Rosjanie protestują, więc Putin będzie latał do pracy śmigłowcem

16.05.2013 18:23
Władimir Putin

Władimir Putin (Fot. Alexei Nikolsky AP)

Prezydent Rosji Władimir Putin będzie udawał się do pracy na Kremlu śmigłowcem, a nie w kawalkadzie samochodowej - powiadomił jego rzecznik Dmitrij Pieskow. Ma to uspokoić mieszkańców Moskwy, niezadowolonych z korków powodowanych przez prezydencką kawalkadę.
Jak wyjaśnił rzecznik, na Kremlu zbudowano nowe lądowisko dla śmigłowców i "prezydent skorzysta z niego przy najbliższej sposobności". Pieskow zapewnił, że miejsce wybrano tak, by "uniknąć skutków szkodliwych dla zabytków architektury".

Rzecznik poinformował też, że Putin będzie latał na Kreml rosyjskim śmigłowcem Mi-8. Nie sprecyzował, jak często szef państwa będzie korzystał z tego środka transportu. Do tej pory Putin przylatywał na Kreml śmigłowcem, ale było to sporadycznie - przypomina Reuters.

Stowarzyszenie niezadowolonych z przejazdów dygnitarzy

W drugiej połowie zeszłego roku, kiedy Putin rzadko przyjeżdżał na Kreml, pojawiły się pogłoski, że ma problemy ze zdrowiem. Pieskow tłumaczył jednak, że prezydent nie wyjeżdża ze swojej rezydencji w Nowo-Ogariowie pod Moskwą, bo nie chce narażać mieszkańców Moskwy na stanie w korkach.

Przy codziennych przyjazdach na Kreml i powrotach do Nowo-Ogariowa policja zwykle zamykała ulice już na kilkanaście minut przed przejazdem kawalkady, co na wiele godzin paraliżowało ruch w centrum stolicy. Niezadowoleni z przejazdów dygnitarzy i łamania przez nich przepisów ruchu drogowego Rosjanie powołali stowarzyszenie Niebieskie Wiaderka. Aktywiści organizacji publikują w internecie zdjęcia i filmiki dokumentujące naruszenia, których na rosyjskich drogach dopuszczają się kierowcy uprzywilejowanych pojazdów.

Zobacz także
Komentarze (103)
Rosjanie protestują, więc Putin będzie latał do pracy śmigłowcem
Zaloguj się
 • bayadera

  0

  No to teraz czas na Obame.
  Tyle, ze w demokratycznej Hameryce, nikt nawet nie pisnie, ze strachu, ze kawalkada prezydencka przeszkadza. Od razu moze sie okazac, ze to terrorysci islamscy czekaja na porwanie samolotu!

 • jerzy.zywiecki

  0

  A czy jest to polski problem ? Ja bym też wolał by kawalkada wyjących wozów z prezydentem Komorowskim udającym się do Wisły nie jeźziła, gdyż nie tylko drogę blokują, ale wkurzają mojego psa, który wyjąc na nich denerwuje całą okolicę.

 • tadec

  Oceniono 2 razy 0

  Akcje firmy "Stinger" na giełdzie w Groznym poszybowały.....

 • xsawer

  Oceniono 3 razy -1

  Tutin wziął przykład z Puska.

 • 70irek

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo słusznie panie Prezydencie. Pozdrawiam i życzę pomyślności!

 • zgr-edo

  Oceniono 4 razy 2

  bardzouparty napisał:
  " żydki- podjudzanie na inne narody powoli przestaje działać "

  < a już myślałem ,że tylko ja tak sądzę. Wczoraj byli Niemcy, Anglicy, dzisiaj Rosjanie. Podniecać się mamy wszystkim co związane z USA , Izraelem, i oczywiście przyklaskiwać. Imperialiści doprowadzili kraje arabskie do ruiny gospodarczej / Egipt, Libia, Irak, Tunezja/, ale według GW to była walka o demokrację taka jaka jest w Arabii Saudyjskiej, ZEA, Katarze. GW nie pisze nic o okupacji Izraela ,syryjskich wzgórz Golan ,oraz walce o wodę z tym krajem.Dziwne ,ze ostatnio odpuścili Łukaszence, oczywiście , tradycyjnie żadnych informacji o krajach nadbałtyckich, UKrainie, SŁowacji, Węgrzech,Czechach, Bułgarii, Rumunii, MoŁdawii.
  GW to Trybuna Ludu III RP.

 • kibic_rudego

  Oceniono 6 razy 2

  a co mil, PAP i GW obchodzi Rosja?
  Lepiej zajmiecie się przewałami i głupotą Tuska, Kaczora i reszty politykierów rujnujących Polskę pożyczkami

 • sowa_46

  Oceniono 6 razy -2

  Do pracy, buuuu ha ha!!! Menda z KGB wie co to znaczy pracować, niemożliwe!!!!
  Helikoptery często spadają, miejmy nadzieję, że grawitacja będzie czuwać.

 • zygosz

  Oceniono 3 razy 1

  To znaczy ,Putin powaznie trakuje ,
  rozne pojemniki,bo jak wiemy to sa
  smiercionosne ,takie niebieskie wiaderka ,
  tez sa w stanie zrobic Putinowi zamieszanie.
  Do eskorty tez brak zaufania ,teraz beda tylko ladowania
  A tu tez jak zaufanie utraci ,trzeba bedzie siedziec w daczi..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje