2 proc. więcej niż w kwietniu). Solidarna Polska oraz Nowa Prawica uzyskały w sondażu CBOS poparcie na poziomie 2 proc. głosów, PJN i PPP - na poziomie 1 procentu.

Więcej w serwisie 300polityka.pl >>

PYTANIE Którą partię popierasz?

 • PO
 • PiS
 • SLD
 • PSL
 • Ruch Palikota
 • Solidarną Polskę
 • PJN
 • Nową Prawicę
 • Polską Partię Pracy
 • Inną partię
Przepisz tekst z obrazka: nie umiem znalezc obrazka
Zobacz także
Komentarze (365)
Zaloguj się
 • moozq

  Oceniono 337 razy 203

  Generalnie... mnie to wali. W konfrontacji złodziei i nierobów z psychopatami zwycięzców nie będzie. A ludzie tu za głupi na lepsze życie.

 • piehemoth

  Oceniono 186 razy 110

  Świetnie. PO dawno stała się nieruchawą buką, która nie robi żadnych reform tylko dokręca podatki. Na dodatek okazało się, że przynajmniej 75% deputowanych to świętoszki. No i kałolicja z PSLem... Genialne.

  Teraz wybory wygra Zamach, ale nie porządzi - stan utrzyma się z rok, dwa.

 • widz102

  Oceniono 110 razy 68

  Tuskowi i platfiormiani spin doktorzy powinni być natychmiast wywaleni na pysk i zastąpieni profesjonalistami, bo NIE CZUJĄ TRENDU, przez co Tusk i jego sprawni medialnie inaczej ministrowie na własne życzenie włażą dziś, na naszych oczach, do oblężonej twierdzy i tym samym popełniają jeden za drugim najgorsze możliwe błędy - błędy WYCZUWANE przez wyborców - także PO - jako klasyczny objaw uwiądu KAŻDEJ władzy.
  Np. ta bezsensowna walka z mediami, zawsze i wszędzie na świecie odbierana przez ludzi jednakowo - jako skrajna arogancja władzy i jako jej STRACH wynikający z braku rzeczywistych sukcesów i kompetencji.
  Ale najważniejsze jest tu co innego - dwie kadencje to aż nadto, by zrealizować przynajmniej niektóre obietnice wyborcze sprzed wielu, wielu lat. Ale realizację większości z nich PO zastąpiła coraz bardziej widocznym nieudolnym PR-em. Propagandą "sukcesu" bez sukcesu. Najgorsze - że PR-em kompletnie nieudolnym - patrz wyżej.
  Ale co się dziwić, jeśli od burmistrza z PO w małym miasteczku, przez ministra, po premiera - doradzają im w gabinetach politycznych albo stada lobbystów pragnących upiec wyłącznie własne pieczenie, albo - co jeszcze gorsze - stada nieletnich nieuków - jakichś dzieciaków bez nijakiego podłoża kulturowego, bez ŻADNEGO doświadczenia SPOŁECZNEGO, za to żartych i egoistycznych jak zwiędłe polityczne repy.
  No i w efekcie trend społeczno-polityczny w Polsce swoje, a te udające spin doctorów dzieciaki - i za nimi i Tusk, i Nowak itd;) - swoje. Tyle że w związku z tym absolutnie WBREW społecznym odczuciom.
  Stąd właśnie wpuszczenie się Tuska w totalny kanał z dupą Marianów (związki partnerskie - sęk w tym, że elektorat PO ma to nomen omen gdzieś, bo PRAWDZIWY elektorat PO pyta o miejsca pracy, o przedszkola dla swoich dzieci i o poziom ich edukacji, no i rzecz jasna - elektorat PO pyta o podatki i o plany kradzieży JEGO prywatnych środków z OFE! Niby po co elektoratowi PO partia IDENTYCZNA jak PiS w sferze gospodarczej - i coraz bardziej arogancka (czyli znów - ścigająca w tym PiS) w sferze politycznej - czyli coraz bardziej zmierzająca do jakiejś idiotycznej powtórki z bolszewizmu?
  A tu przecież nie chodzi tylko o PR! A gdzie faktyczne błędy i totalna nieskuteczność, które w powiązaniu z takim właśnie przeciwskutecznym PR-em PO doprowadzają nawet najtwardszy (konserwatywny obyczajowo, liberalny gospodarczo) elektorat Platformy do totalnej wściekłości? Bo ich własna partia okazała się de facto meandrującą w podmuchach byle politycznego zefirka wydmuszką ideowo-programową, więc tym samym tworem wyssanym kompletnie ze skuteczności realizacyjnej w sferach ważnych dla SPOŁECZEŃSTWA? (choć tam, gdzie idzie o indywidualny czy zbiorowy interes (w tym polityczny liderów - to i owszem - skuteczność PO nadal jest zadziwiająca - patrz zegarki tego... pana).
  Co zatem teraz powinien robić Tusk? To proste - nie gonić ogona opinii publicznej z jakimiś durnowatymi pomysłami na włażenie do d... marginesom, albo co gorsza - z fochami, ale ją AKTYWNIE KSZTAŁTOWAĆ. Ale by to w ogóle w warstwie PR robić - trzeba znów stać się liderem rzeczywistych SKUTECZNYCH DZIAŁAŃ i REFORM, a nie przykrym i rosnącym ciężarem dla Państwa i podatników.
  A durni i gości od cenzury prewencyjnej, od zegarków i dotowania megabiznesów światowych gwiazd, od lokalnych przekrętów - GNAĆ NA KOPACH WPROST POD OSĄD i SĄD jeśli trzeba. Inaczej w wyborach PO spadnie do poziomu dzisiejszego SLD - bo z trendem jak z każdą lawiną: idzie najpierw powoli, ale jak się to zlekceważy - oo już NIC jej nie zatrzyma!).
  Tylko tyle.
  Więc? Albo na unijną emeryturę, albo do roboty, panie premierze. Bo za góra kilka miesięcy lawina nabierze impetu, i wtedy nawet pana najwierniejsi wyborcy powiedzą - a walcie się wy wszyscy!

 • szatan2012

  Oceniono 131 razy 53

  no i co z tego? jedni się cieszą z takiej sytuacji inni mają to w dupie. co się stanie jak wygra PiS? z takim poparciem ... NIC ... i z czego tu się cieszyć w Polsce nie ma tradycji (i sensu) rządów mniejszościowych, rząd mniejszościowy to tylko stracona kasa na przeprowadzenie wyborów, kasa z naszych podatków, wcale nie mała, z czego tu się cieszyć jednych polityków zastąpią inni, fanatycy i oszołomy w dodatku skłóceni z całym Światem no i z większą częścią Narodu ... co w tym motywującego? NIC! i tyle w temacie słupków wyborczych dwa lata przed wyborami :-(

 • osnick

  Oceniono 131 razy 43

  Pa, pa, pa... i tak się to zaczęło!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje