Adwokat Nowaka chce zakazu sprzedaży tytułu "Wprost". Przeproszenie ministra warte 30 mln zł

10.05.2013 16:18
Sławomir Nowak

Sławomir Nowak (Fot. Dominik Sadowski / Agencja Gazeta)

- Sądowego zakazu sprzedaży tytułu tygodnika "Wprost" domaga się adwokat ministra Sławomira Nowaka - podaje Radio Zet. Mecenas Roman Giertych złożył w sądzie wniosek o zabezpieczenie powództwa przed przyszłym procesem Nowaka z "Wprost".
Według rozgłośni minister Nowak oszacował koszty przeprosin od tygodnika na 30 mln zł. - Obawiamy się co do stanu finansowego spółki. Chcemy się więc zabezpieczyć przed ewentualną sprzedażą tytułu "Wprost" - mówi radiu mecenas Roman Giertych. Wniosek o zabezpieczenie powództwa składa się w sądzie jeszcze przed złożeniem właściwego pozwu.

- Chcemy uzyskać zabezpieczenie poprzez zakaz sprzedaży tytułu (nie zakaz sprzedaży gazet, tylko tytułu "Wprost"). To nie narusza interesów wydawcy, bo z tego, co wiemy, nie chce on sprzedać tygodnika, ale zabezpiecza mojego klienta przed skutkami wygranego, ale nie egzekwowalnego procesu - precyzuje w rozmowie z Gazeta.pl Roman Giertych.

Chodzi o publikację w tygodniku "Wprost", w której napisano, że Sławomir Nowak ma koleżeńskie układy z biznesmenami zarabiającymi na kontraktach z państwowymi firmami i doradzającymi PO.

Zegarki Nowaka

Tygodnik opisał m.in. wizyty ministra w ekskluzywnym klubie w Warszawie, gdzie był zapraszany przez osoby związane ze spółką CAM Media. Według autorów artykułu firma dzięki kontraktom z państwowymi spółkami i instytucjami rządowymi zarobiła miliony złotych; z jej usług korzystało m.in. MSZ, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, PGE, PKP, Poczta Polska, Ruch i Totalizator Sportowy.

Ponadto w artykule napisano, że Nowak wymieniał się z jednym z biznesmenów zegarkami. Artykuł był zresztą zilustrowany fotografiami nadgarstka Nowaka z zegarkami wycenionymi w sumie na ok. 70 tys. zł.

Zobacz także
Komentarze (207)
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 423 razy 365

  Wytaczanie ciężkich dział przed bitwą często świadczy o małych szansach wygrania bitwy i ma na celu zastraszenie przeciwnika.

 • chateau

  Oceniono 350 razy 304

  Romku, tego zlecenia bym akurat nie brał na twoim miejscu.

  Bajka o wymienianiu się sikorami jest cienka jak dupa węża.

 • swan_ganz

  Oceniono 243 razy 191

  ale gdzie Koń się tego domaga? W mediach czy w sądzie?
  A jak w sadzie to czy wpłacił 10% wadium ? I skad Nowak wziął taką kasę na zabezpiecznie tego wadium? Znowu od kumpla-biznesmana pożyczył?

 • asperamanka

  Oceniono 164 razy 124

  To jest cwane zagranie. Dosyć trudno jest zablokować sprzedaż numeru, który został już sprzedany, więc zagranie Giertycha jest czysto pod publiczkę, i jeśli sąd się do niego z przyczyn czysto formalnych przychyli, co się sądom zdarza, Giertych z Nowakiem odtrąbią wielki sukces, a naiwni się nie zorientują, że chodzi o poboczny wątek.

  Potem sprawa właściwa będzie się ciągnąć latami, aż miną ze dwie kadencje parlamentu, i słuch po Nowaku już zdąży zaginąć. Oczywiście o ile Nowak uzbiera i na wpis sądowy, i honorarium Giertycha, sprzedając jakieś zegarki, które są rzeczywiście jego ;-)

  Chyba że i wpis i honorarium płacone są z naszych podatków z budżetu Ministerstwa, co by mnie niestety wcale nie zdziwiło.

 • loppe

  Oceniono 134 razy 96

  Przy takich zasądzanych kwotach nie mielibyśmy opozycyjnej prasy za rok, dwa

 • judaszowy

  Oceniono 106 razy 78

  sami psychole od czasów królów nami rządzą.

  rozbudować tworkiiiii
  bo za Nowakiem tam już płaczą

 • keo27

  Oceniono 88 razy 68

  Jak to jest możliwe że firma która nie ma nawet strony internetowej zarabia miliony złotych ?

 • adam.m.211

  Oceniono 81 razy 67

  takich mamy ministrów! wybierał ich prezes Tusk......aby żyło sie nam lepiej!!!

 • disloyall

  Oceniono 117 razy 59

  Giertych INWESTUJE w Nowaka !!!!!

  liczy na "rozgrzane sady" albo innych Milewskich, Tulejow.... ze wydadza wyrok korzystny dla Nowaka

  i dlatego tak podbil odszkodowanie

  Bo jako PAPUGA PO - liczy sobie prowizje 10% 20% zaskarzonej sumy ??? Jakie sa oficjalne stawki prowizji ????????

  Panie Giertych - gratuluje Biznesu na JELENIACH z Wybrzeza.

  Nie ma takiej sprawy dla nich, ktorych pan Panie Giertych NIE WYGRA U Tulejow, Milewskich i innych "rozgrzancow".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje