Kaczyński nie wydał na Rogalskiego ani złotówki? "Newsweek": Płacił klub PiS

11.05.2013 13:54
Mec. Rafał Rogalski i Jarosław Kaczyński

Mec. Rafał Rogalski i Jarosław Kaczyński (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński nie zapłacił Rafałowi Roglaskiemu ani grosza - informuje "Newsweek". Według tygodnika za usługi prawnika płacił klub PiS. Z kolei klub pieniądze otrzymuje z Kancelarii Sejmu. W ten sam sposób opłacano także innych prawników zajmujących się Smoleńskiem. W sumie Rogalski zarobił w ten sposób ok. 250 tysięcy złotych.
"Newsweek" dotarł do umowy, którą Rafał Rogalski podpisał z PiS-em. Zgodnie z jej treścią prawnik miał zająć się "podejmowaniem na rzecz klubu PiS czynności prawnych w związku z działalnością organów państwa zaangażowanych w wyjaśnianie katastrofy". W sumie zarobił w ten sposób ok. 250 tysięcy złotych. - Na początku płaciliśmy Rogalskiemu 9 tys. zł miesięcznie, potem ok. dwunastu, ale w ciągu ostatniego roku obniżyliśmy to o połowę. W sumie mogło się uzbierać ok. 250 tys. zł To sporo, ale gdybyśmy wzięli prawnika z rynku, to musielibyśmy wydać jeszcze więcej - twierdzi informator tygodnika.

Wcześniej media obiegła opublikowana przez "Super Express" informacja, że wynagrodzenie Rogalskiego pokrywał z prywatnych pieniędzy Jarosław Kaczyński. Prezes PiS miał nawet w tym celu zapożyczyć się u członków innych rodzin smoleńskich. Jednak według "Newsweeka" wszystkie koszty poniósł klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, czyli pośrednio Kancelaria Sejmu.

Sam Rafał Rogalski nie chce komentować tej sprawy. Podkreśla jedynie, że przed 10 kwietnia 2010 r. "żyło mu się znacznie lepiej", bo przez to, że poświęcał dużo czasu na prace związaną z katastrofą, tracił klientów.

Zobacz także
Komentarze (418)
Kaczyński nie wydał na Rogalskiego ani złotówki? "Newsweek": Płacił klub PiS
Zaloguj się
 • wuem43

  0

  Qrwa,to znaczy , że ja, ty, ,oni czyli my wszyscy płatnicy podatków utrzymujemy takich nieudaczników,dewiantów i innych palantów. Won z dotacjami dla partii politycznych. Niech się sami utrzymują. Następni w kolejce działacze związkowi i inne nieroby połykacze naszych pieniędzy, prawda pasterze?

 • boguch13d

  Oceniono 1 raz 1

  Wynikałoby, że Jarosław Kaczyński ani jako osoba prywatna ani jako mąż stanu uosobiony w prezesie PiS, nie był mocodawcą mecenasa Rafała Rogalskiego, upoważniającym Mecenasa do podejmowania i wykonywania czynności prawnika w sprawie katastrofy smoleńskiej - mocodawcą był klub poselski PiS i on, ten klub, opłacał prawnika. Wynikałoby, że Jarosława Kaczyńskiego nie stać było na najęcie prawnika do sprawy tej miary i skali, co sprawa katastrofy smoleńskiej. Przez 3 lata służby dla klubu poselskiego PiS mecenas Rogalski zarobił mecenasowe trzy grosze, no bo te 250 tysięcy złotych, około dwóch średnich płac miesięcznie! Gdyby mecenas Rogalski zawarł podobną umowę z każdym klubem poselskim, a każdy z klubów stracił swoich w katastrofie, to by jakoś wyszedł zarobkowo na miarę mecenasową i nie straciłby i na mamonie i na prestiżu prawnika. Wynikałoby dalej, że mecenas Rogalski jest też ofiarą katastrofy - stracił finansowo, wstydu się najadł do syta, odwołując publicznie to, co głosił przez lata, i bronił zawzięcie tezy ukochanej prezesa Kaczyńskiego, że wypadek z tupolewem wynikiem spisku, układu z ruskim, zamachu trotylowego i powietrznego wybuchu, a nie mgły i pilota paliwody nierozważnego. Po co to wszystko Mecenasowi było, zgadnąć trudno. A może poruszony Wawelem zapragnął zaistnieć w historii tego świata znad rzeki Wisły w aureoli sui generis Piotra Skargi czy Stańczyka?

 • tad-tad

  Oceniono 2 razy 2

  Tu się przejawia zmysł biznesowy kurdupla, jeśli prześledzimy cała drogę życiową osobnika JK to łatwo zauważymy jego niechęć do wydawania pieniędzy, i jednocześnie zdolności do ich zdobywania , metodami co najmniej wątpliwymi. Spółka Porozumienia Centrum, była klasycznym przykładem dojenia Państwa Polskiego, skoro nie będąc przy korycie nie jest łatwo okraść państwo, to można w sposób pośredni , część dotacji Państwowych sprzeniewierzyć na cele prywatne,. Wynajęli pekińczyka, aby w sposób zakamuflowany, udając osobę bezstronną głosił ideologię Smoleńską, i faktyczne udawało się to przez jakiś czas, ale ten za przeproszeniem mecenas, zobaczył , że z pieniędzy PISdzielców, nie da się poszaleć, a inne zlecenia nie przychodziły, '[no bo kto takiemu facetowi powierzy swoją obronę, skoro głosi brednie} to raptem się odmienił, i z okazało się że jest normalny, ale to nie może się podobać , jego niedawnym mocodawcą, i pewnie będą go gnoić.W jakim bagnie przyszło nam żyć. A żyjemy podobno w państwie prawa.

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 2

  Kaczy cysorz od 1989 r. żyje na koszt podatnika, ma za friko biuro, limuzynę z kierowcą, ochronę, to dlaczego adwokatowi miałby płacić z własnej kieszeni. A w krótkiej przerwie między fuchą ministra u Wałęsy a powrotem do Sejmu w charakterze posła żył ze spółek typu Srebrna, które założył z kumplami partyjnymi, kiedy pod szyldem Fundacji Prasowej Solidarności uwłaszczyli się przy likwidacji koncernu RSW. Co najśmieszniejsze, ich partyjka PC najgłośniej krzyczała, jak to na gruzach minionego ustroju uwłaszczyły się paskudne stare komuchy!

 • and-j1

  Oceniono 3 razy 3

  Skandalem jest płacenie pieniędzmi podatnika za podżeganie narodu do nienawiści. Jarosław tak zbawia Polskę. To już dłużej trwać nie może aby pieniądze podatnika były tak marnowane. Należy jak najszybciej zlikwidować dotacje budżetowe przeznaczane na partie.

 • grastep02

  Oceniono 3 razy 3

  CZY KANCELARIA SEJMU ROZLICZY P I S z przyznanych partii pieniędzy?

 • grastep02

  Oceniono 4 razy 4

  Kiedy WRESZCIE Kaczynski stanie przed Trybunałem za CZYNY i słowa,które są wynikiem Jego nieodpowiedzialności? JAKIM PRAWEM PIS /na polecenie Kaczyńskiego ?!/ opłacał mec. Rogalskiego z pieniędzy podatników? IGNORANCJA,TUPET,BEZCZELNOŚĆ PIS - przeraża!

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 5

  To Rada Adwokacka może nagwizdać mec. Rogalskiemu,bo On nie był adwokatem Jarosława K.lecz PiS! Nie zdradził więc tajemnicy śledztwa,bo to jest sprawa polityczna.Zarzuty Rzecznika są idiotyczne.

 • zerozer52

  Oceniono 6 razy 4

  Czyli Kaczyński jest oszustem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje