RMF: Jarmuziewicz spotykał się z inwestorami. "Zażądam sprostowania i przeprosin"

15.05.2013 20:27
Tadeusz Jarmuziewicz

Tadeusz Jarmuziewicz (Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta)

Wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz poinformował, że w najbliższym czasie zażąda sprostowania oraz przeprosin od redakcji RMF i portalu rmf24, według których brał on udział w nieformalnym spotkaniu z przedstawicielami wykonawcy odcinka autostrady A1.
"W związku z dzisiejszymi publikacjami w radiu RMF i portalu rmf24 dotyczącymi moich domniemanych podejrzanych kontaktów z wykonawcą budowy odcinka autostrady A1 Świerklany-Gorzyczki, informuję, iż w najbliższym czasie zażądam sprostowania i przeprosin od RMF, zaś w przypadku odmowy wystąpię na drogę postępowania sądowego" - napisał Jarmuziewicz w oświadczeniu.

O wyjaśnienia poprosił Jarmuziewicza minister transportu Sławomir Nowak. "W związku z informacją RMF poprosiłem min. Jarmuziewicza o wyjaśnienia. Zleciłem kontrolę sprawy przez Dep. Kontroli MTBiGM" - napisał Nowak w środę po południu na Twitterze.

Spotkanie mimo zakazu?

RMF podało, że dotarło do notatki ze spotkania wiceministra transportu w Wodzisławiu Śląskim. Według stacji, powołującej się na pracowników Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, chodziło o prowadzone w restauracji rozmowy na temat budowy odcinka autostrady A1 Świerklany-Gorzyczki, w których oprócz wiceministra uczestniczyli przedstawiciele inwestora, czyli firmy Alpine Bau, i lokalne władze.

Według RMF pracownicy ministerstwa mieli zakaz spotkań towarzyskich z przedstawicielami firm wykonujących inwestycje zlecone przez GDDKIA; chodziło o to, aby nie osłabiać pozycji ministerstwa w razie procesów sądowych.

"Wnikliwą analizę" informacji medialnych o wiceministrze Jarmuziewiczu zapowiedziało Centralne Biuro Antykorupcyjne. - Trudno na tym etapie jednoznacznie stwierdzić, czy doszło do naruszenia prawa - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Zobacz także
Komentarze (30)
RMF: Jarmuziewicz spotykał się z inwestorami. "Zażądam sprostowania i przeprosin"
Zaloguj się
 • ce65

  0

  Przeciez ci od Tuska ,umaczani sa po jaja w korupcji,i co i kto cos im zrobi no niech im przeszkodzi w,,rzadzeniu??,,Przepuszczaja ze juz drugiej takiej okazji moze nie byc,to teraz chca sie jak najwiecej nachapac!!!!! Przed[ale rzeczywiscie sprawiedliwymi] sadami,to trzeba byloby,postawic,cala,powtarzam cala ta zgraje ,bylo by za co?????? Oj bylo???

 • bilu46

  0

  MOŻE WRESZCIE TUSEK WEŹMIE ZA PYSK TE RYJE ?!!!!

 • vincenzo12

  Oceniono 1 raz 1

  Durny Tusk wymusza na przybocznych składanie pozwów sądowych. A nuż media się przestraszą. Zważywszy na jakość tych ostatnich jest to całkiem możliwe.
  Ale, do k... nędzy, rola rządu jest służebna względem kraju i wyborców.
  A tutaj - co który pierdnie, to oskarża innych o psucie powietrza.
  Do piaskownicy!

 • tadjan

  0

  a ten zażąda miliard zabezpieczenia....

 • pesymista2

  Oceniono 3 razy 3

  Co za komunistyczne bydło!

 • bylypisior

  Oceniono 3 razy 3

  Nic złego nie spotka Jarmuziewicza.
  Sam Premier otacza go swoją tarczą korupcyjną.
  Dlatego CBA może sobie węszyć i węszyć i tak nie wywęszą, że Jarmuziewicz się spotkał z wykonawcą autostrady i umorzą sprawę jak w przypadku Sawickiej.
  By kradło się lepiej!

 • swan_ganz

  Oceniono 3 razy -1

  alexdegrejt.salon24.pl/507540,zniszczyc-czlowieka-czyli-wyborczej-sposob-na-media
  wy tez na tej Czerskiej macie za co przepraszać..... Zniszczyliście człowieka tylko dla poklasku tłumu?

 • gr_ub_y

  Oceniono 8 razy 4

  Już wszyscy mają Platformę za wszystko przepraszać.

  Za żarty primaaprilisowe -przepraszać.
  Za zegarki - przepraszać.
  Za biznesy autostradowe - przepraszać.

  Nie ma partii bardzie zdemoralizowanej niż Platforma Obywatelska! Obawiam się, że to już jedna z moich ostatnich tak swobodnie wypowiedzianych opinii, wkrótce nawet i wpisy w internecie będą podlegać ściąganiu z urzędu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje