Samosąd na Polakach w Niemczech. Posądzeni o włamanie

15.05.2013 13:03
Niemiecka policja

Niemiecka policja (Fot. Agnieszka Wocal / AG)

Pobici, związani i wydani policji - taki los spotkał w Brandenburgii dwóch polskich pracowników sezonowych. Polacy złożyli skargę do sądu, przeciw samozwańczej straży obywatelskiej toczy się śledztwo. Samosąd, jakiego dopuścili się mieszkańcy jednego z brandenburskich zagłębi szparagowych, szczegółowo opisuje "Maerkische Oderzeitung" (MOZ).
Zobacz także
Komentarze (250)
Samosąd na Polakach w Niemczech. Posądzeni o włamanie
Zaloguj się
 • ricci15

  0

  wg oficjalnych danych policji monachiskiej sprzed roku (opublikowanych w prasie) 64% kradziezy popelniaja w tym miescie obywatele Niemiec, reszte obcokrajowcy (36%), 60% mieszkancow Monachium to Niemcy, reszta to cudzoziemcy . Wnioski z tego sa oczywiste, kto wiecej kradnie

 • anna22290

  0

  Polacy powinni domagac sie ODSZKODOWANIA FINANSOWEGO to sie im nalezy ,zadnych spraw ugodowych jakby to spotkalo Niemca duzo by zaplacili ,RASIZM,POBCIE;nieuzasadnione porwanie ,tylko potrzebny jest adwokat Polacy nieznajacy dobrze jezyka nie dostana tego co im sie faktycznie nalezy .

 • panpapaj

  Oceniono 1 raz 1

  I tak dobrze, że pojmanych Polaków, nie rozstrzelali na miejscu, jak robili to kiedyś!

 • 100babajaga100

  0

  Złodziej nie ma narodowości. Złodziej to po prostu złodziej. A stereotypy pomagają ludziom wytłumaczyć sobie pewne zjawiska i nie wymagają myślenia. Jak to w niemieckim kawale: Ile kłamstw o Polakach można napisać w jednym zdaniu? Policz sam: UCZCIWY Polak jedzie WŁASNYM samochodem PUNKTUALNIE do PRACY. Tak nas widzą i jest im łatwiej.

 • klan_fan

  Oceniono 2 razy 2

  Zatrzymać rozumiem. Ale bić...
  Nie sądzę aby chodziło tylko o zatrzymanie w trakcie którego doszło do naruszenia cielesności Polaków. Jeden z nich uciekł , bo już z daleka nadchodząc przeczuwali , ze coś im zagraża. Ludzie ze wsi musieli dawać z daleka już jakieś znaki, że te widły? w rękach to nie żart Prima Aprilisowy.....

 • 40_plus

  Oceniono 1 raz 1

  Dzisiaj nasz są niemieckie szparagi,
  jutro nasze będą ich kobiety ... eee ... zagalopowałem się ... może lepiej nie.
  No dobra, poprzestańmy na mercedesach.

 • ksks3

  Oceniono 3 razy -1

  Poszkodowanym rodakom trafia się nie lada gratka. Jak nie poskąpią pieniędzy na adwokata to zarobią tyle co w kilka sezonów !

 • rosswatowski

  Oceniono 3 razy 1

  to byli niemiaszki z wiochy "Kremmen" zapamiętajcie to, nie można tego puścić płazem, trafią się komuś to trzeba zapolować

 • zgr-edo

  Oceniono 5 razy 1

  czytam te komentarze i krew mnie zalewa nad tą polską niedolą. Zamiast piętnować sku...eli którzy psują Polakom opinię to jeszcze się ich czyny usprawiedliwia II wojną światową, albo nieznajomością języka.
  Uświadomcie sobie , że w niemieckich więzieniach siedzą setki Polaków, Żydów, Turków, oraz Cyganów z polskim obywatelstwem . Obowiązującym tam językiem jest niemiecki, przez kilka lat odbywania kary w zakładzie karnym można nauczyć się nawet szwargotać dialektem. Jak mieszkałem w Berlinie Zachodnim, to godzinami ćwiczyłem wymowę, aby nikt nie poznał ,że jestem Polakiem , bo się tego wstydziłem i wstydzę.
  Poza tym, w miastach przygranicznych nie ma rodziny gdzie ktoś nie znałby niemieckiego . Rząd polski chwali się spadkiem przestępczości, ale nie wspomni , że to kryminalne towarzystwo przeniosło się teraz do Europy Zachodniej. Jedynym rozwiązaniem problemu jest utworzenie Policji europejskiej coś na wzór FBI tyle ,ze z nastawieniem na zwalczanie przestępczości kryminalnej, handlu narkotykami i ludźmi. Przymusowe deportacje, zakazy opuszczania krajów ojczystych dla przestępców, aż do zatarcia kary wyroku. Interpol to ściema polegająca na wymianie uprzejmości pomiędzy wysokimi oficerami Policji poszczególnych krajów. Przesyłają sobie internetowo informacje, ale wspólne działania to kropla w morzu potrzeb.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje