Policjanci przebrani za turystów zatrzymali Słowaka przebranego za Jana Pawła II

11.05.2013 07:22
Jan Paweł II w Wadowicach

Jan Paweł II w Wadowicach (Fot. Kuba Atys / AG)

Włoska policja zatrzymała w Rzymie ulicznego artystę przebranego za Jana Pawła II. Jak podała, mężczyźnie pochodzącemu ze Słowacji grozi grzywna, gdyż dopuścił się przywłaszczenia tytułu, co jest przestępstwem. - Problem w tym, że bardzo przypominał Karola Wojtyłę - tłumaczyła rzeczniczka rzymskiej policji przywoływana przez agencję AFP. - Sutannę, którą miał na sobie, skonfiskowano.
Policja zwolniła Słowaka z aresztu, ale grozi mu kara grzywny w wysokości od 154 do 929 euro. O jej wysokości zadecyduje sąd. Artysta pracował od kilku tygodni na jednej z głównych alei obok Koloseum. Stał ubrany w sutannę i piuskę w sąsiedztwie ludzi przebranych za rzymskich legionistów i inne postacie. Policjanci podali, że zareagowali na anonimowe zawiadomienie.

Sprzedawca pamiątek, który był świadkiem zatrzymania, mówił, że w czwartek po Słowaka przyszło dwóch funkcjonariuszy, którzy wyglądali jak turyści. - Jeśli przebrałby się za Tutanchamona, nic by się nie stało - komentował policjant z komisariatu, na który trafił zatrzymany.

Zobacz także
Komentarze (213)
Zaloguj się
 • tygrysio_misio

  Oceniono 667 razy 639

  no to w grudniu szykują się masowe aresztowania Św Mikołajów :-)

 • chi_neng1

  Oceniono 640 razy 530

  No prosze.... Ukarany za podbienstwo, talent i kreatywnosc....Co to znaczy "moc" KK - a pijani ksieza, nie mowiac juz o pedofilach ..."nie moga sie doczekac kar" zgodnych z wymiarem sprawiedliwosci ...

 • wanda43

  Oceniono 480 razy 436

  Przywłaszczenia tytułu? Czego tytułu? Sutanny? Podobieństwa do nieboszczyka?

 • bombka124

  Oceniono 318 razy 270

  A może JP zmartwychwstał? Przecież podobno był już taki przypadek...

 • szczuras99

  Oceniono 227 razy 219

  "Policjanci przebrani za turystów zatrzymali Słowaka przebranego za Jana Pawła II " hahahahahahahaha

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 266 razy 186

  a jaka jest kara przewidziana w kodexie karnym za składowanie zwłok ludzkich lub ich fragmentów w miejscu do tego nie przeznaczonym ?
  .
  przypominam że katolicy w Polsce modlą się do przechowywanej bezprawnie w ampułce kropli krwi jp2 - jest ona w Wilanowie...to jaskrawy przykład łamania prawa polskiego.
  .
  druga sprawa - katolicy w Polsce modlą się do zwłok ludzkich - Wojciecha - umieszczonych w Gnieźnie w kościele - prokuratura nie reaguje ( prokuratorzy to katolicy)
  .
  ksiezapedofile.info

 • a.k.traper

  Oceniono 179 razy 155

  I co, błogosławił czy zbierał na tacę?
  No patrzajta ludziska, mówią, że Elvis żyje i nawet festiwal sobowtórów jest a tu w tiurmu zakluczyli, boją, się rozpadu UE?

 • st.bareja

  Oceniono 42 razy 38

  Trzeba było aresztować"oryginał" ,anie sobowtóra po latach. Słowak nie był kumplem Pinocheta, nie chronił pedofili, inie propagował ekspansji HIV w Afryce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje