AGH: Nie dostaliśmy żadnego pisma od studentów ws. wydarzeń na juwenaliach

11.05.2013 18:17
- Władze uczelni nie otrzymały żadnego oficjalnego pisma od studentów w sprawie wydarzeń związanych z niebezpiecznym zachowaniem bandytów, którzy zaatakowali studentów w jednym z akademików - napisał w oświadczeniu opublikowanym przez Radio RMF FM rzecznik Akademii Górniczo-Hutniczej Bartosz Dembiński. Sprawa dotyczyła apelu, w którym rzekomi studenci tej uczelni "domagali się zamknięta Miasteczka Studenckiego AGH dla niestudentów". Rzecznik zapewnił też, że "podejmiemy wszelkie kroki, aby juwenalia nadal były wielkim świętem wszystkich studentów".
O rzekomym liście mieszkańców Miasteczka Studenckiego AGH oraz studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie poinformowało Radio RMF FM. "Zwracamy się z prośbą o zamknięcie terenu MS AGH dla niestudentów, uczniów i ludzi 'z miasta', którzy traktują teren MS AGH jako swój własny i bez żadnych skrupułów przyjeżdżają do nas budować złe imię mieszkańców MS AGH" - można było w nim przeczytać.

W oświadczeniu rzecznik uczelni napisał: "Jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z Samorządem Studenckim AGH, jak i organizatorami juwenaliów i nie mają oni z wyżej wspomnianym anonimowym listem nic wspólnego".

Tragedia na juwenaliach

Jak poinformowała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, do awantury doszło około 3 w nocy z piątku na sobotę w grupie mężczyzn w wieku 19-23 lat świętujących juwenalia. Podczas bójki użyto noży. Cztery osoby, studenci w wieku 20-23 lat, zostały ranne i trafiły do szpitali. Jedna z nich została już wypisana. Policja zatrzymała dwóch napastników i zabezpieczyła dwa noże.

Według ustaleń policji napastnicy to mężczyźni w wieku 19-20 lat. Nie są oni studentami. Pijani pojawili się przed akademikiem podczas imprezy studenckiej przy ul. Budryka i szukali zaczepki. Zaatakowali czterech bawiących się studentów, którzy uciekli do pobliskich akademików. Napastnicy dogonili ich i zadali ciosy nożami.

Agresorzy zostali zatrzymani przez policjantów wspólnie z pracownikami ochrony akademika. Będą przesłuchiwani w sobotę lub niedzielę, gdy wytrzeźwieją. Policja przesłuchała już świadków incydentu, którzy potwierdzili przebieg wydarzeń, i zakończyła oględziny na miejscu. - Nie jest wykluczone, że bandytom zostaną przedstawione zarzuty usiłowania zabójstwa - oceniła Zbroja. Jak dowiedziała się krakowska "Gazeta Wyborcza", napastnicy byli już w przeszłości karani za pobicia i wymuszenia rozbójnicze.

Komentarze (67)
Zaloguj się
 • kato-rznik

  Oceniono 254 razy 168

  Połowa bydła nazywana jest "studentami" na wyrost. Piszę tak, bo zachowują się jak bydło.
  Sam byłem studentem i wiem jak to wygląda od środka.
  Połowa z tych ludzi nie powinna nigdy oglądać murów uczelni.

 • szy49

  Oceniono 194 razy 98

  przyłączając się do apelu studentów

  proszę o otoczenie tych akademików murami...

  i

  nie wypuszczaniem poza te mury hordy studentów

  bo chodzą pijani po nocach po Krakowie

  - drą ryja
  - rzygają
  - wrzeszczą
  - śpiewają
  - rzygają po chodnikach
  - szczają po bramach
  itp.

  a ich ulubiona pora na te zabawy to godzina 1,00 - 4,00 w nocy

  .

 • majk64

  Oceniono 141 razy 83

  To nie my, to oni. W tym miasteczku akademickim mieszkają tylko cherubinki , przesłodkie niewiniątka i chodzące wzory cnót wszelakich. . . . .

 • pan_abrahadabra

  Oceniono 75 razy 55

  Po pierwsze: teren uczelni wyższej to strefa generalnie zamknięta dla Policji. NA Uczelni porządku pilnuje Straż.
  Po drugie: najwyraźniej poziom oferty na juwenaliach (tak kulturalnej jak i towarzyskiej) jest w kręgu zainteresowania "ludzi z miasta" oraz wszelkiej maści nożowników.
  Po trzecie: Dwóch "obcych z miasta" poczynia sobie z nożami pośród rzeszy studentów? Za moich czasów zatłukliby nożowników ławkami koszami na śmieci nie mówiąc o płytach chodnikowych tudzież zwykłych butelkach.
  No ale to było kiedyś...

 • felekstankiewicz

  Oceniono 65 razy 55

  Co za zwariowany kraj.Pamietam Juwenalia gdy bylem na studiach w latach1966-1971,normalna wesola zabawa

 • tenare

  Oceniono 84 razy 42

  Uprasza się mieszkańców o nie przeszkadzanie w zabawie pijanym hordom studentów.

 • trombozuh

  Oceniono 66 razy 42

  Dobra rada dla studentów - zamiast apelować, wystarczy zebrać się do kupy. Jest was kilka tysięcy młodych zdrowych chłopów. Znaleźć tych nożowników. I z nimi porozmawiać. Zaręczam, że jeśli rozmowa będzie dobrze poprowadzona, to nikt obcy prędko się tam u was nie pojawi....

 • podanyloginjestzajety

  Oceniono 50 razy 36

  200 wyjazdów karetek do libacji studentów? Czas zmienić zwyczaje! Studenci z lat poprzednich, to inny materiał niż obecnie, niestety.

 • aduerin

  Oceniono 52 razy 28

  drodzy studenci, przestancie chlac, wezcie sie do nauki by uzbierac te 50pare punkcikow na zaliczenie za najdalej 3im razem a nei jak zwykle za 6ym. bedzie bezpieczniej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje