Hiszpania. Wpadł przestępca z brytyjskiej top listy poszukiwanych

13.05.2013 07:38
Zatrzymanie Morana w jego hiszpańskiej willi

Zatrzymanie Morana w jego hiszpańskiej willi (Fot. ap)

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii został ujęty, kiedy odpoczywał w swojej luksusowej willi w Costa Blanca w Hiszpanii - donosi BBC News. 31-latek ukrywał się od 2009 roku
31-letni Andrew Moran z Manchesteru w 2005 roku wraz z kilkoma wspólnikami napadł na strażników Poczty Królewskiej w miejscowości Colne i ukradł im 25 tys. funtów. Policja aresztowała go dopiero w 2009 roku, jednak mężczyźnie udało się uciec, zanim został skazany.

Przez kolejne lata Moranowi udało się uniknąć złapania dzięki fałszywym dowodom tożsamości, którymi się posługiwał, oraz częstym zmianom wyglądu. W końcu jednak, dzięki współpracy brytyjskiej i hiszpańskiej policji, udało się go namierzyć.

Przestępca został ujęty przez antyterrorystów w piątek, kiedy opalał się w swojej luksusowej posiadłości w Costa Blanca w Hiszpanii. W trakcie zatrzymania 31-latek próbował uciec, jednak mu się to nie udało. W jego willi policjanci znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych, pistolety z amunicją i maczety.

Moran znajdował się na top liście najbardziej poszukiwanych w Wielkiej Brytanii przestępców. Jak informuje BBC News, w listopadzie ubiegłego roku policji prawie udało się go zatrzymać. Podczas pościgu na jednej z hiszpańskich autostrad staranował on jednak dwa radiowozy i uciekł.

Zobacz także
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 52 razy 46

  "Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii został ujęty, kiedy odpoczywał w swojej luksusowej willi w Costa Blanca w Hiszpanii."
  "31-letni Andrew Moran z Manchesteru w 2005 roku wraz z kilkoma wspólnikami napadł na strażników Poczty Królewskiej w miejscowości Colne i ukradł im 25 tys. funtów.
  ==================================================================
  Musiał dobrze zainwestować te 25 tys. funtów , chyba, że było to 25 tysięcy funtów ...platyny?

 • radek_sziwa

  Oceniono 40 razy 38

  "napadł na strażników Poczty Królewskiej w miejscowości Colne i ukradł im 25 tys. funtów.". Mega Kozak!! Cale 25 tysiakow im buchnal, kradziez stulecia, neiwatpliwie to jest Krol brytyjskiego podziemia, takiego zlodzieja operujacego na taka niespotykana skale Zjednoczone Krolestwo nie widzialo od czasow Henryka VIII.

 • gti35

  Oceniono 39 razy 25

  Tłumoka tłumaczącego te notatkę informuje uprzejmie, że Costa Blanca to nie jest miejscowość, lecz region geograficzny, dokładniej część wybrzeża śródziemnomorskiego. Posiadłość znajduje się więc NA Costa Blanca, a nie W. Tak jak znajdowała by się na Pomorzu a nie w Pomorzu

 • kluska11

  Oceniono 21 razy 19

  Tą posiadłość za te ukradzione 25tys funcioli kupił?
  To albo w Hiszpani są bardzo tanie posiadłości albo nie wiemy o wszystkim.

 • gogo2012

  Oceniono 14 razy 12

  Wow!!!

  Skok tysiąclecia na 25 tysięcy funtów!!!!

  Największy zbrodniarz wszechczasów który wziął jako zakładnika hiszpańską willę razem z wycieraczką, kredensem i klopem został w końcu ujęty!!!

  Próbował się opalać - ham jeden!!!! Jak on mógł kiedy my w pocie czoła musimy czytać o jego zbrodniach!?

  W akcji brały udział 3 owczarki, 5 kucharzy i 18 elikopteruuffff!!!!

  Od tej chwili Bank Królewski w Zjednoczonej Wyspie odetchnął z ulgą.
  Kasiarz tysiąclecia ujęty.
  Kryzysu nie będzie.
  Można inwestować w ryzykowne rynki i fundusze :D

 • dzromano

  Oceniono 9 razy 7

  Nie ma asa, jak cię giwere przyłożą, nawet największy zabijaka się po..sra w majty /vide fot. nr 3/.

 • vomitorium1

  Oceniono 5 razy 5

  pewnie z łupu
  nie ma ani grosza
  (wszystko wydał
  na kwaśne cukierki (?))

 • abcdefg1313

  Oceniono 2 razy 2

  Zlal sie maczeciarz jeden.

 • czarny-cezar2

  Oceniono 1 raz 1

  to sirota a nie gangster,naszym bandziorom to mógł by lampy pucować! i to tym zwykłym bandziorom a tym z rządu to by się musiał w kolejkę zarejestrować

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX