Amerykanin skazany na 15 lat w Korei Północnej. Zaczyna "życie" w obozie pracy

15.05.2013 08:30
Kenneth Bae (z prawej) w 1988 r jako student Uniwersytetu w Oregonie

Kenneth Bae (z prawej) w 1988 r jako student Uniwersytetu w Oregonie (Fot. Uncredited AP)

Amerykanin skazany na 15 lat ciężkich robót w więzieniu specjalnym rozpoczął odsiadywanie wyroku. USA bezskutecznie zwracało się do rządu w Pjongjangu z apelem o udzielenie amnestii mężczyźnie.
44-letni Bae, który z pochodzenia jest Koreańczykiem i którego nazwisko w języku koreańskim brzmi: Pae Jun Ho, został aresztowany w listopadzie ubiegłego roku w mieście Nadzin w specjalnej strefie ekonomicznej niedaleko granicy z Chinami i Rosją w grupie pięciu turystów, którzy przyjechali do Korei Płn. w kilkudniową podróż. Początkowo za "zbrodnie przeciwko Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej" groziła mu nawet kara śmierci.

15 lat ciężkich robót

- W toku śledztwa przyznał się on do popełnienia przestępstw, których celem było obalenie Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Istnieją dowody potwierdzające jego przestępstwa - pisała agencja KCNA.

Ostatecznie został skazany na 15 lat ciężkich robót.

Media podawały, że Amerykanin jest organizatorem wycieczek. Jego znajomi przekonywali, że Bae jest chrześcijaninem i misjonarzem; mieszkał w jednym z przygranicznych miast w Chinach. Często podróżował do Korei Północnej z pomocą żywnościową dla sierot.

Zobacz także
Komentarze (53)
Amerykanin skazany na 15 lat w Korei Północnej. Zaczyna "życie" w obozie pracy
Zaloguj się
 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 2 razy 0

  Ameryka powinna mu odebrać paszport.

 • shitwelive

  Oceniono 15 razy -7

  Cieżka praca kształtuje charakter. Jest szansa że jeszcze będą z niego ludzie.

 • martinez027

  Oceniono 12 razy -8

  Niech się cieszy że nie trafił do duzo gorszych obozów pracy które sie mieszczą w POlsce!!!--te koreańskie to luksus w porównaniu z polskimi gdzie niewolnicy w stresie i pocie czoła harują od świtu do nocy 7 dni w tygodniu i nawet nie maja z czego opłacić dachu nad głową i kupic kawałka suchego chleba!!!!Tam chłop bedzie miał dach nad głową,codzienne posiłki i 15 lat pracy....U nas w każdej chwilimogaz obozu wywalić i skazac na smierć głodową....

 • ahead

  Oceniono 6 razy -2

  KOMENTARZE Z RUSKIEGO KONSULATU DOMINUJA WIEC.......LUZ

 • supertlumacz

  Oceniono 8 razy -6

  Dlaczego Kim go nie zlikwidował? Przecież to obywatel USA!

  Ważnym czynnikiem jednoczącym obie Koree jest nienawiść do USA które wybudowały mur www.krld.pl/krld/zjednoczenie dzielący obie Koree. Dlaczego ten mur jest widoczny tylko od strony północnej?

  Również powodzenie antyamerykańskiego filmu z roku 2006 o angielskim tytule The Host, polskim Potwór, rosyjskim Вторжение динозавра, koreańskim 괴물 jest znamienne. Pokazuje zatrucie największej koreańskiej rzeki przed amerykańskiego lekarza ludobójcę.
  kinoprosmotr.net/drama/2781-vtorzhenie-dinozavra.html

  Polskojęzyczna notatka jest bezwartościowa, pl.wikipedia.org/wiki/The_Host:_Potw%C3%B3r jest tylko dowodem polskojęzycznej cenzury. Oczywiście o reżyserze pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Joon-ho_Bong&action=edit&redlink=1 nie ma żadnej informacji mimo że w Azji ten film pobił rekordy popularności (miliony widzów dziennie na początku).

  Streszczę początek. Kostnica w amerykańskiej bazie w Korei Południowej. 9 lutego 2000 rok. Amerykański lekarz patolog nakazuje południowokoreańskiemu pomocnikowi wylać do ścieków 200 LITRÓW FORMALDEHYDU. Pomocnik, południowokoreański podwładny, pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Brian_Rhee&action=edit&redlink=1 ma obiekcje, to wszystko dostanie się do dużej rzeki HAN. -To rozkaz - mówi sympatyczny Amerykanin en.wikipedia.org/wiki/Scott_Wilson_(actor)
  czerwiec 2002, wędkarze dostrzegają dziwne żyjątka
  październik 2006, samobójca na moście dostrzega potwora
  Przy dostawach klienci reklamują że dostawca zjadł kalmarowi jedną nogę i miał tylko dziewięć, ale to rzeczywiście tylko z powodu łakomstwa dostawcy. Fotoreportaż policji wodnej jest w telewizji częściowo zakryty dla ukrycia wyglądu wyłowionych zwłok..

  Kiedy dostawca dostarcza na przeprosiny poprawne zamówienie widzi że pod mostem wskutek zaburzeń genetycznych wylągł się ogromny potwór. Streszczona początkowa scena jest pominięta we wszystkich wersjach poza rosyjską i (obecnie) północnokoreańską. Pominięta oczywiście w polskim streszczeniu.
  kinoprosmotr.net/drama/2781-vtorzhenie-dinozavra.html
  Sprawdziłem, link działa

 • barbakuda

  Oceniono 11 razy -7

  Taki z niego Amerykanin jak ze mnie Koreańczyk.

 • oyayebye

  Oceniono 18 razy -12

  Żeby chociaż był Indianinem. Przcierz to korean z paszportem juesej. Obrońcy uciśnionych, znacie prawdę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje