Bielecki lobbował za rosyjskim kapitałem w Azotach? "Brak notatki ABW, nie ma dowodów"

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz

Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz (Fot. Agnieszka Sadowska / Agencja Gazeta)

Były premier Jan Krzysztof Bielecki nie lobbował na rzecz rosyjskiego kapitału w Zakładach Azotowych Tarnów - zapewnił w Kontrwywiadzie RMF FM Bartłomiej Sienkiewicz. Szef MSW podkreślił, że nie ma na to żadnych dowodów. Odpowiadał też na pytania od słuchaczy. Depenalizacja posiadania małej ilości narkotyków nie wchodzi w grę - zapowiedział.
- Nie ma notatki ABW, nie ma dowodów, które świadczyłyby o lobbingu Jana Krzysztofa Bieleckiego na rzecz rosyjskiego kapitału w polskiej firmie Zakłady Azotowe Tarnów - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Bartłomiej Sienkiewicz. Szef MSW odniósł się w ten sposób do informacji PiS, które, powołując się na tygodnik "Sieci" zarzuciło Bieleckiemu - szefowi Rady Gospodarczej przy premierze - lobbing na rzecz Rosjan.

- Wydaje mi się, że tych dowodów nie mamy do czynienia z takim rzemieślniczym działaniem opozycji, która oczywiście korzysta z każdego pretekstu do ataku na rząd - podsumował szef MSW. Dodał, że "nie ma powodu", by w tej sprawie powoływać komisję śledczą.

"Rosyjski kapitał nie pracuje tak, jak byśmy chcieli"

- Nie ma półprywatnych, półoficjalnych notatek pochodzących od szefów służb i od służb. Albo jest notatka, albo jej nie ma - mówił Sienkiewicz. Zaręczył, że gdyby taka notatka istniała, to on by o niej wiedział - i premier też. Pytany o lobbing Aleksandra Kwaśniewskiego w tej samej sprawie stwierdził, że nie widzi tu "żadnego zagrożenia dla państwa, tym bardziej że efekt tego jest dokładnie odwrotny od zamierzonego".

- My w ogóle mamy problem z kapitałem rosyjskim w Polsce. Mamy takie poczucie i przykłady w regionie, że nie zawsze ten kapitał pracuje tak, jak byśmy chcieli - stwierdził Sienkiewicz. I podkreślił, że Polska jest "jedynym krajem w regionie, który do tej pory utrzymuje pewien dystans do inwestycji rosyjskich". Dopytywany, czy inwestycje rosyjskie to element rosyjskich gier w Polsce, szef MSW odparł: "Bywa i tak".

"Rosjanie to trudny sąsiad, ale to nie barbarzyńcy"

- Zniszczenie i zutylizowanie [prezydenckiego] tupolewa byłoby barbarzyńskie. Mamy do czynienia z trudnym sąsiadem, ale nie z barbarzyńcami - podkreślił Sienkiewicz, pytany, co może stać się - właśnie w ramach rosyjskich "gier" - z rozbitym w Smoleńsku prezydenckim samolotem.

Szef MSW odpowiadał też na pytania od słuchaczy, które zacytował prowadzący program Konrad Piasecki. Sienkiewicz mówił m.in., że jest zwolennikiem karania za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków, a depenalizacja "nie wchodzi w grę". Odniósł się też do pytania o ograniczenie odpłatności urlopów zdrowotnych policjantów - zapowiedział obniżkę do 80 proc."

Zobacz także
 • Jan Krzysztof Bielecki Jan Krzysztof Bielecki: Liczy się jawność
 • Jan Krzysztof Bielecki w "Komentarzach Radia TOK FM" Bielecki: Jawność zarobków, dyskrecja wyboru
Komentarze (87)
Bielecki lobbował za rosyjskim kapitałem w Azotach? "Brak notatki ABW, nie ma dowodów"
Zaloguj się
 • josif47

  0

  Dlaczego sienkiewicz i kaminski wygladaja jak portowe szczury ?...kto zgadnie ?..................

 • andcal

  0

  Jest pan śmieszny i niepoważny. Pozór inteligencji nie jest inteligencją. Pan ze swoją miną jest tego dowodem. Mój kraj takich facetów nie potrzebuje. I co, wdepczesz mnie w glebę? Spróbuj, nawet dam ci adres. Spadaj, nie jesteś warty nawet tego komentarza.

 • zygosz

  Oceniono 2 razy 2

  Do koncza dwuletniej kadencji roztrwonia
  wszystko ,pojada na zimowisko,Wladimir
  tam na Syberii, buduje im domek letni.

 • korcia2000

  Oceniono 2 razy 0

  Zdaje się, że na punkcie Rosji wszyscy w tym kraju oszaleli...

 • brzezie76

  Oceniono 3 razy -1

  Juz niedlugo narod bedzie placil za skory tych zlodziei i zdrajcow!!!Gwiazda Dawida nie zatuszuje tych zbrodni rezimu ryzego lachudry!!!

 • pondorondobendobendo

  Oceniono 2 razy 0

  bielecki i jego słynne "pierwszy milion trzeba ukraść". Czy wzięcie pierwszego miliona pod stołem też mogło by podejść pod ten cytat?

 • evident

  Oceniono 3 razy -3

  w SIECI głupstw ta pisowska gazetka przechodzi wszelkie zdrowe zasady dziennikarstwa

 • xelene

  Oceniono 6 razy 0

  juz widze jak rzadowe ABW znajdzie cos :)) spoko maroko nauczyli sie juz od czasow zdzicha i mira

 • komunikat.4

  Oceniono 5 razy -3

  idioci. Przez takich idiotów (rusofobów) naród Polski cierpi biedę. Azoty należy sprzedać Rosjanom i temu kto tego dokona postawić pomnik. Tylko rosyjski właściciel poprzez dostęp do taniego gazu może zawojować całą UE nawozami azotowymi. Rosjanie jeżeli zechcą to kupią zakłady azotowe w innym kraju UE i nasze zakłady będziemy zamykać.Gdyby rzeczywiście Putinowi na tym zależalo (tak jak twierdzą świry z PiSu) to już dawno by tego dokonał.Ale my jak zwykle , nie chcąc się narażać na krytykę ze strony rusofobów , wolimy stracić niż zarabiać. Szkoda tylko że te straty pokrywa cały naród , a nie te świrusy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje