PiS może wygrać wybory, ale nie stworzy rządu [WYNIKI SONDY]

15.05.2013 21:37
Niemal co trzecia pytana przez nas osoba uważa, że PO przegra wybory parlamentarne. Zwycięstwo PiS ma być według nich "mocne". Niewiele mniej czytelników wierzy jednak w zwycięstwo PO. Blisko 20 proc. pytanych sądzi, że "nawet jeśli PiS wygra, to nie będzie w stanie stworzyć rządu".
Coraz częściej obserwatorzy sceny politycznej sygnalizują, że za dwa lata PiS może wygrać wybory parlamentarne. Ich zdaniem Donald Tusk popełnia coraz więcej błędów, a jego rząd jest niekomunikatywny i arogancki.

W naszej sondzie zadaliśmy pytanie: "Czy osłabienie pozycji Donalda Tuska doprowadzi do przegranej PO w wyborach parlamentarnych w 2015 r.?". 29 proc. pytanych przez nas czytelników podpisało się pod zdaniem: "Tak, ludzie są rozczarowani brakiem realnych działań PO. Lemingi nie pójdą do wyborów, a niska frekwencja doprowadzi do mocnego zwycięstwa PiS" (wynik o godz. 21.30).

Innego zdania było 25 proc. pytanych, którzy uważają, że "PO wygra na pewno. Co prawda mają pewne trudności, ale nikogo lepszego nie ma na scenie politycznej".

18 proc. zdecydowało, że "PO robi za mało, ale do wyborów jeszcze daleko. A nawet jeżeli wygra PiS, to nie będzie w stanie stworzyć rządu". Kolejnych 13 proc. jest zdania, że "przed wyborami Jarosław Kaczyński znów o sobie przypomni. PO będzie straszyć PiS i partia Tuska wygra niewielką przewagą".

Czytelników, którzy sądzą, że "wybory przegrają i PiS, i PO, bo Polacy mają dość tego podziału. Powstanie nowa inicjatywa, która zwycięży", było 12 proc.

Jakie jest twoje zdanie w tej sprawie? Głosuj >>

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (97)
Zaloguj się
 • cbr1000rrrepsol

  Oceniono 93 razy 49

  Nie cierpię PiSu, jego miernoty i populizmu. Ale PO daje w dupe, bo nie posuwa kraju do przodu tylko pasie sie na tych dupkach od brzozy.Czy o to nam wszystkim chodzi?A co z : poprawą systemu stanowienia prawa,co z podatkami,co z odpowiedzialnością urzędnicza i państwa, co w końcu z obrzydliwym, opresyjnym,antyobywatelskim modelem państwa, co z marnotrawna służba zdrowia,dlaczego nie ma wyzszych wymagań w stosunku do szkolnictwa i czemu górnicy maja lepiej niz reszta tez tyrajaca?Jesli o bohaterstwo chodzi teraz na przodku jest Afganistan, też są skały, wybuchy i zawalenia sie.PO weź sie do roboty, orliki zostaw sołtysom!

 • 31.februarius

  Oceniono 61 razy 37

  "PO może przegrać wybory. Może też wygrać"

  A jak zremisuje, będzie dogrywka (rzuty karne)?

 • wezewpoduszkowcu

  Oceniono 52 razy 28

  PiS wygra tak jak kiedyś wygrało PO... z powodu "wrogości" do partii rządzącej, która jest totalnie nieoporadna.... a po wyborach będziemy mieli znowu to samo... i tak w kółko Macieja

 • arius9

  Oceniono 45 razy 21

  Skoro nie ma w Polsce normalnej partii i normalnych politykow, to znaczy ze Polacy nie zasluguja na nic lepszego niz PO albo PiS.
  Wybierzcie sobie teraz PiS, dostaniecie nauczke, bo za pierwszym razem PiS rzadzil tylko 2 lata i nie zdazyl wszystkiego zniszczyc.
  Rzady Jarka zakoncza sie dokladnie tak, jak rzady Lecha, ale tym razem runie caly kraj.

 • radzionan

  Oceniono 21 razy 19

  Niestety prawda jest taka że nie mamy elit
  kolejne wybory to znów dylemat cholera czy dżuma ?
  Każda z formacji obecna na "rynku" politycznym dba wyłącznie o swój (swoich ) interes nie mają niestety poczucia godności i poczucia odpowiedzialności za naród.
  Jednym zdaniem Marszałka :
  Naród piękny tylko ludzie kur..

 • aleksy_zorba

  Oceniono 72 razy 16

  takiego wala jak zaglosuje na PO
  nigdy wiecej zegarkow,upodlenia pacjentow i sluzby zdrowia,pustych obietnic bez pokrycia,podwyzki podatkow i ministrow doo bani ..
  wiecej co jest obecnie spartolonie nie chce mi sie pisac

 • elkipan

  Oceniono 26 razy 12

  Kto by to pomyślał???

 • qatroscc

  Oceniono 18 razy 10

  nie trzeba niskiej frekwencji, wystarczy bieda - żenujące są te odpowiedzi w gazecianej sondzie, opium dla mas

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje