Komu może wygadać się Tusk? "Kaczyńskiemu. Gdyby się spotkali jak za starych, dobrych czasów..." [PUBLICYŚCI]

- Ilu osobom Tusk może zaufać? Komu może się wygadać? - pytał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Machała, komentując nerwowość i niepewność premiera. - Waha się, zmienia zdanie, wpada w nerwową histerię. Widzi spiski, układy, nie mniej niż Kaczyński - dodał Machała. Zaskakująco podsumował to Michał Szułdrzyński, odnajdując... wspólne cechy Tuska i Kaczyńskiego.
Czy czeka nas zapowiadana od miesięcy rekonstrukcja rządu? - Trudno przewidzieć, co zrobi premier - przyznał w Poranku Radia TOK FM Tomasz Sekielski. - Może premier nie wie, co zrobić? - zapytał Michał Szułdrzyński z "Rzeczpospolitej".

- Nie przypominam sobie członka rządu, który dokładnie wiedziałby, jaką premier podejmie decyzję - wyjaśnił Szułdrzyński. I przypomniał dymisję Jarosława Gowina, którego losy ważyły się do końca. - Tu jest podobna sytuacja. Wszyscy czekają na to, kiedy premier się pojawi i podejmie decyzje. Wydaje się, że pomysł na zmianę pięciu, sześciu osób w rządzie zostanie podjęty na jesieni - dodał.

"Komu Tusk może zaufać? Komu może się wygadać? Jarosławowi Kaczyńskiemu"

Zdaniem Tomasza Machały, szefa serwisu natemat.pl, nie od dziś "znany jest psychologiczny rys działania" premiera. - Waha się, zmienia zdanie, potrafi wpaść w nerwową histerię. Widzi spiski, układy, nie mniej niż Kaczyński, jednak nie komunikuje tego. Z korzyścią dla siebie - mówił Machała. Zauważył też, że grupa osób, z którymi Tusk może konsultować swoje decyzje personalne, jest coraz mniejsza. - Ilu osobom on może zaufać? Komu może się wygadać? - pytał.

- Jest tylko jedna taka osoba - stwierdził Szułdrzyński. - Osobą, która jest w identycznej sytuacji jak on, jest Jarosław Kaczyński. Całkowicie osamotniony, wyrzucił z partii ludzi na swoim poziomie. Gdyby się spotkali jak za starych, dobrych czasów w Juracie... - rozmarzył się dziennikarz "Rzeczpospolitej". - Choć wtedy Tusk spotykał się chyba z Lechem Kaczyńskim. Ale to możliwe za 20 lat - zauważył Machała. - Na promocji wspólnej książki - dodał Szułdrzyński.

- A co będzie robił Antoni Macierewicz? - zagadnął Azrael Kubacki, bloger tokfm.pl. - Będzie rządził - odpowiedział Szułdrzyński. - A Kaczyński z Tuskiem w jednej celi będą pisali wspomnienia - dodał.

"Niesiołowski wrażliwy? To nowa informacja"

- Jeśli Stefan Niesiołowski nas dzisiaj słucha, to będziemy na czarnej liście - stwierdził w pewnym momencie Sekielski. Publicyści skomentowali ostatnie oświadczenie posła, który zrezygnował z prenumeraty "Newsweeka" zdenerwowany "opluwaniem" go przez "grafomana Marcina Mellera". - Niesiołowski ma wyjątkowo cienką skórę, chociaż przez lata zachowywał się tak, jakby wszystkich dookoła można było walić pałką - stwierdził Machała. - Jest wrażliwy. To nowa informacja o Stefanie Niesiołowskim - skonstatował szef natemat.pl.

Więcej o:
Komentarze (11)
Komu może wygadać się Tusk? "Kaczyńskiemu. Gdyby się spotkali jak za starych, dobrych czasów..." [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • kkes

  Oceniono 2 razy 0

  Czy to ten sam Machała, syn posłanki PO Fabisiak, który przyszedł z pomocnym "obiatem" Komorowskiemu po jego bulach i nadziejiach, który potem okazał się tyPOwym kłamstwem funkcjonariusza propagandy?

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 4

  Tuska od Kaczyńskiego różni niewiele - rodzina i zainteresowanie seksualne :-( . W kwestii żądzy władzy są "bliźniakami"...

 • milorex10

  Oceniono 13 razy 3

  Wbrew pozorom nie dzieli ich wiele. Obaj są niesłychanie zachłanni na władzę. U Tuska widać to było szczególnie, gdy przegrał wybory parlamentarne w 2005r., a następnie prezydenckie z L. Kaczyńskim w 2007r. Potem nasycił się władzą jako Premier i lider PO. Prezes Kaczyński jest chory na władzę, w niej widzi sens życia, gdyż z najbliższych ma tylko kota. Obaj ci przywódcy od lat dołują Polskę, walcząc i kłócąc się ze sobą, ze szkodą dla Polski. Tusk to straszny asekurant i tchórz, bojący się odważnych decyzji. Można powiedzieć, że ze strachu przed spadkiem poparcia wyborczego PO, utrwala polskie patologie, z ZUS i KRUS na czele. Dobro PO przedkłada, nad dobrem Polski. Razem z Kaczyńskim wyrządzają Polsce ogromną krzywdę, która może zaowocować kryzysem w greckim wydaniu. A dostał Tusk od losu mannę z nieba, w postaci corocznej góry darmowych pieniędzy z Unii. Polska winna kwitnąć, a nie jęczeć z bezrobocia, zadłużenia, korupcji oraz licznych patologii. Gdy zabrakło pieniędzy na wypłatę bieżących emerytur, Tusk podkradł pieniądze odłożone przez Polaków w OFE. Symbolem sprawności Tuska i PO jest przynoszący straty Stadion Narodowy i ogólne marnotrawstwo np. strata 5 mln zł na koncercie Madonny. Tusk to współczesny Gierek, a PO to współczesna komunistyczna PZPR. Jak skończyło się z Gierkiem dobrze wiemy.

 • moro01

  Oceniono 3 razy -1

  www.youtube.com/watch?v=KRDzvfFzm-c

 • elkipan

  Oceniono 16 razy -4

  Na miejscu Tuska, zaszyłbym się gdzieś w Juracie z Joanną Muchą na jakieś dwa tygodnie i tam się jej wygadał...

 • p4-s

  Oceniono 10 razy 0

  prezes_kaczynski_moim_panem
  hau hau hau, i do budy!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX