Arabia Saudyjska: 6 lat więzienia za nakłanianie do przejścia na chrześcijaństwo

12.05.2013 12:04
Saudyjska policja

Saudyjska policja (Fot. Anonymous ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK)

Na sześć lat więzienia i 300 razów chłosty został skazany przez sąd w Arabii Saudyjskiej Libańczyk za nakłanianie Saudyjki do przejścia na chrześcijaństwo i wyjazdu z kraju - poinformowały w niedzielę lokalne media.
Inny Saudyjczyk usłyszał wyrok dwóch lat więzienia i 200 razów za udzielenie tej młodej kobiecie pomocy w opuszczeniu kraju.

Wyrok wydał sąd w mieście Al-Chubar na wschodzie królestwa, w którym obowiązuje ultraortodoksyjna wersja islamu. Muzułmanom, którzy przejdą na inną religię, grozi kara śmierci.

Saudyjka uciekła do Szwecji

Według lokalnych mediów Saudyjka, której tożsamości nie ujawniono, uciekła do Szwecji, gdzie znajduje się pod opieką organizacji pozarządowych. W nagraniu wideo zapewniła, że sama zdecydowała o przejściu na chrześcijaństwo.

Obaj mężczyźni mogą być jeszcze sądzeni za inne przestępstwa, jak korupcja czy podrabianie dokumentów, które umożliwiły kobiecie wyjazd z kraju bez zgody rodziny. Saudyjki nie mogą podróżować za granicę bez towarzystwa męskiego członka rodziny lub wyraźnej zgody opiekuna.

Adwokat rodziny kobiety oświadczył, że jest zadowolony z wyroku, ale obaj skazani zapowiedzieli, że wniosą apelacje.

Zobacz także
Komentarze (275)
Zaloguj się
 • jawa03

  Oceniono 240 razy 218

  "Muzułmanom, którzy przejdą na inną religię, grozi kara śmierci."
  Tak ostro to chyba nawet nie było w innych totalitarnych ideologiach jak faszyzm czy komunizm.

 • ventura112

  Oceniono 254 razy 208

  Islam powinien zostać zakazany w Europie tak samo jak inne zbrodnicze ideologie jak nazizm czy komunizm

 • jawa03

  Oceniono 176 razy 154

  Niech się muzułmanie nie dziwią że nikt ich nie lubi. Ten artykuł to tylko kropla w morzu prawdy o islamie. Z powodu politcznej poprawności media rzadko informują o wybrykach muzułmanów. Tym bardziej cieszy że są takie artykuły.

  www.euroislam.pl

 • noken

  Oceniono 145 razy 129

  trzeba w końcu nazwać rzecz po imieniu, tradycja (nie religia) na bliskim wschodzie uznaje niewolnictwo uwarunkowane płciowo. Nie ma co owijać w bawełnę, kobieta z kraju arabskiego lub perskiego jest niewolnicąm i co ciekawe jest niewolnicą nawet jeśli jej rodzina wyemigruje do któregoś z zachodnich państw.
  I NIKT NA TO NIE REAGUJE! w berlinie, paryżu, amsterdamie czy kopenhadze nikt się nie czepia muzułmańskich dzielnic, bo to nie jest po myśli multikulturalizmu. Albo nauczcie tych ludzi praw człowieka, albo zamknijcie granice.

 • kermit.dolomit

  Oceniono 141 razy 109

  Za to cała Unia Europejska staje się islamska na własne życzenie W imię MultiKulti i innych lewackich wynalazków z otwartymi ramionami przyjmuje się islamską agresywną stonkę

 • yamako

  Oceniono 174 razy 80

  Każda religia niesie z sobą nietolerancję, która w sprzyjających warunkach przeradza się w przemoc.

 • vomitorium1

  Oceniono 124 razy 74

  myśmy
  to już przerabiali
  w czasie inkwizycji
  (każde
  rozpasanie religijne
  jest niebezpieczne)

 • topiramax

  Oceniono 92 razy 72

  Moja siostra wyszła za muzułmanina i zamieszkała w jego kraju. Nigdy nie zmieniła wyznania i to ją uratowało. Gdy przy operacji wyrostka pojawiły sie komplikacje i trzeba jej było koniecznie zrobić transfuzję nikt męża nie pytał o zgodę, której i tak z powodów religijnych nie wydałby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje