Narodowcy lansują się na Madonnie. I chcą Narodowego

Marsz Niepodległości w 2011 roku

Marsz Niepodległości w 2011 roku (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

W tym roku organizatorzy Marszu Niepodległości postanowili przypomnieć o sobie już w maju.
"W imieniu Stowarzyszenia 'Marsz Niepodległości' zwracam się z wnioskiem o nieodpłatne udostępnienie Stadionu Narodowego na potrzeby imprezy kulturalnej w dniu 11 listopada 2013 roku" - wnioskuje do minister sportu Joanny Muchy Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości".

I wyjaśnia: "W tym roku chcielibyśmy połączyć manifestację z okazji Święta Niepodległości z koncertem o charakterze patriotycznym". Informuje też, że tegoroczny marsz (jak zwykle pójdzie w nim ONR i Młodzież Wszechpolska) będzie wyjątkowo liczny. "Jedynym tego typu obiektem w Warszawie, zdolnym pomieścić większość uczestników marszu, jest Stadion Narodowy" - zapowiada w liście do minister.

A skoro Stadion - jak to ujmuje Tumanowicz - za darmo dostała "kontrowersyjna artystka Madonna", to tym bardziej należy się to patriotycznej młodzieży z Ruchu Narodowego.

A może Belweder?

Ton pisma z odwołaniem się do przykładu Madonny trąci jawną drwiną. Widać gołym okiem, że narodowcy postanowili odegrać się na resorcie, który jak poinformowaliśmy kilka dni temu, stracił na ubiegłorocznym koncercie megagwiazdy ok. 5 milionów złotych i teraz NIK zarzuca mu niegospodarność.

Ale pismo oficjalnie wpłynęło do ministerstwa, więc należy spodziewać się oficjalnej odpowiedzi. Na razie jej jeszcze nie ma, bo pismo wpłynęło dziś.

W liście nie ma szczegółów scenariusza zapowiadanej "imprezy kulturalnej", ale z doświadczenia wiadomo, że na imprezach narodowców 11 listopada odpala się race, są bijatyki z policją i kulturalne wezwania do "obalenia republiki Okrągłego Stołu".

A tak bardziej serio - w tym czasie Stadion Narodowy jest zarezerwowany na szczyt klimatyczny, którego część obrad będzie tam prowadzona.

Dlatego patriotyczna młodzieży z Ruchu Narodowego, proponuję wam czym prędzej wysłać też wniosek do Kancelarii Prezydenta o "nieodpłatne udostępnienie" Belwederu. Co prawda pojemność mniejsza niż Stadionu Narodowego, ale za to jaki prestiż. A i do pomnika Dmowskiego - gdzie kończą się Marsze Niepodległości (bywa, że paleniem samochodów) - rzut beretem.

Zobacz także
 • Stadion Narodowy w Warszawie został wybudowany w miejscu Stadionu Dziesięciolecia. Święto czytelników i pisarzy na Stadionie Narodowym
 • Koncert Madonny na Stadionie Narodowym odbył się 1 sierpnia 2012 roku Min. Sportu straciło miliony na koncercie Madonny
 • Koncert Madonny na Stadionie Narodowym "Madonna? Żałosna jakość, nic nie słychać". Wasze głosy
Komentarze (27)
Narodowcy lansują się na Madonnie. I chcą Narodowego
Zaloguj się
 • ulebyk

  Oceniono 4 razy 0

  Nie lansują się "droga redackjo" bo żeby lansowac się na tej podstarzałej pruchwie w gołym ci...kiem to trzeba być wyznawcą Wyborczej chyba albo innym przygłupem tylko normalnie pytają o udostępnienie obiektu, który ma służyć narodowi a są jego częścią i mają impreze na dziesiątki tysięcy ludzi. Czyli nic dziwnego.

  Oczywiście tzw. ból dupy funkcjonariuszy i wyznawców Michnika wchodzi tu w grę. Dofinansowanie koncertu pomarszczonej prostytutki jest OK (podobnie jak wieczne dofinansowywanie książek Michnika z ministerstwa) ale już udostępnienie obiektu tym, którzy odstają od linii ideologicznej michnikowszczyzny? Aj waj! To być nie może!

 • endrju-kowal

  Oceniono 3 razy 1

  Tacy z nich patrioci jak z koziego odbytu pewna sakiewka.

 • gadzeta.pl

  Oceniono 2 razy 2

  Macie sovieckiego Pulitzera w kieszeni :)

 • trum4n

  0

  a kiedy wielki kongres?

 • whitetooth

  Oceniono 4 razy 0

  I znowu pewnie nastąpi prowokacja tajniaków. I władza zrobi z tego przesłankę na delegalizację skrajnej prawicy. Po Marszu w 2011 r. postanowiono ograniczyć wolność zgromadzeń.

 • szaalony

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe co będzie grane na koncercie patriotycznym ? Śpiewane będą razem z publiką Pieśni Legionowe, Żołnierskie i Rota, czy może wystąpi "Szwadron 97" i młode zespoły "RAC" wykonujące muzykę Konkwisty 88, Skrewdrivera .. ? Lub co gorsze, wystąpią one w towarzystwie pieśni patriotycznych. Piłsudski się przewraca w grobie, i Konopnicka też.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 8 razy -2

  narorowcy do gazu ścierwa

 • phillip_lee_81

  Oceniono 3 razy 1

  Na deficytowym Stadionie Śląska Wrocław Dutkiewicz powinien zorganizować koncert Shakiry
  Stadion by na siebie zarobił

 • de27

  Oceniono 4 razy 4

  Powinni domagac sie tez 6 milionow zlotych.

  W koncu Polskie ministerstwo powinno popierac koncerty patryjotyczne.

  Przyda sie tez regulamin dotowania koncertow przez ministerstwo sportu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje