"Tusk kręci Piechocińskim, jak chce". Coraz więcej ludowców uważa, że wybór Piechocińskiego na prezesa PSL był błędem

13.05.2013 06:00
Od zdetronizowania Waldemara Pawlaka minęło już pół roku, ale spór pomiędzy stronnikami starego i nowego prezesa wciąż się tli - piszą w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Agata Nowakowska i Dominika Wielowieyska. - Pawlak był traktowany jako poważny, choć męczący partner, a Piechociński wyraźnie Tuska irytuje. Bo Piechociński dużo gada na okrągło, ale niewiele z tego wynika - mówi polityk PO
Piechociński pogubił się w sprawie memorandum o gazociągu jamalskim, o decyzjach personalnych w rządzie dowiadywał się z mediów, jakby Tusk zwyczajnie go lekceważył. Tusk i Pawlaka o wielu rzeczach nie informował, ale Pawlak robił minę sfinksa i sprawiał wrażenie, że jest na bieżąco. Tymczasem Piechociński szczerze wyznaje, że nie ma o niczym zielonego pojęcia - piszą dziennikarki "GW".

- Tusk kręci Piechocińskim, jak chce. Prezes nie ma wokół siebie doświadczonych ludzi, ma młodziaków, np. Tomasza Jędrzejczaka, którego zrobił sekretarzem stanu w kancelarii premiera. Jędrzejczak zasłynął z rozdawania ministrom cukierków. I to tyle, jeśli chodzi o kreatywność polityczną tej ekipy - ironizuje działacz Stronnictwa.

Ale Piechociński ma też gorących obrońców. - Widzę, że zaczął się sezon na grillowanie Piechocińskiego - irytuje się b. minister rolnictwa Marek Sawicki. - Tym wszystkim, którzy tak narzekają, radziłbym, aby wzięli się ostro do roboty, zamiast chodzić po mediach i pomstować. Piechociński ma wokół siebie młodych ludzi, i dobrze. To daje Stronnictwu siłę. Może na początku muszą się oni nauczyć, jak się orientować w wielkiej polityce, ale dadzą radę - mówi kategorycznie Sawicki. - Gdyby młody Pawlak dwadzieścia lat temu słuchał rad starych wyg z ZSL, daleko by nie zaszedł.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Zobacz także
Komentarze (63)
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 64 razy 50

  Pewnie kilu starych wyjadaczy straciło posady to i Piechociński się nie podoba . Normalne

 • bioder65

  Oceniono 65 razy 49

  A ja czekam kiedy cała ta partia koryciarzy zostanie poza parlamentem,a jej członkowie wrócą na swoje miejsce czyli do obsługi inwentarza i orki.

 • 24u

  Oceniono 32 razy 26

  Czy chlopstwo bylo kiedykolwiek z czegokolwiek zadowolone?Napewno sa mistrzami Polski w narzekaniu.

 • magic3

  Oceniono 32 razy 18

  Jak by ktoś nie wiedział: PSL jest największą partią w Polsce-ponad 140 000 członków regularnie płaci składki. Tylu nie ma ani PO, ani PiS. Tak więc Państwo Polskie ma najwięcej" towarzyszy do wykarmienia" w peeselu.

 • dumlat

  Oceniono 14 razy 14

  Piechoocinski to jest zwykła, pospolita ględa maćkowa i nic wiecej, Logorea sączaca się z jego ust jest nie do wytrzymania, to po prostu słowa, słwoa, slowa, i to otoczenie, wzial sobie na wspołpracowników samych młodziaków dyrelanow i oni go zgrilluja sa Sawcki ??/ niech lepiej pilnuej swojej kochaneczki z Ministerstwa Rolnictwai Rozwoju Wsi, ktora kieruje tzw. promocją,a a ta promocja Panie eks - Ministrze Sawcki leży i kwiczy, Wie Pan czy nie ?????????????? Juz lepiej byś sie Pan zamknał. Nim sie ci młodzi doradcy czegokolwiek naucza to bedzie po PSL-u :-)))))

 • antyksen

  Oceniono 13 razy 13

  No i dobrze. Powinien jeszcze tak nim "zakręcić", żeby wreszcie wprowadzono podatki i składki dla mieszkańców wsi takie same, jak obowiązują pozostałych obywateli tego kraju.
  Dość dotowania wsi przez miasto.

 • nepotyzm_po

  Oceniono 31 razy 9

  Tusk kręci nie tylko nim. On kręci wszystkimi Polakami, z jedną różnicą:

  ci, którzy mają sowite ochłapy z pańskiego stołu i zblatowani dziennikarze

  zaciskają zęby i robią to co Tusk wymyśli by ŻYŁO SIĘ IM LEPIEJ.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje