Weszli do pociągu Eurostar z pistoletem z drukarki 3D. Ochrona nie zareagowała

Dziennikarze brytyjskiego dziennika ?Daily Mail? za pomocą drukarki trójwymiarowej wydrukowali składany, jednostrzałowy pistolet liberator. Z rozłożoną na trzy części bronią wsiedli do pociągu Eurostar jadącego z Londynu do Paryża. Ochrona nie zwróciła na nich uwagi. Po wejściu do wagonu reporterzy złożyli pistolet i swobodnie poruszali się z nim po wagonach.
Para reporterów bez żadnych trudności przeszła kontrolę na stacji kolejowej w Londynie - informuje serwis Dailymail.co.uk. Zasady bezpieczeństwa w pociągach Eurostar są podobne do tych, które stosuje się na lotniskach. Oznacza to, że dziennikarze nie powinni mieć możliwości wniesienia - nawet rozłożonego na części - pistoletu do pojazdu.

Jednak pracownicy ochrony nie nabrali żadnych podejrzeń i bez problemu wpuścili reporterów do wagonu. Dziennikarze złożyli broń w całość i swobodnie poruszali się z nią po pociągu. - Pozowaliśmy z pistoletem do zdjęć obok niczego niepodejrzewających pasażerów - napisali autorzy prowokacji.

Eurostar: Musimy w pełni zrozumieć ten problem

Plastikowy liberator, mimo że wygląda jak zabawka, może strzelać prawdziwymi pociskami. Ładuje się go nabojem o kalibrze 38. Za pomocą takiej broni można zabić. Akcję "Daily Mail" skomentował rzecznik prasowy Eurostar. - Eurostar ma bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa z kilkoma kontrolami, które są wymagane przez władze w celu ochrony tunelu pod kanałem La Manche. Bardzo poważnie traktujemy te kwestie - powiedział. - Natychmiast przeprowadzimy śledztwo, które pozwoli nam w pełni zrozumieć ten problem - zapowiedział rzecznik.

Liberator to pierwszy na świecie pistolet wyprodukowany za pomocą drukarki 3D. Stworzył go 25-letni student prawa Cody Wilson. Zamieścił on również w internecie schematy broni oraz poradnik o tym, jak za pomocą drukarki 3D zbudować liberatora. Wilson został za to ostro skrytykowany, zaczął dostawać anonimowe pogróżki.

Zobacz rozmowę z twórcą liberatora:Komentarze (140)
Weszli do pociągu Eurostar z pistoletem z drukarki 3D. Ochrona nie zareagowała
Zaloguj się
 • meembla

  0

  Czy udało im się wnieść również amunicję, czy planowali strzelać plasteliną?

 • marfi

  Oceniono 1 raz 1

  prowokacja, po której zaostrzą upierdliwe kontrole a poziom bezpieczeństwa się nie zmieni
  sami się proszą o zamordyzm, idioci

 • wietke.realista

  Oceniono 1 raz 1

  drukarka 3D -zabawka do kontroli polityków
  osobiście wydrukował bym najpierw bata........

 • funkenschlag

  Oceniono 2 razy 2

  Można sobie kupić nóż ceramiczny, który nie jest wykrywany na lotniskach, a zabić to można bez narzędzi.

 • cztery44442

  Oceniono 3 razy 1

  Zachowanie brytyjskich dziennikarzy jest idiotyczne ale widocznie tylko na tyle było ich stać. Obecnie zwykli pasażerowie będą ponosili tego konsekwencje, czyli będą sprawdzani przez pół godziny albo i więcej zanim wsiądą do Eurostar. Czasami odnoszę wrażenie, że części osób, które podjęły się tej profesji brakuje piątej klepki. Czytelnicy bardziej chcą rzetelnej informacji aniżeli przesadnych sensacji jak niektórym dziennikarzom się wydaje.

 • mniklasp

  Oceniono 4 razy 2

  ciekawe jak policja w Europie potarktuje tych glupkow dziennikarskich, daja instrukcje jak wniesc pistolet do pociagu czy budynku publicznego. Tak wlasnie sie darmowo szkoli terrorystow

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 0

  No, dobrze - wolnosc jak w USA.

 • pedersdorfer

  Oceniono 6 razy 2

  !Te akcje przeprowadzane przez masonskie MEDIA mamją za zadanie zastraszanie społeczeństw ,podgrzewanie niby aktów terroryzmu.Medialni,Polityczni,Korporacyjni Manipulatorzy wymyślony na ich urzytek TERRORYZM ma za zadanie spacyfikowanie społeczeństw trzymanie ich cały czas w Strachu I co najważniejsze ustalanie takiego prawa by kontrolowac Obywatela od urodzenia aż do śmiercie,by można go zamknąc inwigilowac w każdym miejscu I czasie.Jezeli ktoś chce kogos zabić to to zrobi bez PISTOLETU .Zrobi to nożem,młotkiem,Siekierą ,Długopisem wsadzi mu w OKO ,możliwości zadania śmierci jest mnustwo.Czemu zawsze w prowokacjach chodzi o BROŃ? Bo Uzbrojonego w Broń społeczeństwa Boi się Bandycka WŁADZA,Korporacje <bankierzy by społeczeństwa NIE pozbawili ich Kontroli nad pieniędzmi,nad sprawowaną Mafijnie władzą .w Polsce nie można legalnie posiadac nawet bezurzytecznego pistoletu gazowego.A człowieka mozna zabic jak w/w oraz samochodem ,ile ludzi ginie na drogach I tym sie nikt zbytnio nie przejmuje ,dziury w drogach nadal są .Takie artykuły ,takie gadki to manipulacje .

 • pedersdorfer

  Oceniono 4 razy 2

  Te akcje przeprowadzane przez masonskie MEDIA mamją za zadanie zastraszanie społeczeństw ,podgrzewanie niby aktów terroryzmu.Medialni,Polityczni,Korporacyjni Manipulatorzy wymyślony na ich urzytek TERRORYZM ma za zadanie spacyfikowanie społeczeństw trzymanie ich cały czas w Strachu I co najważniejsze ustalanie takiego prawa by kontrolowac Obywatela od urodzenia aż do śmiercie,by można go zamknąc inwigilowac w każdym miejscu I czasie.Jezeli ktoś chce kogos zabić to to zrobi bez PISTOLETU .Zrobi to nożem,młotkiem,Siekierą ,Długopisem wsadzi mu w OKO ,możliwości zadania śmierci jest mnustwo.Czemu zawsze w prowokacjach chodzi o BROŃ? Bo Uzbrojonego w Broń społeczeństwa Boi się Bandycka WŁADZA,Korporacje <bankierzy by społeczeństwa NIE pozbawili ich Kontroli nad pieniędzmi,nad sprawowaną Mafijnie władzą .w Polsce nie można legalnie posiadac nawet bezurzytecznego pistoletu gazowego.A człowieka mozna zabic jak w/w oraz samochodem ,ile ludzi ginie na drogach I tym sie nikt zbytnio nie przejmuje ,dziury w drogach nadal są .Takie artykuły ,takie gadki to manipulacje .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX