"Skromna policjantka ruchu drogowego obroniła Wodza Korei Północnej" [WIDEO]

10.05.2013 16:44
Tytuł

Tytuł "Bohatera Republiki" dla skromnej policjantki ruchu drogowego z Korei Północnej (Fot. YouTube)

Ri Kjong Sim, dziewczyna zatrudniona w kontroli ruchu drogowego w centrum Pjongjangu, otrzymała od władz Korei Północnej tytuł "Bohatera Republiki". To najwyższe państwowe odznaczenie przyznano jej za heroiczny czyn - "obronę Wodza w sytuacji niespodziewanej" - podała koreańska telewizja, która od kilku dni pokazuje relację z tej doniosłej uroczystości.
Co ciekawe, tak naprawdę nie wiadomo, co dokładnie wydarzyło się na skrzyżowaniu w centrum stolicy. Niektóre północnokoreańskie media podają, że młodziutka policjanta ruchu drogowego obroniła Kim Dzong Una przed wypadkiem, a inne spekulują nawet o nieudanej próbie zamachu na Wielkiego Wodza.

22-letniej Ri Kjong Sim nadano prestiżowy tytuł "Bohatera Republiki" podczas uroczystej gali 5 maja - podała Centralna Koreańska Agencja Prasowa (KCNA).

Państwowa telewizja pokazała setki żołnierzy i policjantów ruchu drogowego uczestniczących w ceremonii wręczenia nagrody Ri Kjong Sim, która ze wzruszenia nie mogła opanować łez. - Nie mogę nawet wyrazić wdzięczności władzom za łaskę, która mnie spotkała - powiedziała funkcjonariuszka tuż po przyznaniu jej najwyższego zaszczytu."Bohater Republiki" to tytuł zarezerwowany dla bohaterskich czynów podczas wojny, choć zdarza się, jak to miało miejsce w tym przypadku, że otrzymują je osoby, które wniosły znaczący wkład w rozwój kraju. Ostatnio takie wyróżnienie spotkało naukowców i inżynierów zaangażowanych w rozwój technik wojskowych, w tym prace nad rakietami dalekiego zasięgu i pracami nad udoskonaleniem północnokoreańskiego arsenału broni jądrowej.

Według południowokoreańskiego dysydenta, którego cytuje agencja AFP, bardzo prawdopodobne, że faktycznie mogło chodzić o zamach pod przykryciem wypadku drogowego. - Bardzo możliwe, że za medialnymi doniesieniami o bohaterskiej postawie policjantki stoi sam Kim Dzong Un, któremu zależało na nagłośnieniu sprawy, bo o przypadku nie może być mowy - powiedział.

Zdaniem obserwatorów może tu chodzić o podgrzanie atmosfery spisku terrorystycznego, którego celem ma być przywódca republiki, a którego inspiratorami są wrogowie z USA i Korei Południowej.

Zobacz także
Komentarze (93)
Zaloguj się
 • kalebas

  Oceniono 112 razy 108

  Napiszcie jeszcze co dostał ten kierowca, który uczestniczył w stłuczce.

 • agentwrogiegoukladu

  Oceniono 150 razy 104

  może śmieszyć to wzruszenie, ale przyrównując to do naszej rzeczywistości to tak jakby Ojciec Tadeusz na zjeździe przyjaciół swojego radia nadał jakiejś oddanej mu ślepo dewocie tytuł Rycerza Maryi za najskuteczniej przeprowadzoną w swojej parafii zbiórkę środków na odwierty geotermalne - reakcja byłaby podobna

 • zalobanarodowa

  Oceniono 96 razy 76

  Na wszelki wypadek zaraz po wręczeniu odznaczenia została umieszczona w obozie pracy.

 • ja_mowie_to_co_mysle

  Oceniono 62 razy 52

  Na zdjęciu wygląda jakby przeżywała orgazm z tego powodu, a kierowca chyba jest już dwa metry pod ziemią.

 • 31.februarius

  Oceniono 51 razy 45

  Na tej akademii nawet dziewczyny na widowni miały niezły odlot na widok mega kimgazmu Bohaterki Republikii.
  KLASA!

 • zigzaur

  Oceniono 44 razy 28

  Po co w tym kraju drogówka?
  Ach, prawda. Muszą nieźle ganiać rowerzystów.

 • queserasera

  Oceniono 41 razy 27

  Oni faktycznie tak dziwnie mówią czy robią sobie żarty?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje