Giertych: Tusk musi ustąpić z funkcji premiera, jeśli chce uratować PO

17.05.2013 06:50
Roman Giertych

Roman Giertych (Fot. Adam Kozak / AG)

- Rekonstrukcję rządu premier powinien zacząć od siebie. Donald Tusk musi ustąpić z funkcji premiera RP, jeśli chce uratować PO i wygrać przyszłe wybory! - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Roman Giertych. Były wicepremier ocenił, że już w wyborach do Parlamentu Europejskiego PO przegra z PiS.
Zdaniem Giertycha Tusk nie zauważa, że społeczeństwo przechyla się na prawo w swoich poglądach. - Tusk popełnia całą masę błędów, z walką o jakieś związki partnerskie, które nikogo już nie interesują, na czele. Premier wpadł w amok! - zaznaczył mecenas.

- Donald Tusk i PO mylnie sądzą, że Polska składa się z lemingów. Podobnie wydaje się mediom. A prawda jest taka, że w marszu "Orzeł może" szło zaledwie 500 lemingów, a Młodzież Wszechpolska na 11 listopada zgromadziła na ulicach 50 tys. Polaków. Walka Tuska o związki partnerskie odbije się na PO negatywnie. Jesienią Platforma przegrałaby wybory z kretesem. Lemingi nie pójdą głosować w takiej skali jak zwolennicy PiS. Lub w buncie przeciwko władzy i znudzeni Tuskiem i PO zagłosują na PiS - przewiduje Giertych.

"Tusk musi ustąpić z funkcji premiera"

Zdaniem Giertycha PO przegra z PiS w wyborach do PE. - W wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS uzyska w stosunku do PO wynik 2:1. Szacuję, że może liczyć na mniej więcej 47 proc. poparcia, a PO 23 proc. - stwierdził. Jak dodał, Tusk powinien dokonać głębokiej rekonstrukcji rządu, włączając w to ustąpienie ze stanowiska. - Rekonstrukcję rządu premier powinien zacząć od siebie. Donald Tusk musi ustąpić z funkcji premiera RP, jeśli chce uratować PO i wygrać przyszłe wybory! - zaznaczył.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Zobacz także
Komentarze (98)
Zaloguj się
 • z-zimny

  Oceniono 66 razy 46

  Uratować PO? a przed czym, góra ze dwa lata w opozycji im nie zaszkodzi.
  Roman dobre rady chce dawać innym nie potrafi sam korzystać z nich.

 • milorex10

  Oceniono 123 razy 45

  Tusk to mały sprytny cwaniaczek, taki partyjny kacyk. Ustawił PO przy państwowym i samorządowym korycie, skąd działacze partyjni ciągną duże pieniądze i inne mało wyjawiane profity. Dla PO zrobił dużo, nawet bardzo dużo, zważywszy że PO to przeważnie dyletanci, podwórkowe piłkarzyki, którzy jak się okazuje wyrolowali innych i dymają Polskę na całego. Pomaga im w tym manna z nieba, w postaci corocznej góry darmowych pieniędzy z Unii, która zakrywa nędzę ich tragicznych rządów. PO toleruje polskie patologie związane z ZUS i KRUS oraz dotowanie rolników, mających wszystko za darmo plus dopłaty z Unii. Czy można przypisać PO jakiś sukces?.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 57 razy 43

  Giertych by chciał do rządu wejść, bo jeszcze swojej cudownej reformy edukacyjnej nie skończył ;)

 • cena1309

  Oceniono 75 razy 37

  Tusk nie daje rady ,powinien iść na długi urlop! Jakaś prawda jest w tym co mówi-Koń!

 • xulu

  Oceniono 44 razy 30

  prosze odwolac konia!

  jak to odwolac konia ?

  no normalnie - koniu nie jedziesz....

 • glomek

  Oceniono 54 razy 28

  prawda jest taka ze mierzenie preferencji, popularnosci pogladow i innych takich liczebnoscia marszow jest bardzo glupie.
  kiedy czesc polakow krzyczy 'hanba' 10 kazdego miesiaca, to ludzie o przeciwnej opinii po prostu sa w pracy, albo na spacerze, albo na piwie i to ze nie zebrali sie w wiekszej grupie zeby krzyczec 'nie badzcie smieszni z tymi paranojami' nie znaczy ze ich nie ma.

  analogicznie to ze mlodziez wszechpolska zgromadzila 5, 10, czy 100 tys ludzi na marszu, nie oznacza ze w tym czasie 1,5, czy 10 mln Polak nie demonstruje normalnie zyjac i ignorujac zenujace obrazki z tych spedow w TV.

 • sop3

  Oceniono 58 razy 26

  Nie podniecajcie sie tak bardzo.Giertych jako bliski przyjaciel Sikorskiego,Nowaka,obrońca syna Tuska pisze to po i w uzgodnieniu z Tuskiem..Tusk potrzebuje na jakiś czas zejść z linii strzału, bo skompromitowanego premiera nikt nie będzie w UE traktował poważnieł,Nawet Merkel nie pomożę. Proste jak budowa cepa.

 • imaman.pl

  Oceniono 28 razy 22

  Giertych,nie mow,ze wiesz co ma robic Tusk.Podobno masz kancelarie,ale wolisz rozmowy w tv niz prace.Nowaka wyceniasz na 30 melonow,a on z taczka i lopata przy budowie autostrad nie zarobi tego do konca zycia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje