Ks. Sowa kpi u Olejnik z obrońcy abp. Głódzia. "Jak znam życie, niedługo zostanie prałatem"

14.05.2013 10:07
Ksiądz Kazimierz Sowa zakpił w Radiu ZET z kanonika, który bronił obecności danieli w ogrodzie pomorskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Stwierdził też, że sprawa hodowli danieli przez arcybiskupa - na gruncie darowanym mu przez miasto - zaskoczyła go.
- Jak znam życie, ksiądz kanonik niedługo zostanie prałatem, skoro tak fajnie potrafi wybronić obecność danieli w ogrodzie arcybiskupa - powiedział w Radiu ZET ksiądz Kazimierz Sowa.

Duchowny zakpił z księdza Kaliczyńskiego, który wcześniej bronił hobby abp. Głódzia. Twierdził m.in., że daniele są "żywymi kosiarkami", mówił też, że zwierzęta te są tam trzymane "tylko po to, żeby wokół posągu trawę wyjadały".

"Abp Głódź powinien odważniej porozmawiać publicznie"

- Można sobie hodować daniele, jak ktoś ma takie hobby, naprawdę. To nie jest nic złego. Natomiast sytuacja, w której zaczyna się robić gęsto od argumentów, które są trudne do jakiejkolwiek obrony, arcybiskup Głódź powinien odważniej porozmawiać publicznie na temat spraw, które się dzieją wokół jego osoby - stwierdził ks. Sowa.

Duchowny przyznał, że informacja o tym, że arcybiskup hoduje daniele - na działce, którą dostał za bezcen na "cele sakralne" - zaskoczyła go.

Zobacz także
Komentarze (246)
Zaloguj się
 • jaklucz

  Oceniono 693 razy 655

  Zastanawiam się, jakie haki mają urzędnicy kościelni na klasę polityczną w Polsce? Co jest w stanie skłonić wszystkich rządzących od 1990 roku do okradania własnego państwa i jego obywateli w celu przekazania łupów ogólnoświatowej korporacji, która z Boga zrobiła sobie znak handlowy i której pracownicy coraz mniej się kryją z niewiarą w Najwyższego?
  Co musiałoby się wydarzyć, żeby to biedne społeczeństwo powiedziało w końcu NIE złodziejom przy korycie i takim samym - stojącym przy ołtarzach?

 • t0maszek44

  Oceniono 483 razy 457

  Papież Franciszek jeździ autobusem i nawołuje aby brać z niego przykład. Polscy biskupi wzięli to sobie do serca, każdy ma już swój autobus

 • szary-polak

  Oceniono 338 razy 310

  Episkopat KK w Polsce, kler, traktują nasz kraj,Polskę, jak kiedyś zaborcy ....Mają w du... polskie prawo, Konstytucję. Ich to nie obowiązuje !... Pedofile, złodzieje, kłamcy, oszuści w sutannach, żyją sobie bogato i bezpiecznie..Nic i nikt ich nie rusza...!

 • grymas50

  Oceniono 299 razy 277

  Daniele można. Franciszek jeszcze nie zabronił. Czekam, kiedy wypowie się na temat wódki.
  ps. Kaliczyński powinien zostać KONIUSZYM w majątku Głodzia.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 232 razy 214

  Jak nie actimelki, to daniele i seta z rana jak śmietana. Abepe śmieje się w twarz wszystkim, bo go nikt nie ruszy, a samorządowców z Gdańska też nikt nie pogoni, bo do wyborów sprawa się rozejdzie po... trawie.

 • siwywaldi

  Oceniono 221 razy 209

  Cyt: "Duchowny przyznał, że informacja o tym, że arcybiskup hoduje daniele - na działce, którą dostał za bezcen na "cele sakralne" - zaskoczyła go"

  Ludzie !!! To jeżeli osoba bedącza tak znanym i tak często dyskutującym członkiem owego "bagienka" JEST ZASKOCZONA to co powiedzieć o nas maluczkich ? Podejrzewam że conajmniej połowa trzymanych w ciemnocie i zacofaniu parafian padła by od razu z wrażenia (a moze i ze zgrozy) już w sekundę po przekroczeniu progu pierwszego z brzegu pałacu biskupiego. A reszta pewnie chwilę później.... Ciągle sie zastanawiam czy duchowni cytując przypowieść o wielbłądzie i uchu igielnym robią to na Z WIARĄ i na poważnie, czy dla głęboko skrywanych w swoim towarzystwie jaj ?
  :-)

 • atlas41

  Oceniono 175 razy 141

  Dziwie sie ze min. spraw zagranicznych Radek Sikorski nie stanal znowu w obronie obrzydliwca Glodzia tak jak to zrobil ostatnio, czyzby doszedl do wniosku ze sie to juz nie oplaca?

 • sop3

  Oceniono 173 razy 53

  Że tez tego Sowe nie suspensowali jeszcze to cud.Ale podobno jego brat ma dobre układy z kard.Dziwszem.Taki Ksiadz Patriota w wersji PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje