Prokurator żąda sześciu lat więzienia dla Berlusconiego

13.05.2013 17:30
Silvio Berlusconi, wrzesień 2012 r.

Silvio Berlusconi, wrzesień 2012 r. (Fot. Alessandra Tarantino AP)

- Sześciu lat więzienia dla b. premiera Włoch Silvio Berlusconiego za korzystanie z prostytucji nieletnich i nadużycie urzędu zażądała prokurator przed sądem w Mediolanie. Domaga się też dla niego dożywotniego zakazu zajmowania urzędów publicznych. Prasa nazwała tę sprawę aferą "bunga, bunga".
W kilkugodzinnej mowie oskarżycielskiej prokurator Ilda Boccassini powiedziała, że nie ulega wątpliwości, że w domu Berlusconiego działał "system prostytucji, zorganizowany, by zaspokoić jego życzenia" .

Były premier nie przyszedł na rozprawę w procesie, który dotyczy przyjęć, jakie odbywały się w jego posiadłości Arcore koło Mediolanu, gdy stał on na czele rządu. W zabawach tych uczestniczyła w 2010 roku nieletnia wówczas tancerka z nocnego klubu Ruby, czyli Karima El Mahroug, córka imigrantów z Maroka. Boccassini oświadczyła, że Ruby otrzymała od byłego premiera za usługi seksualne łącznie 4,5 miliona euro.

Ruby była prostytutką

W swej mowie prokurator Boccassini dodała, że nie ma też wątpliwości co do tego, że Ruby była prostytutką, i to jeszcze zanim zaczęła przychodzić do domu Berlusconiego. Prokurator argumentowała, że ta nieletnia wówczas dziewczyna miała zawsze, jak wynika z zeznań świadków, duże sumy pieniędzy. Podkreśliła, że za wieczory i całe noce spędzane w posiadłości magnata telewizyjnego otrzymywała pieniądze.

Prokurator zwróciła uwagę, że proces wytoczono byłemu premierowi między innymi na mocy przyjętych przez jego rząd w 2008 roku przepisów o ochronie nieletnich i walce z ich seksualnym wykorzystywaniem. Ilda Boccassini powiedziała też, że Berlusconi musiał wiedzieć od swych współpracowników i przyjaciół, którzy zapraszali młode kobiety do jego domu, że Ruby była wówczas niepełnoletnia. Odrzuciła tym samym linię obrony byłego premiera, wskazującej, że bohaterka skandalu mówiła mu, że ma 24 lata.

- Ruby, podobnie jak inne dziewczęta, które brały udział w domniemanych orgiach seksualnych w Arcore, robiła to w pogoni za negatywnym włoskim marzeniem, jakim jest zbliżenie się do Berlusconiego; czyniły tak, aby otrzymać łatwe pieniądze i szansę pracy w show-biznesie - mówiła prokurator w sali sądowej, wypełnionej przez tłum dziennikarzy.

Wykazywała "orientalną przebiegłość"

Berlusconi może zostać skazany nie tylko za korzystanie z prostytucji nieletnich, ale także za nadużycie urzędu, o co również jest oskarżony. Chodzi o jego interwencję na posterunku policji w Mediolanie, w rezultacie której Ruby została zwolniona, mimo że była podejrzana o kradzież biżuterii. Berlusconi użył wówczas argumentu, że dziewczyna, którą przedstawił jako krewną ówczesnego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, musi wyjść na wolność, by uniknąć "incydentu dyplomatycznego" między Rzymem a Kairem.

- To rzekome pokrewieństwo to była kolosalna bzdura - oceniła prokurator i zaznaczyła: - Wiedzieli też o tym funkcjonariusze policji. Za gafę prokurator włoskie media uznały jej słowa, że Ruby wykazywała "orientalną przebiegłość". - Wykorzystywała swój fizyczny wdzięk oraz swą historię biednej muzułmanki, która uciekła z domu ojca tyrana - dodała Boccassini.

Adwokat Berlusconiego Niccolo Ghedini oświadczył, że prokurator domaga się "bardzo wysokiego wyroku". Ma on zostać ogłoszony 24 czerwca.

To niejedyny proces, który toczy się przeciwko Berlusconiemu. W ubiegłym tygodniu sąd apelacyjny w Mediolanie utrzymał wyrok 4 lat więzienia dla byłego premiera Włoch, wydany w październiku zeszłego roku w procesie w sprawie oszustw przy zakupie praw do emisji w jego telewizji Mediaset.

Obrona Berlusconiego zapowiedziała skierowanie sprawy do Sądu Najwyższego. Jego adwokat Niccolo Ghedini oświadczył, że mediolański sąd jest uprzedzony do byłego szefa rządu.

Zobacz także
Komentarze (37)
Prokurator żąda sześciu lat więzienia dla Berlusconiego
Zaloguj się
 • swiatloimrok

  Oceniono 1 raz 1

  belrusconi - zdrajca rasy

 • doomsday

  Oceniono 4 razy 0

  Nie ma ani jednego dowodu, że Berrlusconi miał seks z Ruby, ani jednego. Sama Ruby od lat temu zaprzecza. To są pomówienia natury politycznej, silnej żydowskiej mafii, której się Berlusconii wielokrotnie naraził. Ta pani prokurator ryzykuje życie, nastroje we Włoszech są takie, że może się zdarzyć wszystko, lłacznie z polowaniem na sędziów, posłów, prokuratorów , jak na dziką zwierzynę. Ta pani gra z ogniem i może w końcu zapłacić za to własnym życiem . Tak w skrócie wygląda sytuacja społeczno-polityczna we Włoszech . Jeżeli ktoś krzyknie na ulicy w Europie: " łapaj go , bo żyd i trzeba zabić", to się to najprędzej stanie właśnie tam . A potem pójdzie po całej Europie , jak w zabawie z zapałkami.

 • krzywelustro

  Oceniono 6 razy 2

  Będzie się musiał przestawić z "bunga-bunga" na "jesień średniowiecza".

 • nf123

  Oceniono 4 razy -2

  zastrzelić kurwę

 • k.janik

  Oceniono 3 razy 3

  Berlusconi zblatuje tą sprawę, a pani prokurator summa sumarum marnie skończy.Włochy to bardzo skorumpowany kraj, a Berlusconi ma duże wpływy i jeszcze więcej pieniędzy.

 • lot-condora

  Oceniono 3 razy -1

  @wmc-33

  Blablabla - a w Polsce to księża niewinnych chłopczyków bzykają.
  Za to we Włoszech to premier bzykał dziewczynki bo były niegrzeczne.

 • kibic_rudego

  Oceniono 14 razy 0

  "zażądała prokurator" coś jak nasza Środa.
  Babę powinni wywalić z roboty za seksizm, ona zachowuje się jak zona na rozprawie rozwodowej

 • prerekwizyt

  Oceniono 7 razy 1

  Zgadzam sie ze "strona Berlusconiego", ze to walka polityczna. Kto zna realia wloskie, wie, dlaczego tak przypuszczam.

 • benek_z_watykanu

  Oceniono 4 razy 0

  Nie palam sympatia do Berlusconiego i sa sprawy za ktore powinien dostac po lapach.Jednak sadzenie Go za bunga bunga jest zwyklym chamstwem i checia odegrania sie na nim..."Bidulka" Ruby to nie dosc,ze prostytutka to do tego wyjatkowo wyrachowana suka - doskonale wiedziala z kim idzie i co za to dostanie.Za zlamanie tego powinna zostac ukamieniowana...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje