"Polska weszła do Unii w... yyy... 1992 lub 1993 roku". Politycy zdają maturę

14.05.2013 20:17
Posłanka PiS Beata Szydło

Posłanka PiS Beata Szydło (Fot. Youtube za Uniwerek.tv)

Jak politycy poradziliby sobie z pytaniami maturalnymi? Reporterzy Uniwerek.tv sprawdzili to w Sejmie. Posłowie, odwrotnie niż na co dzień, uciekali przed kamerą. Ci, którzy zmierzyli się z pytaniami, mówiąc delikatnie, nie wypadli najlepiej.
Polityków w Sejmie przepytywali studenci z telewizji internetowej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadawali pytania m.in. z wiedzy o społeczeństwie.

Poważne trudności politykom sprawiło nawet pytanie o datę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. - Mamy okrągłą rocznicę, tak? - szukała odpowiedzi Beata Szydło z PiS. - Osiemdziesiąty, przepraszam, 1992 lub 1993 rok... kiepsko - podsumowała posłanka. - O przepraszam, Polska weszła później, 20 lat temu zaczęła obowiązywać waluta euro - powiedziała. W rzeczywistości Euro zostało przyjęte 1995 roku, a w formie gotówkowej wprowadzone zostało w 2002 roku.

Z kolei poseł SLD Grzegorz Napieralski nie poradził sobie z pytaniem o datę pierwszego rozbioru Polski. - W daty mnie nie weźmiecie. Jeden z naszych polityków dał się już kiedyś wmanewrować i skończyło się Powstaniem Warszawskim - przypomniał wypowiedź rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, który stwierdził, że Powstanie miało miejsce w 1988 roku.Zobacz także
Komentarze (55)
"Polska weszła do Unii w... yyy... 1992 lub 1993 roku". Politycy zdają maturę
Zaloguj się
 • czarny222

  0

  Grad zyskał uznanie w moich oczach i nie dał się załapać na pytanie o reelekcje, reelekcja jedna a kadencje dwie, a więc na tym mógł polec , ale ma refleks i inteligencje, szacunek.

 • czarny222

  0

  Nasi politycy są totalnie oderwani od rzeczywistości....no cóż, każdy pracuje jak mówi po 16 godzin, a więc brak im czasu na ostrzenie miecza, czyli rozwój swojego najważniejszego organu w ich przypadku przesadnie zwanym mózgiem...

 • czarny222

  0

  I tacy tępi, pozbawieni podstawowej wiedzy, w dodatku bardzo aroganccy ludzie rządzą tym krajem...opadają ręce:(

 • korcia2000

  Oceniono 1 raz 1

  Kogo mamy w tym sejmie? Żałosne!

 • kakaz39

  Oceniono 1 raz 1

  wiem że nie wiem
  tak
  Szydło wyszło z worka !

 • osnick

  Oceniono 1 raz 1

  Być może, p.Szydło nie potrafiła wydukać: "Polska weszła do Unii, w...yyy...jdzie wkrótce, gdy PiS dojdzie do władzy! Konkretnej daty nie mogła podać?

 • t0maszek44

  Oceniono 3 razy 3

  Napieralski jako politolog ma prawo nie wiedzieć kiedy był I rozbiór, ostatecznie na politologii historia była tylko przez 7 semestrów

 • spokojny102

  Oceniono 2 razy 2

  No i wyszlo szyyyyydlo z worka.

 • osnick

  Oceniono 2 razy 2

  w...yyy... zdali maturę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje