Saudyjczyk aresztowany na lotnisku w Detroit. Miał szybkowar

Lotnisko w Detroit

Lotnisko w Detroit (Fot. Carlos Osorio AP)

Obywatel Arabii Saudyjskiej został aresztowany na lotnisku w Detroit. Powodem zatrzymania były niejasne tłumaczenia dotyczące przewożonego szybkowaru. Jego paszport był także pozbawiony jednej strony.
Rzeczniczka portu poinformowała, że Hussain al-Kwawahir przyleciał do USA z Amsterdamu. 33-latek miał ze sobą szybkowar. Tego typu urządzenie - przerobione na bomby - użyte zostało podczas zamachu na maratonie w Bostonie.

Saudyjczyk najpierw tłumaczył, że wiezie szybkowar dla swojego bratanka, studenta z Toledo w Ohio. Jednak następnie zmienił zdanie, co wywołało podejrzenia i zdecydowało o jego aresztowaniu.

Okazało się także, że paszport Saudyjczyka ma wyrwaną jedną ze stron. Oskarżono go o nielegalną zmianę w dokumencie.

Zobacz także
 • Policjant trzyma element bomby prawdopodobnie wykonanej z szybkowaru Zamach w Bostonie. Terroryści wykorzystali bomby z szybkowaru
Komentarze (121)
Saudyjczyk aresztowany na lotnisku w Detroit. Miał szybkowar
Zaloguj się
 • 0zoja29

  0

  no, takich kaczek dziennikarskich dawno nie widziałam. Nikt mi nie powie że Amerykanie sa takimi idiotami !!!! Ludzie myślcie nad tym co czytacie, nie przyjmujcie wszystkiego za pewnik - mówić i pisać można wszystko co ślina na jezyk przyniesie !!!

 • stan-1

  0

  Mam bomową wiadomość dotyczącą szybkowaru. U nas te urządzenia służą do destylacji przetworów winiarskich.

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 2 razy -2

  Bardzo trzeba zważać na terrorystów arabskich, a na lekceważenie bezpieczeństwa ludności przez służby i włazde nie należy liczyć. Niestety oni zawzse chcą innych bombami nawracać. Zbrodnia jest ich metodą dialogu. Barzdo należy zważać na ich ruchy i eliminowć jak najwcześniej. Inaczej dużo ofiar wśród ludności. B.Klimkiewicz.

 • bayadera

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe jak ten kolejny arabski terrorysta dostal sie na samolot bez kompletnego paszportu ale za to z podejrzanym sprzetem kuchennym.

 • spokojny102

  Oceniono 4 razy 2

  Antos Macierewicz nie pomyslal o tym ze w Smolensku mogl piedyknac w TUtke Ruski Samowar.

 • bayadera

  Oceniono 4 razy 2

  Zaczynaja sie kolejne brednie o Arabach i bombach, tym razem w samowarach. I na lotniskach. Bo w USA nie ma samowarow tylko trzeba je przemycac samolotami az z Arabii!!
  Oglupianie Amerykanow nie ma granic. I trafia na podatny grunt. I do tego im sie rasa pomylila. Amerykanie trenowali Afganow, a nie Arabow jak zrobic z samowara bombe ( a z futeralu instrument)

  www.youtube.com/watch?v=dkxKP6zZKp4

 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy 1

  Dobrze, dobrze, więcej takich wiadomości.
  Amerykanie kompromitują się i ośmieszają. Kiedy 10 lat temu zażartowałem w Egipcie (w Karnaku?) na widok głośnej grupy turystów: O, południowi Kanadyjczycy! (oh, Southern Canadians) wbuchł głośny śmiech. Śmieli się nie tylko turyści z innych krajów, ale nawet lokalni Arabowie analfabeci którym inni wyjaśnili o co chodzi.
  Dowcip zrozumieli też Amerykanie, bo grupa wyraźnie przycichła.

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 3 razy 3

  Nad Manhattanem zestrzelono eskadrę nadlatujących talibskich szybkowarów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje