Hiszpania. Wpadł przestępca z brytyjskiej top listy poszukiwanych

Zatrzymanie Morana w jego hiszpańskiej willi

Zatrzymanie Morana w jego hiszpańskiej willi (Fot. ap)

Jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Wielkiej Brytanii został ujęty, kiedy odpoczywał w swojej luksusowej willi w Costa Blanca w Hiszpanii - donosi BBC News. 31-latek ukrywał się od 2009 roku
31-letni Andrew Moran z Manchesteru w 2005 roku wraz z kilkoma wspólnikami napadł na strażników Poczty Królewskiej w miejscowości Colne i ukradł im 25 tys. funtów. Policja aresztowała go dopiero w 2009 roku, jednak mężczyźnie udało się uciec, zanim został skazany.

Przez kolejne lata Moranowi udało się uniknąć złapania dzięki fałszywym dowodom tożsamości, którymi się posługiwał, oraz częstym zmianom wyglądu. W końcu jednak, dzięki współpracy brytyjskiej i hiszpańskiej policji, udało się go namierzyć.

Przestępca został ujęty przez antyterrorystów w piątek, kiedy opalał się w swojej luksusowej posiadłości w Costa Blanca w Hiszpanii. W trakcie zatrzymania 31-latek próbował uciec, jednak mu się to nie udało. W jego willi policjanci znaleźli kilkanaście telefonów komórkowych, pistolety z amunicją i maczety.

Moran znajdował się na top liście najbardziej poszukiwanych w Wielkiej Brytanii przestępców. Jak informuje BBC News, w listopadzie ubiegłego roku policji prawie udało się go zatrzymać. Podczas pościgu na jednej z hiszpańskich autostrad staranował on jednak dwa radiowozy i uciekł.

Zobacz także
 • Naw Kham, jeden ze skazanych, wyprowadzany na egzekucję Chiny uśmiercą 4 gangsterów za zabicie 13 Chińczyków. I pokażą to na żywo w TV
 • 28 gangsterów wpadło dzięki... dziewczynie bossa mafii
Komentarze (17)
Hiszpania. Wpadł przestępca z brytyjskiej top listy poszukiwanych
Zaloguj się
 • ce65

  0

  A za co kupil sobie ta posiadlosc,warta kilka milonow euro,czytalem o tym w prasie zichodniej-co,tego juz nie podaja nasi,,pisatiele,,.Te 25 tys funtow to bzdura,jemu nazbieralo sie o wiele,wiele,wiecej no coz bedzie mial na oplacenie najlepszych ,,papug,,posiedzi lub nie? i wyjdzie w krotkim czasie!!! No problem??? I z tych bogactw.ktore posiada,nic mu nie zabiora,bi juz nie sa jego-przepisane na rodzine!! I co mu zrobia,z czym Wam Polacy to sie kojarzy,no z czym????????

 • czarny-cezar2

  Oceniono 1 raz 1

  to sirota a nie gangster,naszym bandziorom to mógł by lampy pucować! i to tym zwykłym bandziorom a tym z rządu to by się musiał w kolejkę zarejestrować

 • toshiro32

  0

  To ci dopiero sensacja. Ilu takich aresztuje sie codziennie w Polsce czy Europie. O czym tu pisać.Jak już zupełnie brak tematów to zamieszczajcie łdne zdjecia.

 • vomitorium1

  Oceniono 5 razy 5

  pewnie z łupu
  nie ma ani grosza
  (wszystko wydał
  na kwaśne cukierki (?))

 • gogo2012

  Oceniono 14 razy 12

  Wow!!!

  Skok tysiąclecia na 25 tysięcy funtów!!!!

  Największy zbrodniarz wszechczasów który wziął jako zakładnika hiszpańską willę razem z wycieraczką, kredensem i klopem został w końcu ujęty!!!

  Próbował się opalać - ham jeden!!!! Jak on mógł kiedy my w pocie czoła musimy czytać o jego zbrodniach!?

  W akcji brały udział 3 owczarki, 5 kucharzy i 18 elikopteruuffff!!!!

  Od tej chwili Bank Królewski w Zjednoczonej Wyspie odetchnął z ulgą.
  Kasiarz tysiąclecia ujęty.
  Kryzysu nie będzie.
  Można inwestować w ryzykowne rynki i fundusze :D

 • abcdefg1313

  Oceniono 2 razy 2

  Zlal sie maczeciarz jeden.

 • tokontoniejestwolne

  0

  Oznaczone jako nowe na głównej skoro to nawet w tvn24 wczoraj. Nawet nie trzeba angielskiego znać żeby na BBC szukać.

 • radek_sziwa

  Oceniono 40 razy 38

  "napadł na strażników Poczty Królewskiej w miejscowości Colne i ukradł im 25 tys. funtów.". Mega Kozak!! Cale 25 tysiakow im buchnal, kradziez stulecia, neiwatpliwie to jest Krol brytyjskiego podziemia, takiego zlodzieja operujacego na taka niespotykana skale Zjednoczone Krolestwo nie widzialo od czasow Henryka VIII.

 • dzromano

  Oceniono 9 razy 7

  Nie ma asa, jak cię giwere przyłożą, nawet największy zabijaka się po..sra w majty /vide fot. nr 3/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje