Iwiński odsunięty od prac nad uchwałą ws. Przemyka

16.05.2013 12:40
Poseł Tadeusz Iwiński

Poseł Tadeusz Iwiński (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

- Poseł SLD Tadeusz Iwiński został na mocy decyzji lidera Sojuszu Leszka Millera odsunięty od prac nad uchwałą Sejmu ws. uczczenia 30. rocznicy śmierci Grzegorza Przemyka - poinformował rzecznik partii Dariusz Joński.
Jak tłumaczył Joński, chodzi o to, że Iwiński nie konsultował się ani z klubem, ani z samym Millerem, podczas prac nad uchwałą Sejmu. - Leszka Millera nie było (na posiedzeniu Sejmu we wtorek), Tadeusz Iwiński miał doprowadzić do tego, by projekt uchwały został przyjęty przez aklamację - powiedział rzecznik Sojuszu.

O tym, kto w imieniu SLD będzie dalej pracował nad uchwałą, zdecyduje w przyszły wtorek klub Sojuszu.

Sejm uchwałę ws. 30. rocznicy śmierci Przemyka miał przyjąć na posiedzeniu we wtorek. Uchwały jednak nie było, ponieważ na jej kształt, zaakceptowany przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu, nie zgodził się klub SLD. W tej sytuacji posłowie na początku wtorkowego posiedzenia Sejmu uczcili rocznicę jedynie minutą ciszy.

Iwiński domagał się usunięcia zdania z początkowego fragmentu

Podczas wtorkowego, porannego posiedzenia komisji kultury Iwiński zaprotestował przeciwko fragmentowi przygotowanego projektu. Chodziło o zdanie: "Na polecenie najwyższych władz partyjnych i państwowych fabrykowano dowody mające obciążać winą za śmierć Grzegorza Przemyka sanitariuszy pogotowia ratunkowego, zaś ukrywano te, które wskazywały na milicjantów, jako winnych śmierci maturzysty". Iwiński domagał się usunięcia z tego zdania początkowego fragmentu: "Na polecenie najwyższych władz partyjnych i państwowych". Posłowie nie zgodzili się jednak na proponowaną przez Iwińskiego zmianę.

Zobacz także
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • gggtttiii

  Oceniono 52 razy 42

  Słuchalem dzisiaj rano Urbana.
  Bardzo beztrosko wypowiedział zdanie, ze podjęto decyzję żeby wrabiać w to pogotowie rat.
  Zniszczyli życie kilku ludzi , porządnych.
  Żadnej refleksji , żalu.
  Nie wiem kto jest gorszym bydlakiem, czy milicjanci, ciemni, tępi, czy ci którzy zarypali życie ludzi z Pogotowia?
  Z premedytacją,.

 • tik-tak-tik-tak-nowak

  Oceniono 53 razy 19

  Gdyby Iwiński urodzil się w Niemczech, to pewnie broniłby III Rzeszy. Taką ma służalczą mentalność.

 • prinsik

  Oceniono 36 razy 18

  Betonu, klamstwa i zwyklej podlosci nie zniszczy nawet bomna termojadrowa.

 • 13perun

  Oceniono 29 razy 13

  Niedługo Miller ogłosi, że Blida sama najpierw starła odciski palców z broni a później się z niej zastrzeliła - tak a propos, skoro już jesteśmy przy politycznych dyspozycjach i tuszowaniu śladów ;-)

  Co robi z człowieka ten pęd do władzy, choćby to miałaby być koalicja z ... zegarmistrzami i fanami Madonny :-)

 • iremus

  Oceniono 21 razy 13

  Mineło już 9 lat. Co w tej sprawie zrobił sejm (a zwłaszcza komisja kultury), senat i prezydent wszystkich Katopolaków?
  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Policjanci-zastrzelili-niewinnego-19-latka-sad-ich-uniewinnil,wid,11320684,wiadomosc.html?ticaid=11098d

 • west501

  Oceniono 28 razy 12

  Miller ćwoku jeden - tak wygląda twoja demokracja. Byłeś w Samoobronie i trzeba tam było zostać. Marzę o dniu odrodzenia lewicy, który nastanie w dniu spuszczenia do ścieku Millera.

 • topiramax

  Oceniono 37 razy 11

  A gdzie są dowody, ze to na polecenie tych a nie innych osób fabrykowano te dowody? Nie można pisać przypuszczeń choćby prawdopodobnych. Chcielibyśmy aby można było wskazać wszystkich winnych tej tragedii. Ba! Aby zawsze takie sprawy były transparentnie prowadzone i wyjaśniane. Niestety tak nie jest i trzeba dopasować język do sytuacji. Za 20 lat może takie dowody sie znajdą i można będzie wymienić i mocodawców i sprawców w kolejnej uchwale o ile Sejm jeszcze będzie istniał w strukturach państwa.

 • adammichnikoff

  Oceniono 51 razy 9

  Miller, jesteś durniem i karierowiczowską świnią bez zasad. Na lizaniu doupy Tuskowi daleko zajedziesz, ale nie SLD i nie jego elektorat, który znowu obraziłeś. Robiłeś jedno i drugi - llizodupstwo wrogów i obrażanie swoich - przez 25 lat i z jakim wynikiem? jakie macie dziś poparcie?

 • siekier35

  Oceniono 19 razy 7

  skoro w sld miller jest kimś to ten zapach szamba nie powinien dziwić.
  głosowałem na sld od początku.
  teraz w ogóle nie zamierzam głosować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje