Narodowcy lansują się na Madonnie. I chcą Narodowego

13.05.2013 15:00
Marsz Niepodległości w 2011 roku

Marsz Niepodległości w 2011 roku (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

W tym roku organizatorzy Marszu Niepodległości postanowili przypomnieć o sobie już w maju.
"W imieniu Stowarzyszenia 'Marsz Niepodległości' zwracam się z wnioskiem o nieodpłatne udostępnienie Stadionu Narodowego na potrzeby imprezy kulturalnej w dniu 11 listopada 2013 roku" - wnioskuje do minister sportu Joanny Muchy Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości".

I wyjaśnia: "W tym roku chcielibyśmy połączyć manifestację z okazji Święta Niepodległości z koncertem o charakterze patriotycznym". Informuje też, że tegoroczny marsz (jak zwykle pójdzie w nim ONR i Młodzież Wszechpolska) będzie wyjątkowo liczny. "Jedynym tego typu obiektem w Warszawie, zdolnym pomieścić większość uczestników marszu, jest Stadion Narodowy" - zapowiada w liście do minister.

A skoro Stadion - jak to ujmuje Tumanowicz - za darmo dostała "kontrowersyjna artystka Madonna", to tym bardziej należy się to patriotycznej młodzieży z Ruchu Narodowego.

A może Belweder?

Ton pisma z odwołaniem się do przykładu Madonny trąci jawną drwiną. Widać gołym okiem, że narodowcy postanowili odegrać się na resorcie, który jak poinformowaliśmy kilka dni temu, stracił na ubiegłorocznym koncercie megagwiazdy ok. 5 milionów złotych i teraz NIK zarzuca mu niegospodarność.

Ale pismo oficjalnie wpłynęło do ministerstwa, więc należy spodziewać się oficjalnej odpowiedzi. Na razie jej jeszcze nie ma, bo pismo wpłynęło dziś.

W liście nie ma szczegółów scenariusza zapowiadanej "imprezy kulturalnej", ale z doświadczenia wiadomo, że na imprezach narodowców 11 listopada odpala się race, są bijatyki z policją i kulturalne wezwania do "obalenia republiki Okrągłego Stołu".

A tak bardziej serio - w tym czasie Stadion Narodowy jest zarezerwowany na szczyt klimatyczny, którego część obrad będzie tam prowadzona.

Dlatego patriotyczna młodzieży z Ruchu Narodowego, proponuję wam czym prędzej wysłać też wniosek do Kancelarii Prezydenta o "nieodpłatne udostępnienie" Belwederu. Co prawda pojemność mniejsza niż Stadionu Narodowego, ale za to jaki prestiż. A i do pomnika Dmowskiego - gdzie kończą się Marsze Niepodległości (bywa, że paleniem samochodów) - rzut beretem.

Zobacz także
Komentarze (27)
Zaloguj się
 • maximus9044

  Oceniono 84 razy 52

  ", to tym bardziej należy się to patriotycznej młodzieży z Ruchu Narodowego."

  Chyba zamaskowanym bandytom z ruchu narodowego (specjalnie małą literą) bandytom którzy nie mają odwagi wyjść na manifestację z odkrytą twarzą!!!! Tfu faszyści!

 • spluwa-orginal

  Oceniono 43 razy 31

  Te ,Hofmanku ,ZUS-owski utrzymanku ,a moze by tak klub PiS -u ,ze skladek sie dolozyl ?
  No przeciez zaoszczedziliscie na Rogalskim .
  Patriotom nie pomozecie ?

 • vomitorium1

  Oceniono 28 razy 22

  " ... to tym bardziej należy się to patriotycznej młodzieży z Ruchu Narodowego."
  skąd
  ta młodzież wie
  że jest patriotyczna ?

 • 3miastoorg

  Oceniono 32 razy 20

  Wynająć im. Zaprosić. Utopić.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 19 razy 9

  Udostępnić bezpłatnie Koszyk Wiklinowy Narodowy i zbombardować.

 • soldadura104

  Oceniono 7 razy 7

  Narodowcy mogą zrobić koncert pieśni narodowych śpiewanych przez gwiazdy.

 • emeni

  Oceniono 29 razy 7

  Ja jestem za, pod warunkiem że na koncercie patriotycznym wystąpią Graveland, Honor, Szwadron 97 i Konkwista 88 a nie jakieś smętne popowe cioty, w których gustuje prawica ;)

 • szaalony

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe co będzie grane na koncercie patriotycznym ? Śpiewane będą razem z publiką Pieśni Legionowe, Żołnierskie i Rota, czy może wystąpi "Szwadron 97" i młode zespoły "RAC" wykonujące muzykę Konkwisty 88, Skrewdrivera .. ? Lub co gorsze, wystąpią one w towarzystwie pieśni patriotycznych. Piłsudski się przewraca w grobie, i Konopnicka też.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje