Fatalne sondaże, wpadka z Madonną. Dymisja? Mucha się broni. "Jestem lojalna"

Była ministra Joanna Mucha

Była ministra Joanna Mucha (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

- Taka ocena ludzi jest bardzo przykra - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia Joanna Mucha. Minister sportu odniosła się do ostatniego sondażu Homo Homini, z którego wynika, że Polacy chcą jej dymisji. Sondaż zbiegł się ze skandalem związanym z koncertem Madonny na Stadionie Narodowym. Państwo straciło na nim pięć milionów złotych.
- Mam zamiar opowiadać o tym, co robimy w ministerstwie - zapowiedziała Joanna Mucha w "Sygnałach Dnia". Minister sportu podkreśliła, że ma nadzieję, iż sondaże, z których wynika, że zdaniem społeczeństwa powinna zostać zdymisjonowana (razem ze Sławomirem Nowakiem i Bartoszem Arłukowiczem), "odwrócą się", gdy poprawiona zostanie "strona komunikacyjna" resortu. - Ten sondaż [Homo Homini - red.] był robiony w dniu, kiedy nastąpiło apogeum problemu związanego z koncertem Madonny - dodała Mucha.

Minister sportu stwierdziła, że "bardzo cieszy się, że sprawa trafiła do prokuratury". - Przypuszczam, a jest to przypuszczenie graniczące z pewnością, że prokuratura odmówi wszczęcia postępowania. Tak było przy poprzedniej sprawie związanej z premiami dla szefów spółek Euro - powiedziała.

"Szkoda, że koledzy nie zadali sobie trudu, żeby zadzwonić"

Joanna Mucha odniosła się także do krytyki, jaka spadła na nią ze strony jej partyjnych kolegów. - Trochę przykro, że koledzy z partii nie zadali sobie trudu, żeby zadzwonić, otrzymać opis. Ferowali wyrokiem bez jakiejkolwiek wiedzy, poza wiedzą medialną - stwierdziła. Jak podkreśliła, "jest lojalna wobec partii i te sprawy rozwiąże wewnątrz niej".

Zapytana, czy myśli o dymisji, odparła, że nie ma zamiaru jej składać. - Jednak jeśli taka dymisja ze strony premiera przyjdzie, to oczywiście w każdej chwili, jako ministrowie, jesteśmy przygotowani na taką sytuację - powiedziała minister sportu.Zobacz także
 • Kto do dymisji: Mucha, Nowak? Paradowska: Trzeba solidnie przewietrzyć resort środowiska
 • Joanna Mucha w "Poranku Radia TOK FM" "Wydumane ciąże, wydumane romanse..." - min. Joanna Mucha ma dość
Komentarze (203)
Fatalne sondaże, wpadka z Madonną. Dymisja? Mucha się broni. "Jestem lojalna"
Zaloguj się
 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 1 raz 1

  Klopoty finansowe Soros-cajtung wymuszaja na organie Michnika recykling newsow. Ten o ministrze Musze ma zaledwie 4 lata. Mozna siegnac PO starsze.

 • pamejudd

  Oceniono 2 razy 2

  Mamy rok 2017 a w "najczęściej czytanych".... ministra :)

 • outsider44

  Oceniono 1 raz 1

  W rubryce "Najczęściej czytane" news z 2013 roku?!
  Komuś cegła spadła na głowę?

 • skin-hed

  Oceniono 1 raz 1

  Tyle afer co wykręciła ta ekipa Tuska i nic nikomu ( oprócz tych którzy je wykryli ) się nie stało , to i za takie delikatne potknięcie pani minister , też nie ma co szat drzeć . Wyjdzie pan premieł postrzela trochę karpi do kamery , a ludek będzie wył z zachwytu , że odnieśliśmy sukces , gdyż można było stracić więcej .

 • cool2860

  Oceniono 2 razy 2

  A czy pani ministra pamieta, jak opowiadala ze starych ludzi nie warto leczyc, ze trzeba wprowadzic eutanazje?
  Jezeli juz nie pamieta to znaczy ze starosc zaglada w oczy i trzeba bedzie wkrotce umrzec. Przynajmniej na scenie politycznej. Tak w ogole to biedna ta mucha, chciala sie nauczyc ale sie nie udalo. Zreszta ktos dawno temu powiedzial: kazdy narod ma taki rzad na jaki zasluzyl...

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz 1

  Przecież to takie proste.
  Wystarczy, że Mucha , aneksem, zmieni stawkę za wynajem stadionu i będzie zysk.

 • plumgazeta

  0

  Jednak katolicy polscy nie poszli na Madonne.
  Stąd brak pieniędzy z imprezy.
  To Wasza wina komuchy, że Mucha odleci.

 • and-j1

  Oceniono 1 raz 1

  Z jednej strony ogranicza pieniądze na dyscypliny sportowe a z drugiej trwoni pieniądze. Potencjał polskiego sportu spada no to niech Mucha też spada. Już dosyć narobiła bałaganu. Tak to jest jak dyletanci biorą się za ministrowanie

 • antyburak1

  Oceniono 4 razy 4

  Jak juz ktos kiedys napisal: "kolejny cud rzadu Tuska - stracic na koncercie Madonny".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje