Giertych: Tusk musi ustąpić z funkcji premiera, jeśli chce uratować PO

- Rekonstrukcję rządu premier powinien zacząć od siebie. Donald Tusk musi ustąpić z funkcji premiera RP, jeśli chce uratować PO i wygrać przyszłe wybory! - powiedział w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? Roman Giertych. Były wicepremier ocenił, że już w wyborach do Parlamentu Europejskiego PO przegra z PiS.
Zdaniem Giertycha Tusk nie zauważa, że społeczeństwo przechyla się na prawo w swoich poglądach. - Tusk popełnia całą masę błędów, z walką o jakieś związki partnerskie, które nikogo już nie interesują, na czele. Premier wpadł w amok! - zaznaczył mecenas.

- Donald Tusk i PO mylnie sądzą, że Polska składa się z lemingów. Podobnie wydaje się mediom. A prawda jest taka, że w marszu "Orzeł może" szło zaledwie 500 lemingów, a Młodzież Wszechpolska na 11 listopada zgromadziła na ulicach 50 tys. Polaków. Walka Tuska o związki partnerskie odbije się na PO negatywnie. Jesienią Platforma przegrałaby wybory z kretesem. Lemingi nie pójdą głosować w takiej skali jak zwolennicy PiS. Lub w buncie przeciwko władzy i znudzeni Tuskiem i PO zagłosują na PiS - przewiduje Giertych.

"Tusk musi ustąpić z funkcji premiera"

Zdaniem Giertycha PO przegra z PiS w wyborach do PE. - W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyska w stosunku do PO wynik 2:1. Szacuję, że może liczyć na mniej więcej 47 proc. poparcia, a PO 23 proc. - stwierdził. Jak dodał, Tusk powinien dokonać głębokiej rekonstrukcji rządu, włączając w to ustąpienie ze stanowiska. - Rekonstrukcję rządu premier powinien zacząć od siebie. Donald Tusk musi ustąpić z funkcji premiera RP, jeśli chce uratować PO i wygrać przyszłe wybory! - zaznaczył.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (98)
Giertych: Tusk musi ustąpić z funkcji premiera, jeśli chce uratować PO
Zaloguj się
 • rikardino33

  0

  Widocznie słabo przędzie w swym palestranckim interesie.Pcha więc swój koński łeb w politykę.

 • kuma1

  0

  Ale wielka zgraja złodziei ustawia się po następne i ostatnie transze pomocowe. Widać jak przebierają nogami, po nogach cieknie z zniecierpliwienia a z Tuskiem nic zwędzić się nie da. Buduje i modernizuje więc wściekłość tym większa.!

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 3

  PO !

  Dzis PO sypie sie juz od srodka,
  bedzie potrzebna miotla i szczotka.
  A balagan bedzie wielki ,nalezy tez
  szykowac worki .
  I taczki beda potrzebne ,bo porzadek
  trzeba zrobic wszedzie.

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 3

  Smutna nowina Donkowi sypie sie
  druzyna ,a dobrze ze nie ruszyl w kraj
  Tuskobusem ,jezdzilby tylko z gruzem.

 • muzzyczny

  Oceniono 2 razy 0

  Giertych, Kaczyński Sikorski Arabski, Gowin, Marcinkiewicz, Rostowski ,Jarosław Sellin, Michał Ujazdowski, Marek Jurek. Z dziennikarzy polskich Paweł Lisicki naczelny Rzeczpospolitej i
  Bogdan Rymanowski z TVN24 i wielu innych należy do OPUS DEI
  a także wielu z tą organizacją sympatyzuje
  lista nazwisk jest spora

 • peloxxx

  Oceniono 3 razy 3

  Konski łeb jak cos wymysli to wymysli,zreszta ma czym.

 • antikrishti

  Oceniono 1 raz 1

  Kulturalny, zrównoważony, racjonalnie myślący facet ma cholernie ciężko w naszym kraju, bo większa część społeczeństwa preferuje populistów i hipokrytów - krzykaczy, którym przez gardło przejdzie każda idiotyczna fraza, która choćby o promil promila przybliży ich do władzy, każda podłość, oszczerstwo, bezpodstawne oskarżenie które choćby za cenę kondycji gospodarki, uwalenia reform które mogłyby realnie podnieść standard życia rodaków, obniżenia wizerunku w świecie i naszych możliwości negocjacyjnych w UE.

  Najsmutniejsze, że gdyby musieli swoich faworytów rozliczać z osiągnięć i wpadek jak to robią wobec obecnego premiera, zakładając rzetelne rozliczenie okazałoby się, że krzykacze reprezentują sobą poziom mniej niż zero - niestety już przerabialiśmy ich "cudowne" sposoby i metody - doskonale wiadomo w czym są dobrzy i na co naprawdę ich stać :/

 • ttu

  Oceniono 3 razy 1

  Donald Tusk po zwycięstwie w wyborach w 2011 r za bardzo uwierzył w swoją wielkość - uznał, że nadszedł czas na marginalizowanie wewnątrzpartyjnej opozycji. Nominacje ministerialne dla wiernych i ładnych przy jednoczesnym braku wizji-programu dla Polski.

  Ostatnie miesiące przyniosły tego owoce - poparcie dla PO spada, a jeżeli kryzys zaostrzy się lub przedłuży, to zacznie lecieć na pysk. Jeżeli premier lub jego otoczenie wierzy, ze kolejne expose premiera i rekonstrukcja rządu odwróca ten trend, to się myli, bo takich przemówien i obietnic "zabrania się ostro do roboty" Donald Tusk wygłosił już wiele i zawsze na przemówieniu i obietnicach się kończyło i nie szły za tym aktywne działania. Z każdym kolejnym expose premier traci wiarygodność i zdolność przekonania "niezdecydowanych". Jednocześnie "niezdecydowani" przestają się bać PIS-u bo lata 2005-2007 zatarły się im w pamięci. Niestety ale diagnozy formułowane przez tak różne osoby jak prof Czapiński lub Roman Giertych są zbieżne. Na horyzoncie klęska PO w najbliższych (kilku) wyborach.

  Przemówienia ani polityczne gry tu nie wystarczą - na tym polach Donald Tusk jest pierwszorzędnym graczem, ale osobiście prawie straciłem wiarę w jego zdolności do działania i reform, zwłaszcza, że dobrał sobie takich ministrów a znaczącą część partii zepchnął na margines. Skończył się czas gadaniny i pustych obietnic - wyborca nie będący sympatykiem PO nie zagłosuje już na Tuska - w tym kontekście pomysł Giertycha nie jest taki głupi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje