Niesiołowski: Największy problem Platformy to nieprzytomna nagonka medialna

14.05.2013 22:13
Stefan Niesiołowski

Stefan Niesiołowski (Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta)

- Są niektóre programy nieżyczliwie neutralne, jak wasza stacja czy "Gazeta Wyborcza". Reszta jest z niezrozumiałych względów absolutnie wroga - mówił w Polsat News Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej.
- Co jest największym problem Platformy Obywatelskiej? - zapytała na początku rozmowy prowadząca program Magda Sakowska. - Nie widzę takich problemów. Nagonka medialna. Histeryczna, nieprzytomna, trwająca od dłuższego czasu nagonka medialna. Nie widzę żadnej dobrej wiadomości. Są niektóre programy nieżyczliwie neutralne, jak wasza stacja czy "Gazeta Wyborcza". Reszta jest absolutnie z niezrozumiałych względów wroga. Nie rozumiem tego. Jeśli dziennikarze chcą mieć u władzy Kaczyńskiego i Macierewicza, to gratuluję - mówił.

Na uwagę, że politycy PiS też się skarżą, że są atakowani, odpowiedział: - Politycy PiS kłamią, że nie mają własnych mediów. Czy mam je wymienić? Telewizja Trwam, Radio Maryja, "Gazeta Polska", wszystkie te portale, "Niedziela", "Gość Niedzielny". Prawda jest taka, mediów Platformy nie ma. PiS kłamie, mówiąc, że TVN czy "Gazeta Wyborcza" to są media Platformy. Żakowski nas nienawidzi, Smolar, Kolenda-Zalewska w dużym stopniu, Środa. A ja wymieniłem całkowicie PiS-owskie propagandówki. Jesteśmy atakowani i to jest nasz główny problem. To się nasila od dłuższego czasu. Ja tego nie rozumiem. To mi przypomina jakąś radość z tego, że obalona zostanie demokracja w Polsce. Bo rządy PiS-u oznaczają koniec demokracji - mówił Niesiołowski.

Zdaniem posła "obowiązkiem mediów jest bronić demokracji, a nie ją niszczyć". - Obowiązkiem mediów jest powiedzieć ludziom: walka z Platformą dzisiaj to walka z demokracją w Polsce. Jeśli tego jasno nie robią, to szkodzą demokracji - mówił.

Poseł PO nie zgodził się też z prof. Januszem Czapińskim, który na podstawie corocznej "Diagnozy społecznej" ocenia, że w wyborach 2015 roku frekwencja może spaść poniżej 40 proc., co może umożliwić PiS-owi wygraną w wyborach albo nawet uzyskanie takiej większości, która umożliwi nawet samodzielne rządzenie.

Niesiołowski przywołuje sondaże, które mówią, że "na razie PiS nas dogania". - Od tego, że nas dogania, do tego, że PiS będzie rządził samodzielnie, jest przepaść - mówił Niesiołowski. - Nie rozumiem, jak prof. Czapiński do tego doszedł? Bo tego nie potwierdzają sondaże. Czy on ma jakieś inne narzędzia? Są sondaże, w których albo Platforma prowadzi, albo wyrównuje się z PiS-em. Jest poważny kryzys i płacimy tego koszty. Sądzę, że kryzys skończy się w 2015 roku przed wyborami i te wybory wygramy. PiS liczy na dorwanie się do władzy na kryzysie, czyli po trupie Polski. Jak Tuchaczewski. Ale na jakiej podstawie prof. Czapiński z mniej więcej remisowych sondaży wyciąga wniosek, że PiS osiągnie większość dwóch trzecich? Skąd on to wie? Niewykluczone, że prof. Czapiński zacznie fruwać za dwa lata. Osiągnie zdolność latania. Skąd on wie, że za dwa i pół roku będzie bardzo niska frekwencja. Rzeczywiście, jeżeli wszystkie czynniki będą przeciwko nam, będzie kryzys, do wyborów pójdzie 10 proc. jak w Rybniku, to przegramy. Ale ja nie sądzę, żebyśmy mieli przegrać, nie będziemy bezczynni - zapewniał Niesiołowski.

Zobacz także
Komentarze (265)
Zaloguj się
 • vanrad

  Oceniono 426 razy 280

  Oczywiście :) nie ma afer gospodarczych, nie ma kolesiostwa, korupcji, Amber Gold, Afery Hazardowej, Afer w Ministerstwie Cyfryzacji, nie zwiększono VAT, nie ma horrendalnego wzrostu zadłużenia państwa - jest porostu raj :) Stefan czy Ciebie całkowicie popie... ? zostało coś w tym mózgu?

 • net_friend

  Oceniono 257 razy 169

  Niesiołowski to poseł, który nigdy nie widzi żadnego problemu. Od dyskryminacji kobiet po nie działający program dożywiania najbiedniejszych dzieci. Na czole brakuje mu tylko hasła 'nie przeszkadzać'.

 • eses2

  Oceniono 248 razy 146

  Niesiołowski - juz się kończycie jako formacja polityczna i reakcja jest typowa dla takiego końca. Jeszcze nalezy obwiniać "podżegaczy z zachodu" i "wrogie siły zewnetrzne". Nie znoszę PISu bo nie nie ma także nic do zaoferowania aby naprawdę to państwo zmienić - ale PO pozostawia po sobie zniechęcenie, cynizm i brak wizji na przyszłość. Miedzy innymi dzięki takim stworom jak pan.

 • siqora

  Oceniono 179 razy 121

  Typ Niesiołowski wypowiedział się - jaki jest największy problem PO:
  ..."Jesteśmy atakowani i to jest nasz główny problem"...

  Zapytajcie się samych siebie - DLACZEGO ??

  Niesiołowski wrzuć na luz, to nie jest pytanie do ciebie - niech pomyślą o tym bardziej kompetentni.

  Na nasypie już zielono, na zupę jak znalazł.

 • andrzej.frant

  Oceniono 150 razy 94

  A ta nagonka medialna nasila się po wypowiedziach Stefana Niesiołowskiego.
  Czemuż, ach czemuż???
  Skoro on taki spolegliwy, sympatyczny i niezwykle życzliwy dla wszystkich.

 • gr_ub_y

  Oceniono 154 razy 90

  Cały Niesiołowski... szczaw skisł mu w kiszkach i sfermentowany uderzył do głowy!

 • bruna5

  Oceniono 146 razy 80

  Panie wiecznie wrzeszczący pośle; ma pan jakiś dobry przepis na szczawiową? Poproszę na maila:)

  P.S. dlaczego koleżanka z pana partii, niejaka Hanna Zdanowska, oszukała mieszkańców miasta Łodzi w sprawie stadionu miejskiego?

 • kbamm

  Oceniono 147 razy 79

  Niesiołowski, czyli największy bałwan wśród profesorów, albo największy profesor wśród bałwanów. A tak poważnie - każda partia ma swojego folklorystę.

 • widz102

  Oceniono 42 razy 30

  Największy problem platformy to coraz bardziej widoczne oderwanie się jej liderów od twardego elektoratu, odrzucenie demokratycznych i liberalnych ideałów na rzecz arogancji maskującej lenistwo, brak wartości moralnych oraz skuteczności w rozwiązywaniu prawdziwych problemów obywateli , stawianie się jej książątek ponad prawem, maskowanie nieudolnym piarem brak planowania strategicznego, no i oczywiście uznanie dopuszczalności deptania Konstytucji i praw człowieka (plany kradzieży prywatnych pieníędzy 16 mln Polaków z ofe, święte krowy typu Nowak). Zła i antyobywatelska władza zawsze na koniec swych oszukańczych i antyspołecznych niewydolnych rządów zwalała winę na dziennikarzy. Nic nowego. Potem był tylko upadek i komprowitacja. Zawsze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje