Niesiołowski: Największy problem Platformy to nieprzytomna nagonka medialna

Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

- Są niektóre programy nieżyczliwie neutralne, jak wasza stacja czy "Gazeta Wyborcza". Reszta jest z niezrozumiałych względów absolutnie wroga - mówił w Polsat News Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej.
- Co jest największym problem Platformy Obywatelskiej? - zapytała na początku rozmowy prowadząca program Magda Sakowska. - Nie widzę takich problemów. Nagonka medialna. Histeryczna, nieprzytomna, trwająca od dłuższego czasu nagonka medialna. Nie widzę żadnej dobrej wiadomości. Są niektóre programy nieżyczliwie neutralne, jak wasza stacja czy "Gazeta Wyborcza". Reszta jest absolutnie z niezrozumiałych względów wroga. Nie rozumiem tego. Jeśli dziennikarze chcą mieć u władzy Kaczyńskiego i Macierewicza, to gratuluję - mówił.

Na uwagę, że politycy PiS też się skarżą, że są atakowani, odpowiedział: - Politycy PiS kłamią, że nie mają własnych mediów. Czy mam je wymienić? Telewizja Trwam, Radio Maryja, "Gazeta Polska", wszystkie te portale, "Niedziela", "Gość Niedzielny". Prawda jest taka, mediów Platformy nie ma. PiS kłamie, mówiąc, że TVN czy "Gazeta Wyborcza" to są media Platformy. Żakowski nas nienawidzi, Smolar, Kolenda-Zalewska w dużym stopniu, Środa. A ja wymieniłem całkowicie PiS-owskie propagandówki. Jesteśmy atakowani i to jest nasz główny problem. To się nasila od dłuższego czasu. Ja tego nie rozumiem. To mi przypomina jakąś radość z tego, że obalona zostanie demokracja w Polsce. Bo rządy PiS-u oznaczają koniec demokracji - mówił Niesiołowski.

Zdaniem posła "obowiązkiem mediów jest bronić demokracji, a nie ją niszczyć". - Obowiązkiem mediów jest powiedzieć ludziom: walka z Platformą dzisiaj to walka z demokracją w Polsce. Jeśli tego jasno nie robią, to szkodzą demokracji - mówił.

Poseł PO nie zgodził się też z prof. Januszem Czapińskim, który na podstawie corocznej "Diagnozy społecznej" ocenia, że w wyborach 2015 roku frekwencja może spaść poniżej 40 proc., co może umożliwić PiS-owi wygraną w wyborach albo nawet uzyskanie takiej większości, która umożliwi nawet samodzielne rządzenie.

Niesiołowski przywołuje sondaże, które mówią, że "na razie PiS nas dogania". - Od tego, że nas dogania, do tego, że PiS będzie rządził samodzielnie, jest przepaść - mówił Niesiołowski. - Nie rozumiem, jak prof. Czapiński do tego doszedł? Bo tego nie potwierdzają sondaże. Czy on ma jakieś inne narzędzia? Są sondaże, w których albo Platforma prowadzi, albo wyrównuje się z PiS-em. Jest poważny kryzys i płacimy tego koszty. Sądzę, że kryzys skończy się w 2015 roku przed wyborami i te wybory wygramy. PiS liczy na dorwanie się do władzy na kryzysie, czyli po trupie Polski. Jak Tuchaczewski. Ale na jakiej podstawie prof. Czapiński z mniej więcej remisowych sondaży wyciąga wniosek, że PiS osiągnie większość dwóch trzecich? Skąd on to wie? Niewykluczone, że prof. Czapiński zacznie fruwać za dwa lata. Osiągnie zdolność latania. Skąd on wie, że za dwa i pół roku będzie bardzo niska frekwencja. Rzeczywiście, jeżeli wszystkie czynniki będą przeciwko nam, będzie kryzys, do wyborów pójdzie 10 proc. jak w Rybniku, to przegramy. Ale ja nie sądzę, żebyśmy mieli przegrać, nie będziemy bezczynni - zapewniał Niesiołowski.

Zobacz także
Komentarze (265)
Niesiołowski: Największy problem Platformy to nieprzytomna nagonka medialna
Zaloguj się
 • nirelle

  0

  Niesiołowski powinien koniecznie iść do psychiatry. Był motorem, razem z Palikotem, nieprzytomnej nagonki na prezydenta L Kaczyńskiego , na PiS i J. Kaczyńskiego. Pomagały mu w tym media lewackie.
  Obecna krytyka PO i rządu to mały ułamek prawdziwej krytyki tego co sam Niesiołowski czynił. On nie ma możliwości obiektywnej oceny realiów. Koniecznie do lekarza, bo ten człowiek może dokonać czynu karalnego lub targnąć się na swoje życie. To wariat.

 • mafiapuczajewa

  0

  zdyham razem z tobą szczawojadzie:
  www.youtube.com/watch?v=8h3QLH_91G4

 • bylypisior

  0

  Czy musicie pisać o tym szczawisynie?
  Jak już rządowe GWno mu jest nieżyczliwe, to nie wiem w jakiej on rzecywistości funkcjonuje hehe

 • and-j1

  Oceniono 1 raz 1

  Niesiołowski bredzi. Bo problem jest w tym, że jest coraz gorzej. Totalna rozpierducha. mam wrażenie że nikt nad tym nie panuje. Nic się nie trzyma kupy. Dyletanci rządzą państwem i nie są za to rozliczani. Ale najlepiej rządzącym wychodzi przyznawanie sobie profitów i to z pieniędzy podatnika.

 • wieguz

  Oceniono 1 raz 1

  Ta "nieprzytomna nagonka" na Jedynie Słuszną Jaśnie Nam Panującą PO z jej Wielkim Wodzem na czele to wypisz wymaluj dokładnie taka sama jaka w czasach "komuny" była stosowana przez wszystkie media rządowe przeciwko sobie?! Coś Ci się Stefciu pop......o! Jeżeli 99% mediów w Polsce stosuje aż do obrzydzenia propagandę wmawiając nam, że tylko PO z Tuskiem jest jedyne i najlepsze co nas może spotkać, każda inna opcja to tragedia dla kraju, to Ty to nazywasz nagonką?! Albo ten szczaw uderzył Ci do łba albo za dużo dymu z kadzielnicy nawdychałeś się w palarni tego zioła dla zmyły nazywanym kościołem! Najwyższy czas dać sobie spokój z tym na czym się nie znasz, czyli z polityką i wrócić do tego co najlepiej potrafisz, czyli do łapania much!!
  sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/253728_552502351451398_475723142_n.jpg

 • unamatita

  Oceniono 3 razy 3

  co ćpasz Stefanie? Chciałbym spróbować tego samego!
  Na POhybel szczawiowym nieudacznikom!
  \u.

 • zyks

  Oceniono 3 razy -1

  Ma oczywistą rację. PiS ma sporo zaciekle popierających go mediów walących wściekłą propagandę antyrządowa, PO własnych mediów nie ma i mieć nie chce (i ma rację - tak powinno być w demokracji), a media nie-pisowskie, jak Gazeta i TVN, ostro i często niesprawiedliwie krytykują rząd, chlubią się tym, że są "neutralne", bo uważają się za media demokratyczne i takim wręcz nie wypada być "prorządowymi", trzeba rządowi dokładać, a nie opozycji. Tyle, że nie jest to normalna opozycja, lecz antysystemowa. Faktycznie robią propagandę dla Kaczyńskiego, stwarzając wrażenie tzw. "symetrii". Przy wszystkich błędach i zaniechaniach PO, nie ma żadnej symetrii miedzy PO a PiS; PiS jest po prostu antydemokratyczny i totalitarny. Sami do tego przykładają rękę, a potem, jeśli Kaczyńskiemu się uda i zrobi, dzięki bierności ludzi, małej frekwencji wyborczej i głupocie liberalnych mediów swoja wymarzoną IV RP, będą biadać: "a nie mówiliśmy !?". Ale będzie za późno, Kaczyński nauczony błędami przykręci śrubę brutalniej niż poprzednio (raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy) i pismaki będą mogły tylko popłakiwać (też tylko do czasu) i z nostalgią wspominać fatalne rządy PO.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 3

  a szczawiowy stefan sie zawiesil i jak zdarta plyta ta sama spiewke gra ... zly kaczor, zly maciora, zagrozenie demokracji .... to POwiedz stefan skad te miliony podsluchow, tysiace fotoradarow, wyroki na internautow
  i areszty dla kibicow .... taka tuskokracja ... juz PO was, szykuj wazeline i pizamke w zegarki.... kaczor wam nie odpusci tym razem ....

  limuzyna od urbana przyjechala po stefana, mirabelki mu przywiozla, zeby sobie troche POdjadl ....

 • mimagaa

  Oceniono 2 razy 2

  Nagonka medialna to NIEUZASADNIONY atak mediów na daną strukturę. "Walka z Platformą dzisiaj to walka z demokracją w Polsce" - pusty śmiech mnie ogarnia, pan Tusk robi dokładnie wszystko, aby Polska znalazła się w sytuacji bez wyjścia (jeśli nie da się podbić kraju militarnie, zawsze zostaje podbój ekonomiczny). Rujnowanie wizerunku biednej, niewinnej PO to nagonka? Ogarnijmy się. Media po prostu przestały bać się PO i zaczęły mówić prawdę - lub półprawdę - i to nie jest nagonka, to jest uzasadniona reakcja na działania rządu składającego się z chłopców w krótkich majteczkach, który nigdy nie powinien był dojść do władzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje