Hakerzy zaatakowali szkoły: "zamknięte od jutra"

Tak wyglądał dzisiejszy newsletter STO

Tak wyglądał dzisiejszy newsletter STO

Szkoła zostaje zamknięta od jutra - taki komunikat dostało kilkaset osób, które otrzymują newsletter Społecznego Towarzystwa Oświatowego. W samej Warszawie działają 23 koła STO, które prowadzą szkoły i zespoły szkół.
Treść e-maila wysłanego dziś w nocy jest enigmatyczna (pisownia oryginalna):

Ze wzgledu na małą ilość dofinasowania od strony naszego Premiera Tuska, zostaliśmy zmuszeni zamknąć szkołę, wakacje w tym roku zaczynają sie wczesniej.
Szkoła zostaje zamknięta od jutra."Chodzi o placówkę Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Nie wiadomo, która szkoła miałaby zostać zamknięta: w całej Polsce jest ich ponad 160. W Warszawie działają 23 koła, które prowadzą szkoły i zespoły szkół.

- Żadna szkoła nie będzie zamknięta, nasza strona internetowa została zaatakowana przez hakerów - wyjaśnia Renata Żabik, dyrektor biura STO. - To bardzo brzydka zabawa, delikatnie mówiąc. Dzwonią do nas zaniepokojeni dyrektorzy, pytają czy wiemy o e-mailu. Nie pytają o zamykanie szkół, ponieważ treść informacji nie wskazuje na to, że to poważny komunikat.

Okazuje się, że strona STO przeżywa atak hakerski już trzeci raz. Wcześniej m.in. została personalnie zaatakowana prezes Towarzystwa Anna Okońska-Walkowicz (jest też wiceprezydentem Krakowa, odpowiada za edukację).

Newsletter STO otrzymują placówki, członkowie organizacji oraz sympatycy. Dyrektor Żabik szacuje, że ok. 300 osób: - Rodzice uczniów nie otrzymują newslettera od nas, ale jeśli już to z konkretnych szkół, dlatego raczej nie powinni być zaniepokojeni, chyba że należą do STO. Nie wiemy, kto to może być, za każdym razem zawiadamiamy policję, ale sprawy są umarzane ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu.

Hakerzy nie tylko rozsyłają fałszywe informacje, ale też zmieniają treści na stronie www.sto.org.pl . Tym razem usunęli z niej aktualności, a także m.in. wykaz placówek prowadzonych przez Towarzystwo.

W STO szykują już sprostowania nocnego komunikatu.

Zobacz także
 • Uczniowie warszawskiej szkoły podstawowej na Ursynowie mogą skorzystać z sakramentu spowiedzi w placówce Protest w sieci: Szkoły to nie puszki, dzieci to nie sardynki
 • Szkoła w Warszawie Sześciolatki bez miejsca. Burza o dzieci na Żoliborzu
 • Szkoły w Warszawie "Moje dziecko wpadło w system rekrutacji? [LIST]
Komentarze (7)
Hakerzy zaatakowali szkoły: "zamknięte od jutra"
Zaloguj się
 • nedlog123

  Oceniono 1 raz -1

  szok! taki news że mi skarpetki spadły!

 • totyczyja

  Oceniono 12 razy 2

  Jak tacy dobrzy, to niech się włamią do kaczora.
  Pis ma rozliczenia ukryte na opłatę adwokata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje