Kaczyński nie wydał na Rogalskiego ani złotówki? "Newsweek": Płacił klub PiS

11.05.2013 13:54
Mec. Rafał Rogalski i Jarosław Kaczyński

Mec. Rafał Rogalski i Jarosław Kaczyński (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Jarosław Kaczyński nie zapłacił Rafałowi Roglaskiemu ani grosza - informuje "Newsweek". Według tygodnika za usługi prawnika płacił klub PiS. Z kolei klub pieniądze otrzymuje z Kancelarii Sejmu. W ten sam sposób opłacano także innych prawników zajmujących się Smoleńskiem. W sumie Rogalski zarobił w ten sposób ok. 250 tysięcy złotych.
"Newsweek" dotarł do umowy, którą Rafał Rogalski podpisał z PiS-em. Zgodnie z jej treścią prawnik miał zająć się "podejmowaniem na rzecz klubu PiS czynności prawnych w związku z działalnością organów państwa zaangażowanych w wyjaśnianie katastrofy". W sumie zarobił w ten sposób ok. 250 tysięcy złotych. - Na początku płaciliśmy Rogalskiemu 9 tys. zł miesięcznie, potem ok. dwunastu, ale w ciągu ostatniego roku obniżyliśmy to o połowę. W sumie mogło się uzbierać ok. 250 tys. zł To sporo, ale gdybyśmy wzięli prawnika z rynku, to musielibyśmy wydać jeszcze więcej - twierdzi informator tygodnika.

Wcześniej media obiegła opublikowana przez "Super Express" informacja, że wynagrodzenie Rogalskiego pokrywał z prywatnych pieniędzy Jarosław Kaczyński. Prezes PiS miał nawet w tym celu zapożyczyć się u członków innych rodzin smoleńskich. Jednak według "Newsweeka" wszystkie koszty poniósł klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości, czyli pośrednio Kancelaria Sejmu.

Sam Rafał Rogalski nie chce komentować tej sprawy. Podkreśla jedynie, że przed 10 kwietnia 2010 r. "żyło mu się znacznie lepiej", bo przez to, że poświęcał dużo czasu na prace związaną z katastrofą, tracił klientów.

Zobacz także
Komentarze (418)
Zaloguj się
 • 24u

  Oceniono 947 razy 889

  Rogalski za pieniadze partii,Macierewicz za pieniadze Sejmu..............czyli na koniec my placimy za propagande nienawisci.Chore.

 • chi_neng1

  Oceniono 723 razy 683

  "Okazuje się jednak, że wynagrodzenie byłego prawnika Jarosława Kaczyńskiego pokrywał klub parlamentarny PiS. Z kolei klub pieniądze otrzymuje z Kancelarii Sejmu - informuje "Newsweek". W ten sam sposób opłacano także innych prawników zajmujących się Smoleńskiem. "

  No i co Wy na to, Rodacy ???

  Mozg staje i wlosy sie jeza na glowie !

  Wiecie teraz, dokad ida pieniadze podatnikow ?

  TEN PRAWY I SPRAWIEDLIWY LIDER KACZEGO BAGNA PISOWSKIEGO, KTORY DRZE DZIOB CODZIENNIE O ZLEJ GOSPODARCE PREMIERA POLSKI !

 • fakiba

  Oceniono 556 razy 536

  Jeszcze jeden dowód że należy zlikwidować finansowanie partii z budżetu .Najpierw prezes zatrudnił sobie ochronę bo ma taki kaprys teraz zatrudnił prawników bo znowu coś mu się uroiło a płacimy my wszyscy a on się śmieje

 • klarneta8

  Oceniono 474 razy 458

  Placil klub PIS, czyli PODATNIK. Mam dosc tych bredni Kaczynsko- Macierewiczowskich. Dzis dowiedzielismy sie,ze ''POLSKA SIE ZWIJA''. Moze PISIAKI tak,ale my nie.

 • kaercm

  Oceniono 403 razy 395

  Ja płaciłem, Ty płaciłeś, pan płacił, pani płaciła i wszystko z naszych pieniążków. Jest pięknie!

 • klarneta8

  Oceniono 371 razy 363

  Czy te pozyczki zostaly zgloszone w Urzedzie Finansowym? Jeszcze pytam, kto oplaca 6 -ciu ochroniarzy, czy tez podatnik?

 • fakiba

  Oceniono 324 razy 314

  Ciekawe co na to PKW czy to zgodne z prawem wydawanie pieniędzy na zachcianki prezesa

 • dyskootantka

  Oceniono 207 razy 203

  Kaczyński w PiS-ie żyje jak pierwszy sekretarz w komunie. Ja cały czas twierdzę, że oni nie są żadną prawicą. To komuna z domieszką sekty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX