AGH: Nie dostaliśmy żadnego pisma od studentów ws. wydarzeń na juwenaliach

11.05.2013 18:17
- Władze uczelni nie otrzymały żadnego oficjalnego pisma od studentów w sprawie wydarzeń związanych z niebezpiecznym zachowaniem bandytów, którzy zaatakowali studentów w jednym z akademików - napisał w oświadczeniu opublikowanym przez Radio RMF FM rzecznik Akademii Górniczo-Hutniczej Bartosz Dembiński. Sprawa dotyczyła apelu, w którym rzekomi studenci tej uczelni "domagali się zamknięta Miasteczka Studenckiego AGH dla niestudentów". Rzecznik zapewnił też, że "podejmiemy wszelkie kroki, aby juwenalia nadal były wielkim świętem wszystkich studentów".
O rzekomym liście mieszkańców Miasteczka Studenckiego AGH oraz studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie poinformowało Radio RMF FM. "Zwracamy się z prośbą o zamknięcie terenu MS AGH dla niestudentów, uczniów i ludzi 'z miasta', którzy traktują teren MS AGH jako swój własny i bez żadnych skrupułów przyjeżdżają do nas budować złe imię mieszkańców MS AGH" - można było w nim przeczytać.

W oświadczeniu rzecznik uczelni napisał: "Jesteśmy w stałym kontakcie zarówno z Samorządem Studenckim AGH, jak i organizatorami juwenaliów i nie mają oni z wyżej wspomnianym anonimowym listem nic wspólnego".

Tragedia na juwenaliach

Jak poinformowała Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, do awantury doszło około 3 w nocy z piątku na sobotę w grupie mężczyzn w wieku 19-23 lat świętujących juwenalia. Podczas bójki użyto noży. Cztery osoby, studenci w wieku 20-23 lat, zostały ranne i trafiły do szpitali. Jedna z nich została już wypisana. Policja zatrzymała dwóch napastników i zabezpieczyła dwa noże.

Według ustaleń policji napastnicy to mężczyźni w wieku 19-20 lat. Nie są oni studentami. Pijani pojawili się przed akademikiem podczas imprezy studenckiej przy ul. Budryka i szukali zaczepki. Zaatakowali czterech bawiących się studentów, którzy uciekli do pobliskich akademików. Napastnicy dogonili ich i zadali ciosy nożami.

Agresorzy zostali zatrzymani przez policjantów wspólnie z pracownikami ochrony akademika. Będą przesłuchiwani w sobotę lub niedzielę, gdy wytrzeźwieją. Policja przesłuchała już świadków incydentu, którzy potwierdzili przebieg wydarzeń, i zakończyła oględziny na miejscu. - Nie jest wykluczone, że bandytom zostaną przedstawione zarzuty usiłowania zabójstwa - oceniła Zbroja. Jak dowiedziała się krakowska "Gazeta Wyborcza", napastnicy byli już w przeszłości karani za pobicia i wymuszenia rozbójnicze.

Komentarze (67)
AGH: Nie dostaliśmy żadnego pisma od studentów ws. wydarzeń na juwenaliach
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 1 raz 1

  No cóż władze wyższych uczelni wychodząc na przeciw oczekiwaniom samorządów lokalnych kosztem bezpieczeństwa studentów integrują kiboli i miejscowe nacjonalistyczne bydło z żakami. Jest to powód dla którego w Polsce nie powstają zamknięte osiedla akademickie, aby nie było podziału dzielnic dla młodej inteligencji i pospolitego bydła, chamstwa, kibolstwa . Żaki mają się integrować poprzez mieszanie się bydłem aby bydło się lepiej prezentowało, aby bydło brało wzorce .

 • phillip_lee_81

  0

  O rzekomym liście mieszkańców Miasteczka Studenckiego AGH oraz studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie poinformowało Radio RMF FM.

  To wszystko wyjaśnia-wystarczy zobaczyć kto tam pracuje
  Podam kilka nazwisk pseudo-dziennikarzy tam zatrudnionych;

  -Eli Barbur
  -Ewa Drzyzga
  -Kamil Durczok
  -Michał Figurski
  -Marcin Firlej
  -Edward Miszczak
  -Piotr Najsztub
  -Konrad Piasecki
  -Andrzej Zaucha
  -Małgorzata Zawadka

  Wystarczy za komentarz ?????

 • tad42

  Oceniono 2 razy 0

  Kiedyś bardzo trudno było zostać studentem, a dziś każdy nieuk ze słabą maturą z zerem inteligencji dostaje się jak nie na te, to na inne studia. To tacy "studenci" psują pozytywne znaczenie tego słowa. Oczywiście nie bronię tych bandytów, powinni dostać kilka lat ciężkiej pracy fizycznej, albo wysłac ich do Afganistanu jako mięso armatnie.

 • mate29

  Oceniono 1 raz 1

  Przywrócić szkolenie wojskowe (albo coś podobnego) bo studenci będą tylko uciekać przed pijanymi gnojkami !

 • poznan56

  Oceniono 2 razy 0

  "Nie chcemy bac sie wychodzic ..." - no calkiem niezle koledzy studenci ... dwa bezokoliczniki i jeden czasownik w krotkim zdaniu. Moze nalezaloby wrocic na lekcje polskiego?

 • zalobanarodowa

  0

  Apeluję o usunięcie z AGH innych kierunków niż górnictwo i hutnictwo.

 • lryszard

  Oceniono 2 razy -2

  DZIECI UCZCIWYCH POLAKOW NA STUDJA NIESTAC, STUDJUJE KAPITALISTYCZNA CHOLOTA , SMIERT TEJ CHOLOCIE WON Z POLSKI!!!!!!

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 3

  policjo, ratuj, żule nas biją!
  ależ śmieszni ci studenci, robią imprezę, więc sami chyba odpowiadają za swoje bezpieczeństwo, tylu ich tam mieszka, a z kilkoma leszczykami z miasta sobie nie poradzą?
  PS gdyby te Juvenalia to była poezja śpiewana i ognisko, nie byłoby problemu, ale jeśli zabawa polega na żłopaniu piwska, to ściąga odpowiedni element

 • thorus197

  Oceniono 6 razy 4

  Cytuję : " Dość mamy jak opisują nas w mediach jako największą hołotę tego miasta, pospólstwo i ciągłe nazywanie nas największymi bałaganiarzami w Polsce! "

  A może nie jesteście ? Nie wiem co za idioci pisali oświadczenie, ale im to nie wyszło. Co juwenalia - cały kraków zasyfiony, SAMI (!) pijani szukacie zaczepek, butelki/puszki rzucacie gdzie chcecie (tak tak na waszym cudnym korowodzie między innymi), rzygacie gdzie chcecie, drzecie mordy pijani po całym krakowie. Więc proszę, nie wmawiajcie nam jacy to wy święci jesteście, bo to gów^o prawda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje