Tragiczny pożar w Jastrzębiu-Zdroju. Nie żyje dwoje dzieci

10.05.2013 07:46
Straż Pożarna

Straż Pożarna (Norbert Kaczan)

Dwie dziewczynki w wieku 4 i 13 lat zginęły, a pięć osób zostało rannych w pożarze, który wybuchł dzisiaj w nocy w Jastrzębiu-Zdroju. Zapalił się dom jednorodzinny.
Zgłoszenie o pożarze lokalna straż pożarna otrzymała dziś w nocy o godzinie 1.46. - Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce okazało się, że płonie dom jednorodzinny. Dojście do niego było utrudnione, bo okna były zasłonięte żaluzjami antywłamaniowymi - powiedziała na antenie telewizji TVP Info Aneta Gołębiowska ze śląskiej straży pożarnej. - Pożar był niewielki, objął 15 metrów kwadratowych. Paliła się szafa na pierwszym piętrze i częściowo schody - dodała Gołębiowska.

W pożarze zginęły dwie dziewczynki. Jak poinformowało WCZK, ofiary były w wieku 4 i 13 lat. - 13-letnia dziewczynka zmarła na miejscu, 4-letnia w drodze do szpitala - poinformowała rzeczniczka.

Ranni zostali ponadto 40-letnia matka dziewczynek oraz ich rodzeństwo - 18-letnia dziewczyna, 10-letni chłopiec i 17-latek. Do szpitala trafił także ojciec rodziny. 41-latek został zabrany przez pogotowie z powodu szoku, jakiego doznał po otrzymaniu informacji o tragedii.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane, zajmuje się tym policja.

Najnowsze informacje