Marcinkiewicz: Macierewicz doprowadzi do rozłamu. Kaczyński zaczyna się bać

11.05.2013 09:51
Kazimierz Marcinkiewicz

Kazimierz Marcinkiewicz (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Wyraźnie widać, że Antoni Macierewicz buduje swoją wielkość, niezależność, swoje miejsce w polityce. Stał się jedynym, poza prezesem, politykiem podmiotowym w PiS - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz na antenie Radia RMF FM. - Myślę, że Kaczyński zaczyna się bać. I słusznie - dodał były premier.
- Antoni Macierewicz jest niezależny od Kaczyńskiego - powiedział w "Przesłuchaniu" RMF FM Kazimierz Marcinkiewicz. - A Kaczyński nie lubi takich sytuacji - dodał. Zdaniem byłego premiera, prezes PiS boi się coraz większej siły, jaką Macierewicz zyskuje w partii. - I słusznie, bo on już raz pokazał, że potrafi wykończyć swojego lidera - dodał Marcinkiewicz.

Były premier odniósł się także do problemów Platformy Obywatelskiej. - Wczorajsze głosowanie [o cofnięciu reformy sądownictwa Gowina - red.] było papierkiem lakmusowym - powiedział. - Rządowo reforma została zaprzepaszczona głosami jednego z koalicjantów. To musi boleć - dodał.

"Wybory samorządowe będą dla PO absolutną porażką. To zachwieje Tuskiem"

Marcinkiewicz zaznaczył jednak, że ostatnie głosowanie nie było "zachwianiem tak dużym, by obalić koalicję". Jego zdaniem takim wydarzeniem może być debata o kolejnych ustawach o związkach partnerskich. Podkreślił również, że jego zdaniem PO bardziej zagrażają wewnętrzne tarcia niż konflikt z PSL. - To przykre, że przez te 5 lat obie ustawy, i o in vitro, i o związkach partnerskich, leżą. To problem, bo ci ludzie mogą i powinni się dogadać. Jest możliwość znalezienia kompromisu, ale oni pewnie za mało rozmawiają - stwierdził były premier.

Kazimierz Marcinkiewicz jest zdania, że PO ma małe szanse na wygranie kolejnych wyborów. - Jeśli będzie postępowała tak, jak postępuje, to będzie bardzo trudno. Europejskie wybory może wygrać, ale samorządowe będą absolutną porażką. Dopiero ona zachwieje Donaldem Tuskiem - stwierdził były premier. - Szef Platformy traci instynkt samozachowawczy, to wyraźnie widać - dodał.

Zobacz także
Komentarze (240)
Zaloguj się
 • jaro561

  Oceniono 515 razy 455

  Szkoda, że PO przekształciła się w ZChN. Miała być nowoczesną partią dla normalnych, bez oszołomstwa, bez leżenia plackiem przed biskupami, zdolną wydobyć od rolników podstawowe składki na to z czego korzystają (służba zdrowia, składki emerytalne, PIT). Ze strachu przed, no przed czym, rozmyła się na nijakość. Nie zyskała nic od oszołomów i chłopów a straciła dotychczasowych sympatyków. Strach przed PIS to za mało żeby istnieć.

 • fakiba

  Oceniono 416 razy 344

  Jeśli Kaczyński zacznie się obawiać Antka na poważnie to dowiemy się że to zdrajca który oszukiwał biednego prezesa i rodziny dla własnych niskich pobudek . I po Macierewiczu a ciemny lud to kupi bo tak powiedział Jarosław-zbawiciel

 • 7ogamihcra

  Oceniono 256 razy 220

  Macierewicz opiekuje się jedynym "kołem zamachowym" istnienia Prawie Sprawiedliwości, więc jest czołowym kapłanem pisowskiej sekty smoleńskiej, ale przy zbyt oczywistym przekroczeniu poziomu absurdu...choć wydaje się, że poziom absurdu już został dawno temu przekroczony, prezio wywali Macierewicza i pisowski balonik z helem ma szansę podskoczyć na jakiś czas do góry. Dość krótki czas, bo jest oczywistą oczywistością, że jakiekolwiek rządy pisu to katastrofa dla Polski.

 • fakiba

  Oceniono 186 razy 156

  Jak prezes się połapie że Macierewicz mu zagraża to razem ze swoimi pseudo ekspertami będzie się musiał pakować i marny jego los nawet Rydzyk mu nie pomoże

 • mark6

  Oceniono 153 razy 97

  Marcinkiewicz był, jest i zawsze będzie głupi!
  Prezes boi się ŚWIRA????
  ŚWIR dostanie kopa i ślad po nim nie pozostanie a Prezes będzie dalej istnieć bo bez Prezesa nie ma PiSu!!!

 • da-jan55

  Oceniono 119 razy 93

  U nas nie tylko ustawy robi się latami - wszystko !!! - bo nie chodzi o to aby coś zrobić tylko aby jak najwięcej kasy z tego wyciągnąć - w/g mnie taka jest dewiza patriotów solidaruchów od lat rządzących Polską !!!. I wcale nie oznacza to że jestem za powrotem komuny - ale tej "lepszej" części społeczeństwa za którą się uważają też nie cierpię - jestem w tej materii niepoprawnym malkontentem !!!

 • kryszard_lwie_serce

  Oceniono 108 razy 82

  Hahahha ktos wreszcie przetlumaczyl prezesowi ze jadac na guslach, teoriach spiskiwych i sztucznej mgle do wladzy nie dojdzie -czesc ludzi zaglosuje na wariata ale nie wiekszosc. Zabieg taktyczny: posadzic zly PIS na bary niezaleznego Antoniego i spalic go na stosie wraz z absurdami gloszonymi teraz przez PIS, wtedy Prezes oczyszony i uwolniony poprowadzi dobry PIS ku zwyciestwu. Po trupach do celu. Prezes to czlowiek bezwzgledny w swych... Macirewicz w PISie mial tyle niezaleznosci co ziobrzysci... znany to juz.

 • iremus

  Oceniono 100 razy 40

  Wybitny krzywousty socjolog, psycholog i politolog w jednym dał głos. Ciekawe jakie jeszcze roztoczy wizje?
  Przysłowie mówi że z marnego wina jest doskonały ocet. No cóż z tego nawet octu nie ma.

 • wariatka55

  Oceniono 47 razy 35

  o tam .... polityczne przepowiednie.
  a najmniej sprawdzaja sie "przepowiednie" przedwyborcze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje