Program w obronie Berlusconiego nadany w TV w przeddzień jego procesu

13.05.2013 06:53
Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi (Fot. Shane McMillan AP)

W przeddzień mowy oskarżycielskiej na procesie Silvio Berlusconiego w tzw. sprawie Ruby, czyli korzystania z prostytucji nieletnich, telewizja byłego premiera Włoch nadała wczoraj wieczorem specjalny program w jego obronie. Odrzucono w nim tezy prokuratury
Widzowie stacji Canale 5 po raz pierwszy zobaczyli salony w rezydencji Berlusconiego w Arcore, gdzie odbywały się słynne przyjęcia z udziałem młodych kobiet, nazywane "bunga bunga".

Program, nadany w przeddzień kluczowej rozprawy przed sądem w Mediolanie, zatytułowano "Wojna dwudziestoletnia. Ruby, akt ostatni". Film stanowiący rekonstrukcję tzw. sprawy Ruby, czyli nieletniej wówczas bohaterki zabaw, był próbą obalenia tez prokuratury, jakoby dochodziło w ich trakcie do prostytucji i orgii.

Duży materiał filmowy wraz z wywiadami z Silviem Berlusconim i z Ruby skonstruowano jak wielką mowę obrończą, przygotowaną w związku z oczekiwanym wkrótce zakończeniem procesu.

Zawarte w tytule sformułowanie "wojna dwudziestoletnia" odnosi się do dwóch dekad obecności magnata medialnego na scenie politycznej Włoch i jego licznych spraw sądowych wytaczanych, zdaniem Berlusconiego i jego zwolenników, w ramach walki z nim. Dlatego w materiale znalazły się też komentarze do innych jego procesów, na przykład w sprawie korupcji.

Pieniądze dla Ruby gestem "hojności i uprzejmości"

Stacja telewizyjna określiła zaprezentowany program specjalny jako rezultat "śledztwa dziennikarzy", którzy chcieli przedstawić prawdę na temat problemów byłego premiera z wymiarem sprawiedliwości.

Ekipa telewizji Berlusconiego weszła do jego posiadłości na północy Włoch i pokazała scenerię przyjęć, które on sam opisuje jako "eleganckie kolacje". Można było zobaczyć jadalnię z bardzo długim stołem, salę kinową z fotelami w kolorze kremowym, a nawet dyskotekę udekorowaną sztandarami jego pierwszej partii, Forza Italia.

Ruby, czyli Marokanka Karima El Mahroug, powiedziała w wywiadzie, że nigdy nie była prostytutką i że nigdy nie uprawiała seksu z byłym premierem. - Byłam przeciwna temu stylowi życia - podkreśliła. Wyjaśniła, że pieniądze, jakie otrzymała od Berlusconiego (57 tysięcy euro), pozwoliły jej "godnie żyć przez ponad rok". On sam stwierdził zaś, że kwota ta była gestem "hojności i uprzejmości". Zauważył, że Ruby, córka imigrantów, "wzbudzała wyłącznie uczucie litości".

Były szef rządu zapewnił, że w tym, co działo się w jego rezydencji, nie było żadnych "anomalii". Tym, którzy twierdzą inaczej, zarzucił "wrogie zamiary" pod jego adresem. - Nie mam nic do ukrycia - oświadczył były premier w programie, nadanym w przeddzień mowy oskarżycielskiej prokurator Ildy Boccassini.

Zobacz także
Komentarze (5)
Program w obronie Berlusconiego nadany w TV w przeddzień jego procesu
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 3 razy -1

  1. Forza Italia bywała partią o największym poparciu społecznym we Włoszech. Byłoby dziwne gdyby jej zwolennikom kneblować usta w przeddzień procesu wytoczonego jej wieloletniemu nieformalnemu przywódcy.
  2. Trudno się spodziewać aby osoba miliardera SB budziła sympatię wśród Polaków z których coraz większy odsetek szuka zatrudnienia poza granicami kraju, również we Włoszech.
  3. Tym bardziej że osobista przyjaźń SB z Putinem jest powszechnie komentowana w świecie, również wśród znanych z rusofobii Polaków.
  www.google.pl/imgres?imgurl=http://mindthis.ca/wp-content/uploads/2012/08/medvedev-putin-berlusconi.jpg&imgrefurl=http://mindthis.ca/russian-foreign-policy/&h=662&w=1000&sz=457&tbnid=JcE7y0_FvyXv6M:&tbnh=90&tbnw=136&zoom=1&usg=__7zlfQ02VEPpagfaIW8MxV43Jadc=&docid=_efLUKK_K6u-oM&hl=pl&sa=X&ei=t52QUbXPMeS64ASZ5oD4CQ&sqi=2&ved=0CDEQ9QEwAQ&dur=2441
  Słynna kurtka, prezent od Putina, była nawet powodem zamachu

 • vomitorium1

  Oceniono 4 razy 2

  wesołe jest życie staruszka ....
  ( w naszym domu
  też czsami
  (razem z koleżankami pensjonaruszkami)
  organizujemy
  "tańcujące herbatki")

 • el_bigos

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo jaskrawy przykład na to co mogą media i jak wygląda w nich manipulacja.

 • dziadekjam

  Oceniono 8 razy 0

  Co to znaczy demokracja! "Bezstronna" telewizja Berlusconiego broni Berlusconiego, a w Polsce lud się burzy, że telewizja rządowa broni rząd. Ciemnogród, psia mać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje