Iwiński odsunięty od prac nad uchwałą ws. Przemyka

16.05.2013 12:40
Poseł Tadeusz Iwiński

Poseł Tadeusz Iwiński (Fot. Sławomir Kamiński / AG)

- Poseł SLD Tadeusz Iwiński został na mocy decyzji lidera Sojuszu Leszka Millera odsunięty od prac nad uchwałą Sejmu ws. uczczenia 30. rocznicy śmierci Grzegorza Przemyka - poinformował rzecznik partii Dariusz Joński.
Jak tłumaczył Joński, chodzi o to, że Iwiński nie konsultował się ani z klubem, ani z samym Millerem, podczas prac nad uchwałą Sejmu. - Leszka Millera nie było (na posiedzeniu Sejmu we wtorek), Tadeusz Iwiński miał doprowadzić do tego, by projekt uchwały został przyjęty przez aklamację - powiedział rzecznik Sojuszu.

O tym, kto w imieniu SLD będzie dalej pracował nad uchwałą, zdecyduje w przyszły wtorek klub Sojuszu.

Sejm uchwałę ws. 30. rocznicy śmierci Przemyka miał przyjąć na posiedzeniu we wtorek. Uchwały jednak nie było, ponieważ na jej kształt, zaakceptowany przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu, nie zgodził się klub SLD. W tej sytuacji posłowie na początku wtorkowego posiedzenia Sejmu uczcili rocznicę jedynie minutą ciszy.

Iwiński domagał się usunięcia zdania z początkowego fragmentu

Podczas wtorkowego, porannego posiedzenia komisji kultury Iwiński zaprotestował przeciwko fragmentowi przygotowanego projektu. Chodziło o zdanie: "Na polecenie najwyższych władz partyjnych i państwowych fabrykowano dowody mające obciążać winą za śmierć Grzegorza Przemyka sanitariuszy pogotowia ratunkowego, zaś ukrywano te, które wskazywały na milicjantów, jako winnych śmierci maturzysty". Iwiński domagał się usunięcia z tego zdania początkowego fragmentu: "Na polecenie najwyższych władz partyjnych i państwowych". Posłowie nie zgodzili się jednak na proponowaną przez Iwińskiego zmianę.

Zobacz także
Komentarze (38)
Iwiński odsunięty od prac nad uchwałą ws. Przemyka
Zaloguj się
 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy 2

  Miller upiekł dwie pieczenie. Zablokował uchwałę i wystawił Iwińskiego.
  SLD swoją uchwałę może sobie teraz wsadzić.
  Przemykowi życia nie przywróci, a Miller był wśród tych, którzy zacierali ślady zbrodni.
  Teraz będzie lał krokodyle łzy i formułował obłudne uchwały.

 • drattewka

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu zwolennicy SLD oraz zatwardziali miłośnicy PRL bezrefleksyjnie bronią tamtego systemu. Ani to nie służy wizerunkowi tej partii, jako poważnej alternatywie opozycyjnej w demokratycznym kraju, ani tworzeniu nowych standardów władzy. Taka głupia przepychanka o dowody. Tylko ludzie, którzy nigdy nie zetknęli się z tamtym systemem i zatwardzali, cyniczni gracze tamtych czasów mogą twierdzić, że cokolwiek tak głośnego oraz ważnego, ze trafiało na 1 strony gazet mogło zostać "rozgrywane" bez wiedzy i aprobaty najwyższych bonzów partyjnych. Rzadko odbywało się to "drogą służbową" z zapisami w aktach. Nie zawsze też były to sprecyzowane polecenia typu "zróbcie tak i tak". Najczęściej partyjniacy posługiwali takim żargonem "opresyjno-przypochlebczym", wezwanemu "na dywanik" mówiono: wiecie, że władza nie lubi, jak ktoś próbuje jej dokuczyć, chyba nie chcecie by poleciały czyjeś głowy i kariery, sami wiecie, co zrobić, żeby odsunąć podejrzenia od naszych funkcjonariuszy. Tak zdopingowany "czynownik" robił wszystko, aby zadowolić władzę. To był o skuteczniejsze niż polecenie służbowe.Ale też, bez takiej "zachęty" nikt nie odważył się takich spraw rozwiązywać "po swojemu". Uważam więc, że protestowanie przeciw sformułowaniu o odpowiedzialności najwyższego kierownictwa jest głupie.

 • kat-kk

  Oceniono 2 razy 0

  Drogi Leszku, idź ty w PISdu!

 • tenare

  Oceniono 1 raz 1

  W sprawie Przemyka Miller wie co robi, bo zna się na katowaniu ludzi.
  W końcu współorganizował polskie (bo w Polsce) tajne i nielegalne więzienia (katownie) CIA, w których katowano i dręczono ludzi.

 • kat-kk

  Oceniono 3 razy -1

  Miller specjalista od torturowania ,w słusznej sprawie, zrobił się jakiś bardzo wydelikacony i bardzo wrażliwy.Niewinna Lelija.

 • biberstein1863

  Oceniono 4 razy 2

  Ile jeszcze bedziemy ogladac w telewizji mordy tych komunistow (Iwinskiego) z SLD, wychwalajacych jaki to PRL byl dobry?

  PRL byl dobry ale dla tej bandy zlodzieji i zdrajcow ktorzy nazywali sie PZPR a potem utworzyli SLD

 • acototak

  Oceniono 3 razy 1

  Wczoraj w rozmowie z Dudkiem w TVN, Iwiński nie mial kompletnie nic do powiedzenia.

 • wydeusz

  Oceniono 4 razy 0

  Czy Rynek Starego Miasta w naszej stolicy juz otrzymal nowa nazwe: "plac G. Przemyka - bohatera walki z PRLem?"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje