"Polska weszła do Unii w... yyy... 1992 lub 1993 roku". Politycy zdają maturę

14.05.2013 20:17
Posłanka PiS Beata Szydło

Posłanka PiS Beata Szydło (Fot. Youtube za Uniwerek.tv)

Jak politycy poradziliby sobie z pytaniami maturalnymi? Reporterzy Uniwerek.tv sprawdzili to w Sejmie. Posłowie, odwrotnie niż na co dzień, uciekali przed kamerą. Ci, którzy zmierzyli się z pytaniami, mówiąc delikatnie, nie wypadli najlepiej.
Polityków w Sejmie przepytywali studenci z telewizji internetowej Uniwersytetu Warszawskiego. Zadawali pytania m.in. z wiedzy o społeczeństwie.

Poważne trudności politykom sprawiło nawet pytanie o datę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. - Mamy okrągłą rocznicę, tak? - szukała odpowiedzi Beata Szydło z PiS. - Osiemdziesiąty, przepraszam, 1992 lub 1993 rok... kiepsko - podsumowała posłanka. - O przepraszam, Polska weszła później, 20 lat temu zaczęła obowiązywać waluta euro - powiedziała. W rzeczywistości Euro zostało przyjęte 1995 roku, a w formie gotówkowej wprowadzone zostało w 2002 roku.

Z kolei poseł SLD Grzegorz Napieralski nie poradził sobie z pytaniem o datę pierwszego rozbioru Polski. - W daty mnie nie weźmiecie. Jeden z naszych polityków dał się już kiedyś wmanewrować i skończyło się Powstaniem Warszawskim - przypomniał wypowiedź rzecznika SLD Dariusza Jońskiego, który stwierdził, że Powstanie miało miejsce w 1988 roku.Zobacz także
Komentarze (55)
Zaloguj się
 • rb.j

  Oceniono 158 razy 148

  Wypada tylko cieszyć się, że pani Szydło nie dostała szansy reformowania naszych finansów i gospodarki. Za tą tajemniczą twarzą kryje się najprawdopodobniej próżnia rozproszona w pustce.

 • waldekan

  Oceniono 55 razy 51

  agent Tomuś ma maturę ????? chyba z pierdzenia ... w stołek

 • roman.tur

  Oceniono 41 razy 37

  Najlepiej wypadła rządząca koalica. Marszałek Grabarczyk + poseł Bury. Reszta matoły.

 • japierdolik

  Oceniono 37 razy 33

  I tu caly ból - ci z PISu żyją w jakiejs Macierewiczowsko-księzycowej rzeczywistości, wiec trudno sie po nich spodziewac,, zeby wiedzieli co, gdzie i kiedy tak naprawdę bylo. Oni piszą swoją, alternatywną wersje historii.

 • peter.fox

  Oceniono 30 razy 28

  Tu
  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,6878888,Pytanie_do_posla_PiS__Ile_trwalo_Powstanie_Warszawskie_.html
  jak czołowy patriota polski - poseł Hofman, próbował swego czasu odpowiedzieć na pytanie o długość trwania Powstania Warszawskiego. Warto przechowywać takie informacje, nagrania i od czasu do czasu do nich wracać. Gdybym miał czas, stworzyłbym stronę poświęconą wypowiedziom czołowych polskich polityków, szczególnie tym "patriotycznym":)

 • his_dudeness

  Oceniono 27 razy 17

  Kaczmarek i Żelichowski, boże co za zadęte typy ...
  Szczególnie ten starzec jak oburzony.
  No śmieszne to jest.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje