Hakerzy włamali się na stronę prezydenta Sopotu. "Donaldzie, Twój czas się skończył"

14.05.2013 08:29
Zaatakowana przez hakerów strona prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego

Zaatakowana przez hakerów strona prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego (fot. jacekkarnowski.pl)

Grupa hakerów kryjąca się pod nazwą Cryptex Team włamała się na stronę internetową prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Komputerowi dowcipnisie umieścili na stronie m.in. zdjęcie czerwonego diabełka z napisem "Hacked". Ale uderzyli też politycznie: umieścili informację, że Katarzyna Tusk kupiła molo w Sopocie - za pieniądze z Amber Gold. Zaatakowali też samego premiera.
"Tutaj był Cryptex Team. Koniec tyranii. Nadchodzi wolność" - takiej treści wiadomość pojawiła się na stronie prezydenta Sopotu. W serwisie Jacka Karnowskiego pojawiła się też informacja "Sopockie molo sprzedanie za gotówkę pani Katarzynie Tusk za pieniążki z afery Amber Gold".

"Pani premierówna zakupiła w miniony weekend na własność sopockie molo. Cena? A czy to ważne? Z pieniążków z afery Amber Gold cena nie gra tutaj roli. Pani Kasia planuje przemienić molo na swoją prywatną galerię, w której będzie można oglądać jej zdjęcia. W większości robione nowym Samsuniem Galaxy" - głosi wiadomość.

Najwyraźniej hakerzy wzięli na celownik znaną z bloga o modzie córkę premiera Donalda Tuska. Inne efekty ich działalności to widoczne na stronie ciągi znaków, nieukładające się w żadną czytelną wiadomość.

"Donaldzie, Twój czas się skończył"

Ale jest też i element polityczny. "Donaldzie, Twój czas się skończył. WOLNOŚĆ. Fuck all GOV, Fuck Tusk ("piep.... rząd, piep... Tuska") - napisali sieciowi włamywacze. Dodali też apel: "Drodzy bracia i siostry. Jak długo będziecie znosić tyranię panującą w naszym kraju?" i groźbę skierowaną do rządzących: "Mamy dość waszych afer. Idziemy po was".

Zobacz także
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 250 razy 196

  Kij ze stroną prezydenta Sopotu. Dobrze, że chłopcy nie wpakowali się na stronkę Tuskówny i jej kiecek nie pozamieniali. To dopiero byłaby tragedyja narodowa :)

 • dziadekjam

  Oceniono 192 razy 122

  "Donaldzie, Twój czas się skończył"
  ===========================
  Czasy pożyczy mu Sławomir "Zegarmistrz" Nowak..W końcu po coś te "czasy" kolekcjonuje...

 • tenare

  Oceniono 110 razy 68

  Pytanie do Kasi Tusk właścicielki mola w Sopocie:
  czy będą pobierane opłaty za wejście na molo?

 • 70irek

  Oceniono 109 razy 65

  Chińczycy prosto się rozprawiają ze skorumpowanymi politykami. Publicznie kula w łeb i do piachu. A teraz czekam na wór minusów od pięknoduchów

 • andrzej_z_dzialdowa

  Oceniono 82 razy 46

  Brawo Cryptex Team. Boskie, dawno się tak nie uśmiałem.

  Pytanie tylko, czy ta paniusia, która nigdy w życiu jeszcze uczciwie nie pracowała, aby na pewno nie chce kupić mola...?

 • dd1987

  Oceniono 128 razy 38

  Młodzi maja dość tego brutalnego reżimu, jedni włamują się na strony www, drudzy malują graffiti trzeci układają piosenki, czwarci prowadzą rewolucyjne strony itp. Moim zdaniem sytuacja przypomina tą jaka była na początku lat 50 i pod zaborami.

  Zobaczcie jaką popularnością cieszą się takie utwory na youtube

  www.youtube.com/watch?v=-7e-GRcaPGE
  www.youtube.com/watch?v=zT_9tcDBpzI
  www.youtube.com/watch?v=-SAOV_O-Ibk
  Po 2,5 miliona odsłon.

 • fakiba

  Oceniono 104 razy 34

  Nie wiem kto po kogo pierwszy przyjdzie

 • rufioxxx0

  Oceniono 57 razy 33

  tak trzymać niech społeczeństwo wie co się dzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX